FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Siłowniki klapy bagażnika do Spacebacka
  • Witam,
    Mam prośbę. Mógłby ktoś z Was napisać, a najlepiej podlinkować, jakie kupić siłowniki bagażnika do rapida spaceback? Wersja auta z panoramicznym dachem i dodatkowym szkłem na klapie. Nie wiem czy do wszystkich wersji były używane takie same siłowniki czy w związku z większym ciężarem klapy w moim aucie były użyte mocniejsze. W ASO po nr vin wycenili 180zl/szt więc wolę poszukać czegoś tańszego :) 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Wyślij mi nr VIN na PW
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ja kupilem na all... o silowniki ze sprezynami by po nacisnieciu knefla w kluczuku klapa otwierajac szła do góry i powiem rewelacja.... polecam wiadomo teraz przez zime niskie temperatury , siłowniki nie podniosa klapy do oporu ale uchył na 20 cm sa w stanie zrobic. jesienią podnosiły bez problemu. naprawde cena jest za pare 140 zł ale warto
    SB|1.2mpi + LPG|2014|Elegance|Czerwony Rio metalik|BYTOM
  • Ja we fabii 2 do oryginalnych teleskopów klapy dokładałem ok 5 cm sprężyny za około 15 zł kpl. I klapa sama szła w górę po jej odblokowaniu. Zdarzyła mi się taka sytuacja na parkingu pod sklepem gdy ręce były pełne zakupów klik i klapa w górę mina osób z audi była wtedy bez cenna.
    Link do tego jak to wyglądało 
    https://youtu.be/YCVejTJ8EaA
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Jak to wygląda w wersji auta ze szklanym dachem? Klapa bagażnika jest wtedy cięższa.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • miras mysle ze nie bedzie wielkiej róznicy bo ta siła która wypycha klape jest naprawde spora, napoczatku myslałem ze wyrwie klape z zawiasów, co do otwierania ja miałem u siebie pod blokiem stojace bmw na niemieckich blachach koło siebie , niosłem skrzynke, normalnie bym ja kładł ale kluczyk w reku, cyk a niemiec gały jak 5 zł.... wróciłem do domu a niemiec dalej stoi jak wryty, widok bezcenny.....
    SB|1.2mpi + LPG|2014|Elegance|Czerwony Rio metalik|BYTOM
  • Możesz podać link do tych siłowników? 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Podpinam się pod @Kamas
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Dużo więcej siły trzeba użyć przy zamykaniu klapy? Pytam, bo rapidem jeździ żona i narzeka na to, że ciężko otwiera się klapa, ten problem byłby rozwiązany tylko pytanie czy samo zamykanie klapy nie byłoby zbyt uciazliwe? 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Coś za coś - albo łatwe otwieranie i trudniejsze zamykanie albo odwrotnie.
    Podobnie przy parasolu automacie. By ten "wystrzelił" trzeba sprężynę ścisnąć, co przy zamykaniu parasola wymaga pewnego wkładu siły.
    Nadal wolę ciągnąć klapę w dół (da radę kobiecą ręką) niż z zakupami w ręcę jeszcze próbować podnieść klapę podczas deszczu :)
    Trochę wpisów jest już na forum:
    Ze swej strony mogę dodać po kilku latach eksploatacji: amorki nadal są oryginalne, pod wkręcane przeguby kulowe warto włożyć większą podkładkę lub kawałek blaszki 1-2 mm z otworem pod przegub. Zapobiega to lekkiemu wypaczeniu przegubu.
    Nie warto dopłacać za cały komplet siłowników ze sprężynami. Wystarczy 10 minut pracy i samemu założyć po sprężynie na amorek.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja mam w Liftbacku sprężyny na amorkach od około 2 lat, a auto ma 5 lat. Nie wiem czy to z winy sprężyn ale mam do wymiany amorki bo jak podniosę klapę to sama opada.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Chciałem już zamówić te siłowniki do których link podaje @PatrykNH. Jednak wcześniej zadzwoniłem do tej firmy i się dowiedziałem, że w wersji ze szklanym dachem to będą za słabe i nie dadzą rady. Szkoda. Czar prysł.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Ja ostatnio założyłem na orginalne siłowniki sprężyny 19x76. Na razie raz podnoszą a raz nie. Mam nadzieje ze beda podnosiły za każdym razem jak sie ociepli
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Przy temperaturach ujemnych czy dodatnich, jednocyfrowych (jakie aktualnie panują), założone sprężyny mogą nie przepchnąć klapy przez punkt zerowy (neutralny). Przy wyższych temperaturach siłowniki mają większe sprężanie, wywijają większą siłę i są w stanie podnieść klapę całkiem do góry.
    Można temu pomóc, zakładając pod sprężynę podkładkę 1-2-3 mm, wg tego, jaką siłę mają sprężyny, jakie jest obciążenie (waga klapy - z/bez wycieraczki). Założenie dodatkowych podkładek może wpłynąć na otwieranie przy letnich temperaturach - klapa może dosyć energicznie otwierać się. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wlasnie u mnie w spacebacku założyłem podkładki pod sprężyny i nie moglem zamknąć klapy. Mieszczą sie tylko same sprężyny 19x76
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • No to jestem ciekawy co z tego wyjdzie, dzisiaj chce wieczorem założyć sprężyny ale po powyższych wpisach przestałem być aż takim optymistą :) 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Tak trochę działasz metodą prób i błędów. Chodzi tu o wagę Twojej klapy, która może być różna od klasycznej klapy. Po za tym, aktualnie panują niskie temperatury, co też ma wpływ na działanie siłowników.
    Po modzie, podziel się swoimi uwagami, może inni klubowicze ze szklaną klapą skorzystają (lub nie). Powodzenia :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, nie pisałem nic wcześniej, bo liczyłem, że pochwalę się filmikiem przedstawiającym sukces, a teraz może być różnie :) samochód stoina hali garażowej, ja której temp nie spada poniżej 15 stopni więc jak nie zadziała to nie będzie to wina temperatury 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Czekam, czekam na efekt.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Niestety ciężko mi to napisać ale porażka na całej linii. Robiłem wiele prób, bo dawałem różnej grubości podkładki i niestety bez efektu. W najlepszym układzie klapa otworzyła się do "martwego punktu", a żeby poszła całkiem do góry trzeba użyć więcej siły niż przy zwykłych siłownikach. Nie mówiąc już o tym jak ciężko domknac klapę, do tego stopnia, że przy największej ilości podkładek balem się czy coś zaraz nie wystrzelił...  
    Podsumowując, wg mnie w spacebacku, a szczególnie w wersji z panorama, taka modyfikacja nie jest możliwa.
    Szkoda...
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?