FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
ANKIETA - jaki kolor dla Rapida?
  • a tak naprawdę licząc szerokość wewnątrz samochodu na przednich siedzeniach  jest tak samo szeroki jak OC 2 i tylko 3,5 cm węższy od OC 3
    no i ma więcej miejsca nad głową zarówno z przodu jak i z tylu :)

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Szerokość w aspekcie wizualnym rzeczywiście jest zauważalna i jest na plus dla O3 ale zauważalne jest to dla bardziej wytrawnego znawcy obu modeli; np: dla nas bo interesujemy sie tym tematem albo w przypadku gdy obydwa modele stoją na parkingu koło siebie. W innym przypadku nie tak łatwo je odróżnic, na tyle ze pytano mnie czy dobrze sprawuje mi sie ta nowa Oktavia ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ja mam takie porównanie
    image001.png
    1024 x 514 - 432K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Fajne to porównanie :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No też fajny. Kurczę, jeśli w środku to jest różnica 3,5 cm. To dlaczego tak się to rzuca w oczy ta wąskość rapida w stosunku do O3 i nie tylko ale tez do większości aut z segementu C. np. huyndai I30 czy kia seed też wydają się być szersze niż rapidka
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie tylko te auta tak wyglądają. Fabia 3 też będzie z wyglądu szersza od Rapida bo wymiary na zewnątrz ma prawie identyczne
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  •  Rapid ma cieńsze drzwi ( dokładnie boczki drzwi) i przez to na zawnątrz jest węższy, ale za to jest słabiej wytłumiony.
  • bo nowa Fabia jest szersza minimalnie przynajmniej z przodu
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 tak, ale tylko na zewnątrz, bo już w środku jest węższa.
  • tak ale mam na myśli wypowiedz @grzeska :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • No tak, czyli to w sumie kwestia bardziej wizualna niż samej szerokości. Szkoda, ze R. jest w sumie tak słabo wytłumiony. A jak ma się ta szerokość do Octy II, ta sama szerokość czy octa II jest trochę szersza?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Z zewnątrz Octa II jest szersza o 63mm, ale w środku przód Octavi II jest o 3mm węższy,a z tyłu 5mm. Jak oni to zrobili ?
  • @lukasz13
    Spójrz jakie są "cienkie" drzwi.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki Sam już to pisałem "Rapid ma cieńsze drzwi ( dokładnie boczki drzwi) i przez to na zawnątrz jest węższy, ale za to jest słabiej wytłumiony", jestem ciekaw czy 63mm można zyskać na samych drzwiach ?
  • 63mm/2 to daje nam raptem 3cm na drzwi:) wydaje sie realne
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @lukasz13 faktycznie jak oni to zrobili:-) Te różnice wydają się niewielkie, a ja kto wygląda z rozstawem osi, szczególnie tylnej, bo tu mi się wydaje, że R jakiś wąski jest w porównaniu do obu Oct. A może te wąskie opony i wysoki tył takie wrażenie wąskości w rapidach robią?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • wg mnie efekt ten robi to zawieszenie rapida, przeswit od ziemi do podlogi jest duzy i calosc jakos podnosi go do góry, im niższe opony tym auto wydaje mi sie bardziej masywne, ogólnie wyglada duzo lepiej wtedy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tak to prawda, na szerszych i niższych oponach ta wąskość rapida nie rzuca się tak w oczy.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dziewczyny i chłopaki, przecież nikt z Was nie będzie biegł za autem podczas jazdy aby wąskość Rapida oglądać ;)
    Ważne, że w środku jest luźno. Też mnie to trochę bolało zwłaszcza jak Rapid gdzieś stoi na parkingu i tak się porównuje z innymi autami ale zawsze sobie tłumacze mi daje to auto a daje dużo miejsca w środku i środek konfiguruje pod siebie bo nim spędzamy większość czasu.

    Z zewnątrz jest jaki jest.

    A wracając tematu wątku bo powstał nieżły OT (najlepiej założyć wątek o wymiarach, no chyba że jest gdzieś głęboko schowany i zapomniany) to mój Niebieski Denim właśnie zjechał do salonu i nadal uważam, że pasuje Rapidowi ten kolor, gdzie na F2 FL i O3 jakoś jest taki trochę nie odpowiedni jakby sprany :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No tak, ja swojego z tyłu podczas jazdy nie oglądam:-) ale jak jadę, a przed sobą mam rapida to od razu poznaje, ze to R. a nie np. O3, bo właśnie ta wąskość R. od razu mi się rzuca w oczy:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?