FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • Zawsze można porównać czy skorzystać z wujka G: https://www.youtube.com/watch?v=QxWEF-lsIDo
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jasne, po zakończeniu pakietu darmowych przeglądów będę sam wymieniał olej co 15 tys i od razu filtr powietrza. Tylko czemu Skoda daje na filtr aż 90 tys km? Było 60 tys km a do EA211 wydłużyli na 90 ?
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • bo rozdawanie pakietów przeglądów za 1zł zrobiło się zbyt popularne
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Niedługo czeka mnie przegląd po 60k km, ostatni z pakietu. Wiecie może czy prawdą jest aby nie wymieniali filtra powietrza, bo mi doradca serwisowy powiedział, że to przy 90k km jest wymieniane dopiero ? Pytam z ciekawości, bo zawsze dokupuje we własnych zakresie.

    I czy ktoś już miał taki przegląd i co było robione? Jak się orientuje to: olej, filtr, świece ? Czy coś jeszcze wymieniają w ramach pakietu?
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Na stronie 5. masz wykaz czynności serwisowych, związanych z czasem lub przebiegiem.
    Jak serwisujesz regularnie - to faktycznie olej, filtr, świece do wymiany. No i trochę punktów kontroli (wg listy).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kolego z tym filtrem powietrza to prawda nie wymieniają już za darmo to znaczy w pakiecie przy 60 tysiącach tylko przy 90. Ale oczywiście mi doradca serwisowy powiedział że warto wymienić przy 60 oczywiście za swoją kasę. Takie to super pakiety teraz Skoda ma szkoda gadać. A tak poza tym to ja wymieniam co 30 tysi i jest ok.
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Kiedy wcześniej można wykonać serwis z pakietu przeglądów,  zbliża mi się (25 lipca) ostatni serwis z pakietu ( wymiana oleju, świec i przegląd). Czy można się umawiać wcześniej na to? Jest jakiś zakres, do 30 dni przed , 3000km przed?
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Trochę dziwny podajesz przebieg dla przeglądu. Najczęściej chodzi o przeglądy związane z czasem co 2 lub co 1 rok, a przebiegi do 30 tkm i ich wielokrotność.
    Co podaje komp w samochodzie?
    Wymiana świec jest zalecana co 60 tkm (lub co 4 lata), i ten przegląd można połączyć z wymianą oleju, filtrów i innych drobiazgów.
    Podejrzewam, że serwis nie odmówi Ci wcześniejszego przeglądu. Ale licz się z tym, że po poprawnym zresetowaniu nastaw, komp będzie odliczał od dnia serwisu kolejne 30 tkm jak i czas 2 lata. Chyba że zmienisz interwał na 1 rok.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Aktualnie mam 55600 km przebiegu, ale przy ostatniej wizycie (problem z rozruchem), zasugerowali żeby umawiać się pod koniec czerwca, a do końca czerwca na pewno 60kkm nie zrobię : ). Stąd moje pytanie, czy są jakieś widełki kiedy można wcześniej się zgłaszać.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Czy znacie może ceny przeglądu po 5 latach? Ile kosztuje taki przegląd,  sam przegląd wg wskazania kompa po 365 dniach.  Wczoraj miałem ostatni z pakietu  no i kolejny po roku już płatny , interesuje mnie cena.

    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Jakby ktoś znał cenę takiego przeglądu okresowego corocznego (sam przegląd, bez dodatkowych wymian) to podeślijcie proszę ceny.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Jeżeli przegląd idzie "planowo" wg czasu, to po 5. latach (wg Skody) masz tylko wymianę płynu hamulcowego. Czyli w miarę prosty, szybki i niedrogi serwis. Chyba że masz coś więcej, to już inna rozmowa.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?