FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opinie o dieslu 1.6 90KM w Rapidzie
  • Witam, jak już ktoś będzie miał jakieś doświadczenia z 1.6 90KM w Rapidzie to chętnie zapoznam się z opiniami. Czy wystarczy te 90KM czy lepsza jest jednak mocniejsza odmiana.
  • witam, mam już zrobione z tym modelem silnika 9 tyś km i jak narazie wszystko super. Jak na 90 km to naprawdę auto jest bardzo zwinne i nie ma problemu z mocą przy wyprzedzaniu, także mogę śmiało polecić.
  • Ja mam 105 konny silnik i przyznam że nie zdecydował bym się na chwilę obecną na słabszy:) z tym jest akurat. Pomyśl o wakacjach i wyjeździe z załadowanym bagażnikiem i znajomymi na tylnej kanapie do tego dodaj klimę która chodzi na full i górzysty teren wynik, brak mocy przy podjazdach w skrócie męczarnia:) ale jak kto woli na pewno słabszy jest bardziej żywotniejszy kwestia wyboru i osobistych potrzeb.
  • Odebrałem Rapidka w środę 16 kwietnia 2014 i do dziś przejechałem jedynie 1100 km. Dotychczas jeździłem Fordem Focusem 1,6 115 km i Suzuki Baleno 1.3 oraz nieśmiertelnym Golfem II 1,6 z turbiną więc do tych samochodów będę porównywał. Samochodem jeżdżę na razie dość delikatnie ale zauważyłem następujące zalety: jest bardzo cichy jak na prostego diesla i dość dobrze wytłumiony. Przy prędkości około 120 km/h w samochodzie nie szumi i silnik pracuje bardzo ładnie i ma zapas mocy, już nie mogę się doczekać aż go porządnie przycisnę. Ma bardzo małe spalanie, przy normalnej jeździe na trasie komputer wskazywał 3,5l/100km, po mieście natomiast 5l/100km. Dość dużo podróżuję więc za jakiś czas opiszę zalety i wady samochodu gdy będę miał większy bagaż doświadczeń :) Na razie jestem bardzo zadowolony. 
  • u mnie przebieg 40 tys. przez 9 m-cy. Generalnie silnik dla mnie jest wystarczający. Wcześniej miałem 1.4 80 KM w Fabii PD i ten w Rapidzie jest dla mnie znacznym postępem.Wiadomo, jest sporo ciszej z racji CR. Poza tym spalanie 4,5-5l średnio, a wolno nie jeżdżę. Trochę słabo zestopniowana jest skrzynia biegów, bo na 5 można jechać od 70 do 190 - czyli mocna czwórka i długa piątka. W Fabii lepiej to się sprawowało, szkoda że szóstki nie ma. Rzadko muszę redukować do 4-ki, wystarczy odpowiednio przewidywać sytuację na drodze. Ja osobiście uważam ten silnik za udany, jak ktoś nie ma aspiracji do bycia Kubicą za kółkiem, to w zupełności wystarczy (zwykle jeżdżę sam, nie wożę pół tony słoików w bagażniku ani 4 pasażerów).
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Tak mi na trasie też 6-ki brakuje. Ale jeżdżąc po mieście cieszę się, że jej nie ma, bo niej się ręką na macham:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Odebrałem tydzien temu z tym wspanialym 7 biegowym DSG spalanie na trasie max 4 litry, gdyby nie to żalosne oferowane wyposażenie tzn. brak skórzanej tapicerki szyberdachu czy Columbusa to bylby piękny samochod. Moja sugestia wpakujcie do niego 2,0 tdi 150 km i super torpeda będzie. 
  • Cześć, 

    od odebrania samochodu minęło 3k km, więc pokuszę się o kilka zdań na temat 90KM wersji i ogólnie Rapida. 

    Rozglądając się za nowym samochodem nie miałem jakoś bardzo określonego typu i marki samochodu jaki chciał bym kupić, jedyne kryterium to było - nie kombi. 

    Duże wraże nie na mnie zrobiła Octavia III ale fundusze nie pozwoliły i w salonie zaprezentowano mi Rapida. 

    Pierwsze wrażenie po oględzinach auta w salonie, to wiadomo - ogromny bagażnik i ładna stylistyka nadwozia wersji LB. 

    Na minus to brak górnej pokrywy silnika, bez niej diesel wygląda co najmniej dziwnie.

    Spodobało mi się minimalistyczne wzornictwo wnętrza i ostre cięcia, żadnych wodotrysków i zbędnych przesadzonych kształtów.

    Na minus to zielone podświetlenie deski rozdzielczej, ni jak nie pasuje ono do ładnych białych zegarów (sądzę że kiedyś przelutuję te wszystkie zielone diody na białe :-) .

    W pierwszej chwili chciałem kupić benzynową wersję 1.2 TSI 105KM i zainstalować LPG. Ze względu na dosyć spore trasy jakie pokonuję do pracy autostradą, instalacja LPG wydawała mi się rozsądnym wyborem, tym bardziej że Skoda chwaliła się w mediach, że można u nich zamontować LPG i nie traci się gwarancji na auto. I co się okazało dealer odradził mi konfigurację 1.2TSI + LPG ze względu na konstrukcję instalacji i w cale nie polecał 1.2 MPI + LPG. 

    Zaproponował za to słabszy silnik diesla.  

    Początkowo obawiałem się o brak mocy w 90cio konnym dieslu, tym bardziej że to byłby mój pierwszy samochód napędzany ON, więc otrzymałem do dealera na jeden dzień, na próbę Rapida Spaceback z przedmiotowym motorem.

    Teraz po przejechaniu swoim 3kkm muszę powiedzieć że to był bardzo doby wybór. Samochód prowadzi się płynnie i podczas wyprzedzania jest dynamiczny.

    Silnik pracuje cicho i zbiegiem czasu specyficzny „klekot” stał się nawet przyjemny dla ucha. Mam dalekosiężne plany wgrania modu silnika, aby wyciągnąć z niego więcej KM, ale to po upływie okresu gwarancyjnego.

    Na chwilę obecną komputer wskazuje średnie spalanie 4,5l/100km.

    W drodze do pracy ok. 40 km autostradą przy prędkości 110km/h komputer wskazuje spalanie w przedziale 3,7-4,0l/100km.

    Moja wersja to LB Ambition Max biel Candy + listwy boczne i spojler pokrywy bagażnika. Teraz auto stoi na 15” stalowych felgach z oponami Nokian WR D3, a na lato 15” obręcze Crame z oponami Nexen N'blue HD.

    Poprzedni mój samochód to Ford Focus Hatchback 105 KM 1.6 + LPG. 


    Na razie to tyle ode mnie. Pozdrawiam i szerokości. 

    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • Gratulujemy! Super spalanie, faktycznie LPG z podliczeniem extra kosztów stałych nie wychodzi przy Twoich kosztach jakoś megazachęcjąco.

    Zaciekawiłeś mnie. O jakim spojlerze mówisz? pakietu stylistycznego Sport Look? Jak on w ogóle wygląda? To taka wąska listwa na krawędzi pokrywy bagażnika? Czy ją domawiałeś extra, czy przysługuje każdemu 1.6TDi? Myślałem, że spojler jest tylko do TSI w silnikach 105HP i wyżej...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Tak to właśnie ta listwa z pakietu Sport, zamówiłem ją dodatkowo przy zakupie samochodu. 
    https://media.skoda-auto.com/Pictures/Products/Rapid/_w/130826%20SKODA%20Rapid%20StylePLUS%20002_jpg.jpg
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • cena tej listewki zwanej spojlerem jest jak dla mnie z kosmosu, przez chwile miałem tez myśl żeby sobie to zamówić ale jednak cena jest absolutnie nieadekwatna do efektu jaki daje owy gadżet 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Prezentuje się super. Widziałem na własne oczy. Jednak jest to tylko kawałek plastiku. Stąd również po zapoznaniu się z ceną - dałem sobie spokój. Może za rok - dwa będzie jakaś firma sprzedawała własny spoiler. Jak do 100 - to już się piszę :)
    Pozdrawiam  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za informację, jak się trochę pogoda poprawi będziesz miał chwilę to cyknij i wrzuć jakieś zdjęcia do galerii.
    Bardzo chętnie bym zobaczył Twoje cudo.

    @gross81 - czasami aby się wyróżnić w tłumie identycznych Rapidów cena nie gra roli, czasami taki "koszmarnie drogi gadżet" czyni samochód takim Twoim, indywidualnym :)
    Zawsze to kwestia trójstronnej dyskusji sumienia i wyobraźni z portfelem...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • no tak za stówko to jeszcze do zastanowienia sie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • uff jakie to szczęście, że to nie ty gross81 decydowałaś czy mogę dokupić sobie listewkę czy nie :)
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • Twoje pieniądze, Twoja listewka ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja mam w cenie, bo wybrałem wersję Style Plus :) Do tego są lakierowane na czarno obudowy lusterek
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • temat wątku to "Opinie o dieslu 1.6 90KM w Rapidzie" --> listewki opisujemy gdzie indziej, można tu http://rapidklub.pl/categories/karoseria
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • właśnie, dobra uwaga.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam, swojego Rapida kupiłem w kwietniu, przejechałem 23 tyś km i zdecydowałem się napisać parę zdań. 

    Spalanie na trasie jest bardzo różne, w pierwszym okresie jeździłem "na emeryta" i spalanie było super niskie, około 3,7 a czasami komputer pokazywał mniej. Ostatnio zrobiłem w jeden dzień trasę 1600 km po niemieckich autostradach i średnie spalanie oscylowało pomiędzy 4,5 - 5,0 lecz mój styl jazdy już był znacznie bardziej dynamiczny. W mieście natomiast komputer pokazuje w okolicach 6 litrów. 

    Dwa razy dolewałem mu płynu chłodzącego i raz uzupełniałem olej. 

    Na zimę zakupiłem opony Goodyear Ultra Grip 8

    Z samochodu jestem zdecydowanie zadowolony, nie jest to demon prędkości ale według mnie jeździ się nim bardzo przyjemnie i manewry wyprzedzania jeśli kierowca posiada zdrowy rozsądek są bezpieczne - mi mocy nie brakuje. 

    Jestem mile zaskoczony, iż samochód nawet przy większych prędkościach (140-150km/h) nie jest specjalnie głośny. Jedyny błąd jaki zrobiłem przy zakupie to wybór radia blues :( 


  • Ok @vader777 dobrze się czyta dobre opinie o naszych Rapidkach:-) Jaz zrobiłem swoim ok 19 kkm i 2 razy dolewałem płynu chłodzącego i oleju.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?