FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • Widział ktoś na żywo lub ma i może zrobić zdjęcie Rapida z skodowskimi felgami PROPELLER 15" (inny wzór fabrycznych felg 15")? Zastanawiam się czy by nie wyglądały lepiej od CARME, które dla mnie też nie są złe :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jakby kogoś interesowało to znalazłem informację z rozmiarami opon i wymiarami felg do F3. Krótko mówiąc są identyczne jak w Rapidzie więc jak komuś będzie pasował wzór z danego auta a jeździ drugim będzie mógł sobie podmienić :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • super , planuje jeździć na stalowych 15" zimą , napewno się przyda ...;-)
  • Mi się podobają... chyba oryginały, ale nie znam modelu, ceny i czy w ogóle są u nas dostępne...



    te są jeszcze fajniejsze, ale kompletnie nie wiem jaka marka, jaki model ;-(   jakiś pomysł?

    nxoSeeY9peA.jpg
    604 x 453 - 96K
    5Fq6eDEKz8o.jpg
    666 x 468 - 50K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Te pierwsze na niebieskim Rapidzie to model SAVIO w połysku. Są w oficjalnym sklepie Skody w dziale Rapid i kosztują 842 zł za sztukę. Są jeszcze takie same ale w macie i cena wtedy 910 zł za sztukę.

    Te drugie to nie wiem.

    A na mój gust to te pierwsze fajniejsze :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • tez uwazam ze pierwsze dużo fajniejsze, całe czarne wg mnie zlewaja sie z opona i kiepsko sie auto prezentuje
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mam pytanko, z jakimi oponami (marka) wychodzą Rapidy Style Plus z felgami Ray 17'' ? Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Czy ktoś na forum potrafi powiedzieć jaką średnicę mają kapsle zakrywające śruby w felgach aluminiowych 15" firmy Dezent (konkretnie model TC DARK, ale to chyba nie ma takiego znaczenia) ? Chciałem sobie już teraz kupić te kapsle SKODY zanim kupię felgi, ale jak zauważyłem są o różnych średnicach, nie wiem czy to zależy od producenta czy od wielkości felgi. Z góry dzięki za pomoc
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74
    Ja mam felgi DEZENT TC i oryginalne kapsle SKODY nie pasują, są za małe, sprawdzone, musiałem wracać kapsle do sklepu. Ile mm mają oryginalne kapsle DEZENT sprawdzę jak  będę w domu. Kupiłem na allegro kapsle nieoryginalne z nowym logo, ale po pierwszym myciu na myjce ciśnieniowej cała czarna farba, a raczej folia została zerwana. Obecnie kapsle są srebrne z wypukłym logo Skody.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel no też właśnie myślałem o nieoryginalnych kapslach znalazłem takie o średnicy zewnętrznej 57,5mm, ale nie wiem czy będą dobre, mógłbyś podesłać link do tych co ty kupiles na allegro?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 
    http://allegro.pl/show_item.php?item=4453204543
    Zaślepki pasują, ale czarna naklejka zeszła tak jak mówiłem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel ja znalazłem coś takiego, ale wynika z tego że będą za małe bo mają 56,5mm dokładnie, a te twoje mają 60mm http://www.aliexpress.com/item/-/2002859524.html
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74
    Wydaje mi się,że będą za małe, oryginalne DEZENT mają średnica zewnętrzną około  59-60 mm
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Wydaje się, że będą pasowały. Jak sprawdzisz to daj znać, może wymienię swoje.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • spoko jak zakupię felgi to dam ci znać:)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Zrobiłem mały mod :)
    17" ET -32 i jest lekkie przegięcie, wystają trochę zbyt na zewnątrz i potrafi przytrzeć o jakąś śrubę wewnątrz...
    image
  • dobra jakich producentów polecacie alusy? pytam bo chce kupić czarne lub grafitowe ale 15 bo takie mam opony letnie i zimowe a oryginalnych Skody nie ma czarnych w tym rozmiarze :(
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Czy felgi z poniższej aukcji przypasują do Rapida Spaceback? Można ufać temu, co pisze sprzedawca?  
    http://allegro.pl/nowe-felgi-15-5x100-skoda-rapid-roomster-fabia-i4754999989.html
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Nikt Cie nie uspokoi przed zakupem. Musisz sam sprawdzić, jeżeli chcesz. I Ty bierzesz ryzyko na siebie...

    Felgi no name mogą to być niemieckie (chociaż sprzedawca by się tym pochwalił), ale większa szansa, że pochodzą z Chin. Oryginalne felgi Skody można mieć za 1600 (do stargowania), a ładne, czarne Presitge 17" za 2000/kpl (pewnie większy upust dało by się wyrwać). ciągle to nawet dwa razy więcej, ale pogadaj po firmach, które prostują felgi. Chińskich Ci nie wyprostują. mogą zeskrawać małą nierówność, ale nie zostanie bez wpływu na żywotność i ciężko to później wyważyć. Najczęściej, VAGowskie mogę rozhartować, wyprostować i dadzą się zahartować ponownie. Wcześniej prostowałem oryginalne alusy Audi, człowiek od felg mówił, że to na prawdę dobry produkt, z którym jeszcze można coś zrobić. Poza tym chińczyki często pękają na większych dziurach (ADAC robił testy). Opłaca się zamiennik, do pierwszego pęknięcia, kiedy to całą oszczędność diabli biorą...

    Z drugiej strony wielu kupuje też felgi tanie i jeżdżą... Poza tym ADAC jest trochę skompromitowany po paru wpadkach i płatnych testach. Być może nigdy nie połamiesz alusa, a parę stów zostanie w kieszeni... Zawsze nieoryginalne można kupić w bardziej finezyjnych kształtach, które Ci odpowiadają...

    Jak pisałem, nigdy nie wiesz.... i sam musisz wybrać. Poczytaj jakie felgi kupują inni forumowicze i popytaj na PW jak się sprawują. Ja bym przez Internet nie kupował. Lepiej obmacać samemu. Pooglądać spawy, pokrycia lakiernicze, wrzucić na wyważarkę i zobaczyć co to za produkt...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?