FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Brak świateł i nawiewu klimy
  • Nie tylko na tym forum - jest to chyba pierwszy (zgłoszony) problem kostki w R. Nie wchodząc głębiej w temat - zastanowił bym się nad innym źródłem problemów. Jeżeli ten sam serwis powtarza tą samą czynność i to bez powodzenia - to to nie wygląda na samą kostkę.
    Sam miałem (nie w R tylko w poprzednich samochodach) problemy z chwilowym brakiem elektryki w różnych miejscach - i nie zawsze to była kostka.
    Na stwierdzenie TTTM - nie bardzo się z tym zgadzam.
    Problem najczęściej nie jest wykazywany przez podłączenie komputera.
    Przy podanych objawach - to z powodzeniem może być sprawa jednego z przekaźników, jego sterowania, doprowadzenie sygnału do tablicy przekaźników czy bezpieczników.
    Serwis wymieniając stacyjkę "poruszył" wiele przewodów w okolicy kierownicy, i mógł spowodować przejściowe, ponowne "połączenie" wadliwego miejsca. A po wymianie stacyjki układy elektryczne/elektroniczne samochodu na pewien czas działały poprawnie.
    Ponowne wystąpienie opisanych objawów (oby nie wystąpiły!) potwierdzi tezę, że to niekoniecznie stacyjka.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Panowie i Panewki
    Ja również zaliczyłem podobną awarię. Wymienili mi jakąś kostkę przy stacyjce. Czekałem na element 3 dni. Akumulatora mi nie wymienili :-(  ;-) Na razie jest OK.
    Pozdrawiam
    Rapida SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Ambition | Srebrny | 65Kkm | Polska
  • Siemka i jak ktoś poda przyczynę tej awarii bo u.mnie jest to samo
  • Mialem to samo. Obstawiam faktycznie cos przy stacyjce bo kilkukrotne uderzenie w nia pomoglo.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • witam serdecznie
    spotkał mnie podobny problem, energiczne przekręcenie stacyjki chwilowo pomogło w dojechaniu do domu w ulewie gdzie bez świateł mijania lepiej nie wyjeżdżać na DK. Jednak chciałem poprosić o numer tej wymienionej części - kostki przy stacyjce będę bardzo wdzięczny, ponieważ mój rapid nie jest już objęty gwarancją będę zmuszony wymienić to we własnym zakresie.

    pozdrawiam
    Paweł

    edit:

    czy w waszych wymianach chodziło o kostkę zapłonu ?
    nr części: 6R0 905 865 
    w etce pojawia mi się info, że wycofano tą część w dniu 01/11/2014
    i zastąpiono 7E0 905 865. Widzę coś takiego w katalogu, tylko pytanie czy to jest to.

    Pozdrawiam!
  • witam. w moim Rapidzie 1.2 LB z października 2014 roku też zaistniał ten problem. po wizycie w serwisie ( POLMOT Auto w Łomży ) w maju b.r. w ciągu godziny wymieniono mi kostkę przy stacyjce . Niestety auto już było po gwarancji, więc opłata faktury była spora jak za taki element - prawie 390 zł. Serwisant stwierdził, że taka usterka wystepuje w Rapidach ale zazwyczaj w okresie do 2 lat. a tutaj niestety wyszło po gwarancji. Gwarancja na wymieniony element 2 lata.
  • Witam,
    mam identyczny problem brak świateł (są postojowe) brak nawiewu i klimy (dodatkowo podgrzewanie foteli przednich też nie działa)
    Czy ktoś potwierdza ,że chodzi o "włącznik zapłonu" u mnie ten numer części to "6RA905865A" a w serwisie kosztuje 200 zł w sklepie znalazłem za 95 zł.

    EDIT:
    Problem rozwiązany był to moduł zapłonu (kostka zapłonu) cześć w moim aucie o numerze 6RA905865A po wymianie wszystko działa jak należy. W razie pytań służę pomocą.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Witam
    Do SILENT333 (u mnie te same objawy)ewentualnie innych forumowiczów. 
    W którym miejscu jest " włącznik zapłonu"zapłonu, czy przy stacyjce?
    Jak dostać się do niego dostać-jak zdjąć plastiki przy kierownicy  
    Rapid spaceback 1,2/105/2014
  • Witam ponownie
    dotarłem do modułu 6RA905865A-jest przy stacyjce.
    potwierdzam że on jest  przyczyną tych objawów-stukniecie w niego powoduje że wszystko wraca do normy -pewno tylko czasowo.
    Pytanie wiec następne -Jak ten moduł zdemontować by go wymienić bo nie ma śrubek więc pewno ma zatrzaski ale gdzie?
    Rapid spaceback 1,2/105/2014
  • https://youtu.be/XsxR-Goka6w musisz rozwiercić nit.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki PinkFloyd
    Fajny materiał. materiał ten połączony jest z drugim filmem
    www.youtube.com/watch?v=x2ekln0rU6Y
    w nim też preferuje rozwiercenie (chociaż widzę że orginalnie są dwie dziury  które jednak nie są takie proste w wykorzystaniu. Sprawdzę metodę i dam znać jak poszło.
      
    Rapid spaceback 1,2/105/2014
  • Wymieniałem kostkę stacyjki - rozwiercanie nie było potrzebne. Zeby odpiąć zatrzaski kostki wystarczą 2 w gwoździe (ca 50 mm   i 1,5-2 mm średnicy).
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Witam,
    problem i dotknął mnie. 
    Szukałem części w internecie po kodzie, który podaliście. 
    Są dwa rodzaje części chyba ...
    Pod tym kodem 6RA905865A można znaleźć: 
    1. Sama kostka, z zewnątrz korpus części plastikowy.
    2. Bardziej rozbudowana część, z metalowym korpusem.
    Podpowiedzcie proszę, którą należy kupić. 
    Bo chyba 2 - to kompletna stacyjka...

    Dla osób, które poradziły sobie z problemem, będę miał później dalsze pytania. 
    Prośby o pomoc w samodzielnej wymianie. 
    Proszę o pomoc. 
    1.jpg
    972 x 542 - 77K
    2.jpg
    764 x 486 - 61K
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Wystarczy kupić samą kostkę.
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • seba_s dziękuję.
    Już zamówiłem zgodnie z Twoją radą. 
    Teraz potrzebuję porady na temat samodzielnej wymiany. 
    Pokrywę demontuje się chyba poprzez odkręcenie mocowania śrubowego od spodu prawda?
    Tylko co teraz? 
    Jak manipulować tymi "gwoździami" o których pisałeś? Gdzie są mocowania? czy jakieś zaczepy? 
    Proszę o poradę i pomoc. 
    Dziękuję  

    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Instrukcja tutaj (w częściach - po angielsku ale język nie ma znaczenia ważne są obrazki)
    1. Demontaż obudowy kierownicy (tylko obudowy, kierownica zostaje na swoim miejscu ;) )
    https://www.youtube.com/watch?v=2dHpUJ7yJbw
    2. Instrukcja wymiany:
    https://www.youtube.com/watch?v=5Zu_LMYnYU4
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Dziękuję bardzo, 
    Poradnik dotyczący demontażu osłony kierownicy - OK.
    Drugi - wymiana kostki też pomocny. 
    Powinienem sobie poradzić,
    jutro przychodzi część, będę próbował samodzielnej wymiany.
    Jeszcze raz dziękuję.
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Drodzy Koledzy, 
    Naprawa została wykonana, wszystko działa.
    Wróciły działające światła oraz nawiew.
    Serdecznie dziękuję za pomoc i poprowadzenie przez etapy naprawy - wymiany kostki. 
    Ja kupiłem część zamienną producenta "Borsehung" na jednym z portali, cena 64zł. 
    Ważne, że producent udziela gwarancji 4 lata. To producent części zamiennych do grupy VAG, głównie Skody.
    Koledzy, jeszcze raz dziękuję. Gdyby ktoś potrzebował instrukcji demontażu/montażu tej kostki - chętnie podzielę się informacją.
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Witam, pierwszy wpis :)
    padła słynna kostka przy przebiegu 228 tkm, opis na forum się przydał.
    Część zakupiona w ASO - pierwotnie nr kat. zamontowanej kostki to 6RA905865A
    teraz katalogowo 6RA905865B , cena 180 br. ,
    wymiana samodzielna teraz wszystko działa.
    Pozdrawiam

    DSC_1209-1.JPG
    2666 x 1500 - 176K
    DSC_1206-1.JPG
    2666 x 1500 - 210K
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Max | Szary metalik | 251000km | Rzeszów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?