FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Elegance Max, tylne głośniki, instalacja fabryczna
  • Witam, ewidentnie tylnie głośniki grają w przeciwfazie w stosunku do przednich. Objawia się to tak, że w położeniu FADER 0, nie ma basu, scena jest mocno zaburzona. Przy słuchaniu samego przodu lub samego tyłu bas jest OK. Zauważył ktoś już ten problem? Ciekawe czy fazę przednich lub tylnich głośników można gdzieś zmienić w setupie lub VAG-iem. Pzdr.
  • U mnie tez tak jest
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Rozumiem - że masz fabrycznie montowane głośniki. W moim R sam montowałem tylne - i mam dobrze. Pytanie - próbowałeś zamienić fizycznie kable głośników? Po takim sprawdzeniu mógłbyś reklamować tą wadę. A przy kilku niezależnych takich zgłoszeniach - byłby sygnał dla producenta - że zawala sprawę podłączenia głośników.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam
    Samochód opuścił fabrykę z sześcioma głośnikami.
    Mam go od tygodnia, więc samodzielna ingerencja, demontaż tapicerek, radia na razie odpada. Ciekawe, kiedy wyjdą kolejne niedoróbki, po prostu SIMPLY CLEVER :/.
    Pozdrawiam.
  • Czyli co, jeśli coś takiego nas spotka we własnym aucie wystarczy tylko zamiana miejscami kabli na tylnych głośnikach lub we wtyczce w radiu (tu mi się wydaje prościej zrobić niż rozbierać tapicerkę)?

    Jeśli wystarczy tylko we wtyczce radia zmienić, może wiecie, o które piny i którą wtyczkę w radiu chodzi aby wiedzieć, które kable między sobą zamienić ?

    @Aras jak to robiłeś i możesz to napisz krok po kroku dla potomnych jak naprawiałeś ten problem
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • a tak a pro po to ile jest glosnikow z tylu w Rapidzie (dajmy na to w najbogatszej wersji eleganece)
    z tego co wyczytalem 2 dodatkowe ale znalazlem takie zdjecie na ktorym  widac ze jest tez miejsca na twetery z tylu.

    image

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Pod tylną tapicerką w wersji fabrycznej jest najwyżej jeden głośnik 165 mm. Tweetera nie ma. Nie ma też pociągniętych kabli do niego. Jest miejsce na założenie - jak na zdjęciu powyżej - ale nie ma już możliwości uchwycenia czy mocowania! Niektórzy mocują tweetery klejąc je na ciepło do tapicerki od wewnątrz.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam
    W wersji elegance z tyłu mam tylko głośniki mid-basowe o srednicy 160/165mm  z "trąbką". Z tego co się zorientowałem na allegro, robione dla skody w Chinach. Skoro nie ma instalacji pod głośniki wyskotonowe, zastanawiające są cztery przewody przy wtyczce głośnika mid-basowego. W fabii I, dwa z tych przewodów szły do wtyczki głośnika wysokotonowego.
    Wracając do tematu, zdecydowanie łatwiej będzie chyba wyjąć radio i zmienić polaryzację obydwu głośników tylnich we wtyczce radia, piszę obydwu bo sam tył jak i przód gra dobrze. Problem pojawia się przy wszystkich głośnikach. Czy odłączając zasilania od radia swing nie przyczepi się ono później o kod. Orientujecie się gdzie go znajdę ??
    A tak z innej beczki, patrząc na zdjęcia kolegi Aras, w konstrukcji drzwi nie widać płyty montażowej, jak wobec tego Skoda umieściła wewnątrz podnośnik szyby ??
    Zaraz się okaże, że przy awarii podnośnika szyby, trzeba będzie wymienić całe drzwi :).
    Pozdrawiam.
  • Samo odłączenie zasilania i ponowne jego podpięcie do radia nie powoduje problemów. Wystarczy odczekać chwilę po włączeniu zasilania - radio połączy się z komputerem pokładowym - który "odkoduje" radio. Inaczej - po chwili radio samo zacznie grać.
    Kod do radia w takim przypadku jest niepotrzebny. Niemniej - kod jest do "zdobycia" u dealera samochodu. Czy odpłatnie - to już nie wiem.
    Dla mnie prościej by było zamienić kable we wtyczce w drzwiach. Nie trzeba ściągać tapicerki ani demontować radia. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kolego Jercen, masz na myśli złącza na słupkach ??
  • Po otwarciu tylnych drzwi, między zawiasami jest dostęp do wtyczki drzwi. Jest w niej  doprowadzenie całej elektryki: zamek, głośniki, sterowanie szybą.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy na tej wtyczce w drzwiach jest jakieś oznaczenie przewodów, który jest od czego aby można było zorientować się, które piny są od głośników i je przestawić ?

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • jercen jeśli podjedziesz do aso to bez problemu dadza tobie kod do radia za darmo.
    Na podstawie numeru vin.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • pytałem o kod do radia jak kupowałem mojego i bezpłatnie raczej nie chcieli dać....
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • dokładnie. Kiedyś w mojej starej octavi padł mi akumulator. Więc potrzebny był potem pin do radia. Wzięli stówę za to dziady.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Z tego co czytam, widzę że diler dilerowi ne równy. Mnie kod do radia podali bez prośby, po prostu sprzedawca wpisał kod do ksiązki serwisowej (mam jeszcze papierową)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • dodan to faktycznie dziady jak zwykle wszystko zależy kto sprzedaje samochód czyli wiemy że jak chce kasę za takie rzeczy to na pewno będzie nas kroił na innych rzeczach
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Tak, pewnie tak mniej więcej właśnie jest...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Potwierdzam przypuszczenia kolegi nichicon tylne głośniki grają w przeciwfazie do przednich. Na razie ustawiłem sobie Fader tylko na przednie głośniki które o dziwo nieźle sobie radzą nawet z podstawowym radiem blues brakuje tylko więcej ustawień korekcji ale czekam na jakiś lepszy model radia.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • @wuju202 z jakiego okresu masz auto, kiedy zostało wyprodukowane?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • u mnie dzieje się dokładnie to samo (tył w przeciwfazie), umówiłem się do serwisu. Ciekawe gdzie zamienią kabelki?
    Rapid SB | 1.2 85KM| MY14 | Ambition MAX | Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?