FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Cześć! Ma ktoś może link do sprawdzonego kabelka z ali?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • mam VCDS 12.12.3 czy jak kupię nowszą wersję (z Ali) to będzie więcej możliwości do konfigurowania w samochodzie? Bo przy moim obecnym kabelku nie udało mi się wszystkiego aktywować, co innym szło bez problemu z tym samym rocznikiem samochodu.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Ojciec ma MY14 i troszkę to inaczej u niego wygląda jak u mnie. VCDS 18.9
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • Czy jest możliwość zrobienia kopi bezpieczenstwa kodowania, żeby jak coś nie wyjdzie to przywrocic poprzednie działające kodowania?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Rolę "kopii bezpieczeństwa" robi zapisany gdzieś na dysku skan kodowań i adaptacji.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zamówiłem kabel VCDS z Ali wersja: Polish 17.8.1 i English 18.2.0. Gdy uruchamiam program i mam podłączony kabel do komputera to wszystkie przyciski są zablokowane oprócz Options. Wchodzę tam i klikam Test gdy kabel nie jest podłączony do samochodu to wyskakuje mi okno z ostrzeżeniem (zrzut ekranu załączam). Gdy podłączam kabel do samochodu i klikam Test to dostaje błąd  (zrzut ekranu załączam). Czy ktoś miał podobnie i sobie z tym poradził?
    Program przy instalacji programu zainstalował też sterowniki do kabla.
    vcds_blad.png
    325 x 223 - 21K
    vcds_ostrzezenie.png
    350 x 260 - 24K
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Światła przeciwmgielne z kierunkowskazem.

    Włączany kierunkowskaz i zapala się  lampa przeciwmgielna. To nie to samo co doświetlanie że musimy skręcić kierownica. Działa tylko wraz ze światłami mijania.

    Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
    Dostęp bezpieczeństwa
    Login 31347
    Adaptacje
    (2)-Static AFS Light Vorschrift
    Wartość=FMVSS 517 108

    Kodowanie nie działa w my2016 2 kwartał 
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  •  @neka u mnie to działa.  Muszą być włączone światła mijania. 
    https://www.youtube.com/channel/UCKO3AgqhCAsS6gjSftNr6vA
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • mozesz wrzucic skrina gdzie dokłądnie to zmieniłes? bo gdy wszedłem w statyczne oswietlenie vorschrift i zmieniłem na Twoją wartośc to nie działa;/

    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Postaram się zrobić wieczorem. A byłeś na aktualizacji bcm-a? Bo ja byłem i może tu jest problem
    _________________________________________________

    Proszę bardzo tu zmieniałem (patrz foto).
    _________________________________________________

    Chciałbym prosić o kodowanie:
    - gaśnie światło do jazdy dziennej lewe bądź prawe zależne od włączonego kierunkowskazu.
    Gdzieś było ale nie widzę włączenie kontroli oleju na maxi dot.
    _________________________________________________
    Bez tytułu.png
    934 x 780 - 1M
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Chcę napisać dla potomnych jak poradziłem sobie z problemem niewykrytego interfejsu. Okazuje się, że antywirusa i firewall trzeba wyłączyć najlepiej już przed włożeniem płyty do napędu, bo mi usunęło plik VCDSLoader przy skopiowaniu na dysk, a bez tego pliku kabel nie będzie współpracował z oprogramowaniem.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Cześć Wszystkim, to mój pierwszy post na forum :)

    Dopiero zamówiłem swojego Rapida (mam nadzieję że to była dobra decyzja, jedyne co mnie martwi to żywotność 1.0 TSI, reszta idealnie ;) )

    Mam pytanko. Czy jeśli będę miał lusterko fotochromatyczne z czujnikiem wilgotności to będę mógł (oczywiście po gwarancji) aktywować czujnik deszczu? Czy trzeba będzie i tak wymieniać czujnik w lusterku?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Bez wymiany czujnika się nie obejdzie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam,
    Koledzy potrzebuje Waszej pomocy, wymieniłem reflektory na xenony (Rapid MY2016), po odpaleniu silnika zaczynają mrugać, wyłączają się i pojawia się komunikat o problemie z brakiem świateł mijania. Podpowiedzcie jak w Vcds ustawić kodowanie z halogenów na xenon. 
    Z góry dziękuję.
    Rapid SB | 1.2 TSI 66kW | MY17 | Ambition | Biały | 42000 | Goczałkowice - Zdrój
  • Musisz zakodować że masz xenony a nie halogeny.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeżeli pinkfloyd napisze gdzie to zmienić to możesz podjechać i przekodujemy to.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Koledzy pomóżcie kupiłem kabelek vcds 18.9 port działa wszytsko Oki gdyby nie to że nie wykrywa interface? Co zrobić z tym ktoś pomoże? Internet wyłączony czy o czymś zapomniałem?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Cześć. Czy ten interfejs się nada do Skoda Rapid 2017 1.2TSI 90KM Ambition. Główne zapotrzebowanie to kamera cofania + odprowadzenie do domu. Czy bez kabla jestem wstanie sprawdzić jakie funkcję dodatkowe mogę uruchomić?. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | 2017 | Ambition | Blue Racer | 485km | Toruń
  • Mam wersję vcds 18.9 i coś nie działa mi lap timer, wskazania ilości paliwa, miganie światła stopu z awaryjnym A robię wszystko według instrukcji.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?