FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Serwisy Škody (opinie)
  • Ja miałem taki pakiet typu 4lata 120 tyś, filtr powietrza mi przysługiwał dopiero po UWAGA 90 TYŚ, a mydlili mi gały że nic nie muszę bo to bajka polecam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @porkbone, masz to interpretować tak, że czynności zaplanowane w planie serwisowym masz za darmo. Jeśli coś wyjdzie nadprogramowego, za to musisz zapłacić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •   Škoda Rapid Spaceback 1.6 TDI 105 KM,EURO 5, rok produkcji 2015.
    1y serwis Rapida w  maju 2016 w serwisie czeskim bo auto zarejestrowane w Czechach. Podstawowe prace zalecane przy 30tyś km które zrobiłem w 10 miesięcy, koszt około 700 zł. Taka ciekawostka, w Czechach leja long life 5w30. Następny w okolicach 50tyś w maju 2017 w ultima Jelenia Góra.Filtry w tym paliwa, olej, przegląd,dezynfekcja klimy.olej LL 0w30 castrol, wyszło 1152 zł.Rok później, również w maju przy 70 tys km zawitałem znowu do Ultimy w Jeleniej. Do corocznych prac doszły nowe pióra wycieraczek, wymiana płynu hamulcowego,dezynfekcja klimy,odpowietrzanie mechanizmu sprzęgła oraz akcja serwisowa, zmiana oprogramowania(dieselgate). Przy okazji znaleźli wyciek między skrzynią a półośką. Koszt serwisu 1383 +414 za wymianę pierścienia uszczelniającego wałek kołnierzowy w późniejszym terminie Wliczono rabat w wysokości 100 zł za akcje serwisową dieselgate (R-30) a za roczny serwis udzielono 5% rabat.Rok 2019 w okolicach stycznia podejrzewam wyciek w komorze silnika ale nie groźny,w sektorze w którym znajduje się chłodniczka oleju. Sprawdzam więc na bieżąco olej i dolewam jak coś. Poczekam do maja, auto jedzie, skręca ,hamuje. W maju stawiam się w AUTO SUDETY w Wałbrzychu,fachowa obsługa, warsztat za szybą. Umówione prace maja mnie kosztować około 1200-1300 zł ale mogę liczyć na rabat. Niestety znajdują mi ten wyciek w okolicach chłodniczki oleju a z powodu braku Kapy filtra oleju która jest winna zapoceniu, auto zostaje na noc do soboty. Ogólnie kończy się na 1400 i bez rabatu, ponieważ w sobotę obsługuje mnie inny konsultant.
  • Nie polecam serwisu Korczyk w Bielsku-Białej.
    Wymienialem olej u Korczyka w Bielsku-Bialej. I mam wątpliwości co do tej wymiany. Po 15-20 minutach auto wyjeżdża ze gotowe. Mój błąd że tego nie sprawdziłem, ze nie bylem przy tym jak wymieniali. 
    Nie polecam tego serwisu, ci ludzie sie nie znają, wszystko tak ma być, dobre to jest. Facet mówi że w układzie klimatyzacji jest azot, potem że freon. Ćwierkanie kompresora tez dla nich to normalne mimo iż od co najmniej 2014 wiedza o wadzie tych kompresorów i wymieniają na inne wg zaleceń i procedur skody. Nie u Korczyka. 
    Nieszczelny zaworek gazowy na klimatyzacji też dla nich to normalka, tak mozna jeździć i chłop mówi: "nie czytać forum, jak cos sie dzieje to od razu do nich przyjechać".
    Ręce opadają. Omijac z daleka.
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Na razie polecam Ganinex w Katowicach (naprawy OK, z minusów - raz złe zapięli ramki od tablicy rejestracyjnej przez co mało przedniej tablicy nie zgubiłem, a raz za dużo dolali płynu chłodzącego, wiec musiałem trochę odlać).
    Zawiodłem się na Śliwka Sosnowiec - tragedia. FABIA - przy wymianie rozrządu uszkodzili kran od płynu chłodzącego, uszczelnili silikonem, ciekło w czasie jazdy. W skrócie - oddali uszkodzony samochód.
    ŚLIWKA Katowice. Felicja - nie potrafili rozpoznać uszkodzonego czujnika temperatury na termostacie - powiedzieli: ten typ tak ma.
    GALL ICM WROCŁAW - zaprosili na naprawę samochodu po czym powiedzieli, że dziś nie przyjmą bo nie ma miejsca.

    Ogólnie wole poczytać forum i sam podjąć się naprawy niż oddać do ASO.
    RAPID 1.2 TSI, 90 km, 2017, FABIA 1.4 - 2015, a była także FELICIA 1.3
    RUDA SLASKA / KATOWICE WROCŁAW
  • Zdecydowanie nie polecam ASO Polbis - Olsztyn, ul. Partyzanów. Mają totalnie zlewające podejście do klienta. Serwis olejowy trwa cały dzień (ostatnio 9h), geometrie robili przez 6h i nie raczyli poinformować, że się przedłuży, podczas gdy czekałem na miejscu. Pracownik obsługi klienta zadzwonił do mnie z informacją, że auto jest gotowe utrzymując ze mną kontakt wzrokowy. Gdy zgłaszałem jakiekolwiek usterki słyszałem odpowiedź "ten typ tak ma" lub "niczego nie stwierdzono". Od ponad roku walczę z nimi o niesprawne hamulce. Poprzednią skodą serwisowałem w Ełku w Fimot. Byłem bardzo zadowolony, wszystkie usterki naprawiali od ręki (znali każdą przyczynę), jak jest teraz nie wiem. 
    Rapid LB / 1.0 TSI 110KM / MY18 / Style / Brąz Maple / 15300km / Olsztyn
  • Miałem podobnie z Polbis Toruń. Kilka emaili do BOK Skody i zmienili podejście, aż w końcu wykupił ich Plichta...
    Miałem okazję już korzystać dwa razy z ASO pod flagą Plichty i całkowicie inne podejście do klienta, po mimo iż ekipa praktycznie bez zmian...
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Dzisiaj kolejny (drugi) serwis mojej Rapidki, przebieg 118500km koszt 798,73zł w serwisie Skoda Zimny Łódź w oddziale w Piotrkowie Trybunalskim.
    W ramach serwisu wykonano następujące czynności:
    1- Serwis olejowy co 15k km.
    2- Przegląd rozszerzony jak przy przebiegu 120k km.
    3- Wymiana filtra powietrza.
    4- Wymiana świec zapłonowych.
    5- Wymiana filtra kabinowego (filtr pyłkowy).
    6- Czyszczenie bębnów hamulcowych tył i regulacja hamulca ręcznego.
    7- Dezynfekcja układu klimatyzacji i czyszczenie parownika.
    8- ozonowanie układu klimatyzacji.
    9- Usunięcie błędu o wypadającym zapłonie - pozostałość po padniętych wtryskach gazu.
    10- Sprawdzenie i dopompowanie powietrza we wszystkich kołach łącznie z zapasem.
    Dodatkowo informacja o wielkości zużycia szczęk hamulcowych (50%) i o tym, że trzeba być przygotowanym na wymianę tylnych tulei gumowych wahaczy.
    Łącznie 44 pozycje z listy. Wszystko sprawnie i w przyzwoitej cenie.

    Materiały eksploatacyjne moje czyli olej MOTUL 5W40, świece BOSCH zgodne ze specyfikacją, filtry oleju, powietrza i kabinowe MANN, korek spustowy oleju z uszczelką - łączny koszt materiałów to 390zł. Czyli za całość 1188,73zł. Samochód z instalacją LPG ale ta nie była ruszana ze względu na to, że przy stanie 110k km była wymiana wtryskiwaczy do gazu i robiony był pełny serwis zgodnie ze specyfikacją Landi Renzo w niezależnym serwisie i przy przebiegu 125k km jadę do nich na przegląd i regulację, która wyniesie mnie z filtrami gazu itp poniżej 300zł.

    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Hej.
    Poszukuję diagnosty bądź warsztatu który podejmie się znalezienia usterki i naprawy wspomagania kierownicy najlepiej z Wrocławia lub okolic. 
    Jak do tej pory fachmeni bez ewentualnego błędu zczytanego z komputera rozkładają ręce.
    Pozdrawiam
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • maj 2023
    Cześć
    W 2022 byłem na rocznym przeglądzie w Auto Wimar na Modlińskiej. Obsługa b.dobra kompetentna, dodatkowo odpłatnie wymieniono tuleje wahaczy, sprawdzono i ustawiono zbieżność.  
  • W tym roku, a jest to już piąty rok od zakupu skody, wyskoczył mi na monitorze przegląd. Ponieważ jest to piąty rok to oczywiście płatny. W czwartym roku użytkowania wymieniono olej i dokonano przeglądu w ramach bezpłatnego serwisu. Zrezygnowałem z tegorocznego przeglądu, ale zastanawiam się czy w przyszłym roku nie skorzystać z serwisu. Czy ktoś z użytkowników ma wiedzę jakie czynności serwisowe przeprowadzane są w różnych latach. Np. co będzie podlegało serwisowaniu w 6 roku, co w 7?
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Piąty rok serwisowania ASO Zielona Góra:
    Odpowietrzanie mechanizmu sprzęgła
    Wymiana płynu hamulcowego
    Przegląd
    Przegląd rozszerzony
    Wymiana oleju co dwa lata czyli w szóstym roku.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • "Piąty rok serwisowania ASO Zielona Góra:" Dziękuję za info :)
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Po co te uśmieszki ... 
    Wystarczy przejrzeć forum, resztę sam sobie skalkulujesz wg przebiegu i czasu. 
    http://rapidklub.pl/discussion/188/skoda-rapid-czynno%C5%9Bci-serwisowe-przy-pierwszym-i-drugim-prze... 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • "Po co te uśmieszki ... " To się już uśmiechnąć nie można? Szczerze podziękowałem.
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?