FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wycieraczki szyb
  • U mnie oryginał wytrzymał 2000km i piszczał, ustaliłem wycieraniem wycierasz grafit z gumki i w tym problem. Teraz znów wymieniłem ale na Ori nie wycieram gumek i mam na razie spokój. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie teraz przy ~7kkm tez zauważyłem ostatnio ze słychać gumę przy zmianie kierunku ruchu lewej wycieraczki (jak wycieraczki są w pionie). Takie "kwęknięcie" w skrajnej pozycji. Wcześniej była cisza. Ale faktycznie raz czy dwa przetarłem gumy wycieraczek...
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • Kiedy samochód stoi pod chmurką, zawsze sypnie gdzieś piachem i tenże osadza się wokół piór, a gdy nie oczyścisz tego piaseczku, z racji miękkich szyb w R., po jakimś czasie widać (szczególnie w słońcu) jak są porysowane.
    Ale mogę się mylić
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Kupiłem nowy komplet Boscha AeroTwin i niestety nic to nie pomogło. Dzisiaj przy deszczu znów podobne skrzypienie. W pozycji pionowej, tuż przed powrotem wycieraczki na szybie na dłuższą chwilę pozostaje pionowa smuga. Takie smugi były też na starych oryginalnych wycieraczkach. Generalnie nie wiem o co chodzi. Dźwięk jest ewidentnie z gumy, nie z mechanizmu. Od pojawienia się symptomów jeszcze na starych wycieraczkach, ani nie myłem samochodu, ani nie woskowałem, ani nie dotykałem wycieraczek. Jedyne co było cały czas to płyn do spryskiwaczy WURTH zrobiony przeze mnie z koncentratu zakupionego w ich firmowym sklepie. Może to płyn jest temu winny? Podobno miał być dobry. Dzisiaj wypsikałem do końca Wurtha i zalałem zimowy z Lidla. Zobaczę czy coś się zmieni na lepsze.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • U mnie wycieraczki darły ryja po tym jak posmarowałem szybe niewidzialną wycieraczką.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Ktorym preparatrm konkretnie? RaineX czy jakis inny?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Rain X
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • No i chyba to cała tajemnica. Też tego używałem, ale myłem szybę tym jakieś 2 miesiące temu. Może to tyle trzymać? Od tamtego czasu samochód był 2 razy myty na myjni ręcznej.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Może ;) ja robiłem na początku września, do dziś jeszcze jest efekt ( ale garażowana skodzinka ),
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • Mi udało się to usunąć za pomocą środka do usuwania smoły "PRICKBORT", mając białe auto ten środek to podstawa :p Popsikałem i po 10min zmyłem szybę na myjni ręcznej i przestało się wydzierać.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Jakie sa wymiary ramion na przednie wycieraczki 600/400 mm czy 600/380mm? Różne wersje widzę na necie.
    Rapid spb 1.2 cjzd 2016 r. Do takiego modelu szukam.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Zobacz na poprzednią stronę. Krótsza ma nominał 400. Jak założysz 380, praktycznie nie poznasz.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dopiero brałem z alledrogo i wczoraj montowałem, 600, 400 i tył 400 (Bosh Aerotwin).
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • dzięki 
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Ja dziś kupiłem jedną parę wycieraczek Boscha i uchwyt był za gruby miał 19 mm. Zamówiłem druga parę i pomoc są ok. Będę montował wieczorem i dam znać. Zaznaczę że były za pierwszym i drugim razem dobierane po nr. VIN. Odebrałem o 22 oglądnołem je i już są założone  numer tych boschów to 3397007555
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • U mnie tym razem zamontowałem:
    Przód: Bosch AeroTwin A555S 600 mm / 24" + 400 mm / 16".
    Tył: Bosch REAR A403H 400 mm / 16".
    Jak jeszcze kiedyś starałem się wyszukiwać "najlepsze" tak od ładnych paru lat po prostu kupuje te które pasują (powiedzmy ze średniej półki cenowej w górę) i "godzę" się, że i tak po relatywnie niedługim czasie będą do wymiany.
    Dalej niezmiennie wkurza dobieranie "zatrzasków" + brak możliwości prostego odchylenia ramion wycieraczek przy wyłączonym zapłonie (tak wiem o trybie "serwisowym" :D ).
    wycieraczki.JPG
    566 x 766 - 84K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • bakahk ile kosztowała Cie tylna wycieraczka i jak zbiera po wymianie (moja już zaczyna mocno mazać)
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Bosch REAR A403H 400 mm / 16" => 34,90 zł.

    Na razie bez uwag.
    Ale też nie miałem pola do testów - ładna pogoda (jutro ogarnę myjnie - przynajmniej namiastka beta testu będzie).

    Patrząc na to co się ostało z tyłu i w jakim stanie było przed wymianą, to tu po prostu musi być lepiej :)

    UPDATE@05.05.2022r.:
    dziś popadało w Szczecinie i śmiało można powiedzieć że jest ok; cicho, dobrze dolega;
    dla zobrazowania: na foto "jeden przebieg" przed i po dla [Bosch REAR A403H 400 mm / 16"];
    foto.jpg
    809 x 768 - 120K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • 30 grudnia 2021 dostałem strzała z kamyka na S8. Zrobiło się wgniecenie i lekki pajączek. Podjechałem do firmy zajmującej się naprawą takich uszkodzeń. Sama naprawa spoko a w gratisie dostałem wycieraczki Viesse. Nigdy ich nie kupowałem sądząc że to słabej jakości produkt. Jednak działają dobrze do dzisiaj. Po zimie pewnie sytuacja się zmieni.

    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Zastanawiałem się czy napisać. Jednak komuś mogę pomóc. Mam Rapida od nowego i od początku były problemy z wycieraczkami. Były bardzo głośne. Po roku męki żona pojechała do serwisu. Zaproponowali nowe wycieraczki, które żona w desperacji kupiła za..160 zł. Po m-cu znowu te skrzypienie. Potem kupiłem wycieraczki Boscha. Kupa pieniędzy, ale wiadomo Bosch to Bosch. Mała poprawa na góra kilka m-cy. Przez ponad 4 lata dostawałem gęsiej skórki, kiedy zaczynało lekko padać. Nieznośne skrzypienie wycieraczek. Przy dużym deszczu w miarę. W końcu w akcie desperacji postanowiłem kupić wycieraczki nie najdroższe, ale tańsze. Eureka!!!! W aucie cisza przy małym, średnim, czy dużym deszczu. Wycieraczki OXIMO.
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?