FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wybór ubezpieczenia w Skodzie
  • Pytanko do tych którzy ubezpieczali korzystając z pakietów dilerskich.
    U mnie diler przedstawił mi jakaś tabelkę gdzie byly 3 towarzystwa - Allianz, Hestia i chyba Uniqa (tej nie biorę pod uwagę). W każdej z tych w opcji byly 2 warianty powiedzmy za 1590 i za 1700. (tutaj mogę sie trochę mylić ale mniej więcej takie kwoty)

    Czy na przykładzie Allianza i tego linka 
    http://www.vwbank.pl/downloader/?p=Pakiet_Allianz_Szczegolne_Warunki_Ubezpieczenia_Premium_Optimum.p...
    ten tańszy pakiet to Optimum a droższy to Premium ??
    Czyli za 1700 zl będę miał ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie utraty zniżki oraz assistance bez limitu w Polsce ?? 
    Moj diler jakoś średnio zorientowany byl odesłał mnie do tych dokumentów na stronie a tej tabelki mi w końcu nie wysłał.
    Czy analogicznie jest z Hestia - tez ten droższy pakiet obejmuje podobne ficzery??
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie dal ci takiego informatora z ogolnymi warunkami ubezpieczenia? Tam jest opisane jaki wariant co obejmuje. Ja mialem do wyboru dwie oferty, Alianz za 1690 i hestia za 1590 w obu przypadkach byl to srodkowy pakiet
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no właśnie nie dal :( chociaż ubezpieczać będziemy dopiero gdzieś za 2 tyg.. ale chciałbym byc przygotowany a nie wybierać pod wpływem emocji itd.

    tak teraz wczytując sie to w przypadku Allianza będzie to chyba jednak środkowy Optimum + tylko szyby za te 1700. 
    Wychodzi 110zł za ubezpieczenie samych szyb trochę drogo, ale bez tego raczej jak bez reki.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77, a rozmawiałeś z kimś z salonu kto się zajmuje ubezpieczeniami? Sprzedawcy nie pytaj o takie rzeczy, bo on nie musi tego wiedzieć, ale zazwyczaj salony mają ludzi tylko od ubezpieczeń.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no nie, nie było w sobotę juz na to czasu, trochę sie mi spieszyło, moj handlowiec poszedł podpytać ale za duzo sie nie dowiedział, bede musiał go przycisnąć. 
    ale z wnikliwej analizy OWU wychodzi ze jednak Allianz wychodzi korzystniej,
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Auto ubezpieczone w piątek w Allianz pakiet Optimum z szybami 1630,00 zniżki max, a poszczególne kwoty to
    OC 525
    AC 1055
    NNW 50
    CAR ASSISTANCE
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • 01.12.2014 ubezpieczałem w Allianz pakiet Optimum i wyszło 1690,00 zł :
    OC - 525 zł
    AC - 1115 zł
    NNW - 50 zł
    Car Assistance
    ubezpieczenie szyb
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • w Allianz jak brałem było 50zl dopłaty (pakiet dilerski). 
    Ja bym jeszcze spytał o auto zastępcze podczas korzystania z ubezpieczenia na cały okres trwania naprawy a nie tylko na 9 dni jak tam jest. 

    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Mam pytanie, bo jestem zielony w tych tematach..
    Mam poniżej 26 lat, czyli zwyżkę i nie mam żadnych zniżek, bo auto którym obecnie się poruszam jest zarejestrowane na matkę. Przy kredycie jest ubezpieczenie na rok o wartości bodajże 1590 zł za darmo, a jak wyliczałem sobie na stronie PZU to wychodziło mi ok. 4000 zł za całość. Jak to ma się do siebie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • te dilerskie liczone sa bez wzgledu na wiek znizki itd
    @bemakr, @roza - wy mieliscie liczone wg znizek a nie po promocji ??

    ps i nie za darmo tylko wliczone w koszta kredytu :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ok, czyli jak przyjadę za rok po nowe ubezpieczenie to też zapłacę te 1600, a nie 4000?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • jak będziesz kontynuował promocyjne to zapłacisz 3,49 % od wartosci auta - chyba ze sie procenty zmienia :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • No mam zamiar ciągle ubezpieczać w salonie. Dzięki @krisr77 :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • niech jeszcze ktoś to może potwierdzi :)  tak wynika z tego co jest na stronie Skody 
    http://www.skoda-auto.pl/finansowanie/ubezpieczenia/ubezpieczenia-komunikacyjne

    btw w 3 roku jest to juz 3,99 - w 4 roku chyba juz jakos specjalnie liczone ale wtedy to juz sie bedzie mialo swoje znizki jakies :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • I rozumiem, że cena jest niezależna od tego jaką firmę ubezpieczeniową wybierzemy?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no teoretycznie tak - ryczałtowo dla Rapida 1590
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ok  - dzwoniłem do salonu do gostka od ubezpieczalni.

    Hestia:
    1. pakiet podstawowy  1590zl
    2. ubezpieczenie zniżek +90zl (1 szkoda)
    3. brak ubezpieczenia szyb
    4. assitance do 200km i brak zastępczego auta w przypadku awarii (na 7 dni w przypadku kradziezy  i wypadku)
    5. assitance plus - bez limitu km i samochodem na 14dni  + 250zl
    6. zniżki w 2 roku 3,6 w 3 roku 4,1 bez względu na dotychczasowe zniżki
    7. nnw na 10 tys

    Allianz:
    1. pakiet podstawowy  1590zl
    2. ubezpieczenie zniżek +250zl (2 szkody)
    3. ubezpieczenie szyb +90zl
    4. assitance do 400km lub do miejsca docelowego i auto zastępcze w przypadku awarii (do 7 dni bodajże)
    5. wariant premium - liczony wg zniżek (stawka bazowa cos ponad 3 tys)
    6. zniżki w 2 roku od 3,6 do 3,9 w 3 roku 4,1 z zależności  od dotychczasowych zniżek

    powoli chyba skłaniam sie na Hestie.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ja wybrałem Hestie bo była stowke tansza a zakres prawie taki sam, diler mi poradził w razie awarii dzwonic do skody a nie do ubezpieczyciela bo tam jest auto zastępcze chyba na 7 dni a w Hestii miałbym na 3
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A ja dlatego ze jest ubezpieczenie zniżek -  to w sumie to samo co ubezpieczenie szyb, a przyda sie jeszcze to np parkingowych obtarć (sa chyba 2 w roku) Minusem jest tu ze żeby nie mieć zwyżek trzeba ubezpieczyć sie w tym samym towarzystwie. Drugim czynnikiem sa zniżki na 2 i 3 rok nie powiązane z dotychczasowymi.

    Assitance - tu sie waham nigdy nie miałem przyjemnosci skorzystac mam nadzieje ze nie będę miał (może dlatego ze jeżdżę Toyota :) ). Holowanie w razie czego jest od Skody, minusem jest brak auta zastępczego.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • no wlasnie jak to dziala w drugim roku ubezpieczenia, 3,6% wartosci samochodu to jest kwota juz calego ubezpieczenia na kolejny rok? Powiedzmy wartosc po roku 45 000 x 3,6 : 100 daje 1620
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?