FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podstopnica !!! jaka...???
  • Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  •  A czy te przednie mają zatrzaski, żeby się nie przesuwały ?
  • @cezar czym się różnią dywaniki od spacebacka od tych z LB. Czyzby innym rozstawem zaczepów. Bo moje przednie dziwnym trafem nie pasują na miejsca zaczepowe. Po miesiącu używania otwory same się zrobiły ale trochę w innych miejscach :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzieki cezar może tym razem zwrotu już nie bedzie ;)
  • Ja nieoryginalne dywaniki gumowe z podstopnicą zakupiłem w ASO :)
    Nie dość, że były tańsze to miały właśnie podstopnicę.
    Nie miały natomiast plastikowych zatrzasków. Jednak producent dywaników przewidział samochody z zaczepami i w ich miejscu przygotował "otwory", które należy przebić i wtedy zaczepy z podłogi ładnie wciskają się w gumę.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • @amiskiew
    "Czyzby innym rozstawem zaczepów. Bo moje przednie dziwnym trafem nie pasują na miejsca zaczepowe"
    Otwory w dywaniku mają możliwość regulacji w obrębie kółeczka w którym są umieszczone. Może to oczywistość, ale taka oczywista, że być może przeoczona.
  • Nie wiem czy się różnią nawet w salonie do SB i LB są takie same dywaniki. Co do tych nie firmowych są dość dobrze wykonane co ważne grube i większe niż oryginał.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @kros -  nie bardzo rozumie o czym piszesz. W moich dywanikach są otwory które są identycznych rozmiarów jak kołki wystające z podłogi i nie mam możliwości regulacji. Rozstaw otworów w dywaniku (gumie) jest dobry tylko jak zamontuję je na kołki to wycieraczka jedną stroną wchodzi na próg, a z drugiej (od lewarka biegów) wyraźnie robi się przestrzeń w którą wpadają śmieci i kamyczki. Tak jakby położenie kołków w podłodze lub położenie otworów w wycieraczce nie były spasowane. Wycieraczki oryginalne Śkoda Rapid.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew
    kólko z otworkiem na bolec (w moich dywanikach) może wędrować w obrębie większego kółeczka które jest w w gumie, co daje możliwość przesuwania sywanika w doloną stronę o ok. 5 mm pomiędzy skrajnymi położeniami.
    IMG_0001_1.jpg
    800 x 450 - 395K
  • @kros - widocznie mamy inne wycieraczki. Ja mam mały otworem o średnicy bolca w podłodze. Dzisiaj wstawiłem Rapida do ASO na wymianę poduszki to zglosilem problem dywaników. Niech pomyślą w serwisie :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja mam tak jak @kros ale nie wiedziałem,że to można przesuwać :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Sprawa się wyjaśniła w serwisie. Dywaniki i alarm dostałem jako gratis przy kupnie. Alarm okazał się montowany w serwisie, czyli z jednym składanym kluczykiem i bez opcji antywstrząsowej, a dywaniki gumowe okazały się noname czyli podroby. W serwisie pokazali mi jak wyglądają oryginale i faktycznie są takie jak pokazuje @kros. Moja chińszczyzna prawie wogole nie ma krawędzi trzymających wodę, a co gorsze nie pasują do Rapida bo rozstaw otworów się nie pokrywa z bolcami. Serwisant oznajmił że nie mogę ich reklamować, ale tu się chyba myli. Gratis nie oznacza bubel. Idąc jego tokiem rozumowania alarm też nie ma gwarancji?

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Masz rację jeśli przy odbiorze wszystko było w aucie podlega reklamacji nie ważne czy było uznane jako gratis promocja czy jakaś inna forma. Może być inna gwarancja na poszczególne elementy ale każdy powinien być bez wad.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Witam wszystkich cezar czy mógłbyś zrobić foto tych twoich dywaników założonych w rapidzie i czy one są dłuższe od oryginału. U mnie są oryginały i moim zdaniem są za krótkie. Właśnie odebrałem rapida LB
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk
  • gordon67 nie zapomnij zaktualizować podpisu ;) witamy!
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • @gordon67 witamy!  no to będzie nas więcej z GD ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Nie widzę problemu jutro jak wystawią bestię z garażu to zrobię zdjęcia.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • jak tam bestia?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk
  • sorka że tak długo czekacie ale musiałem ją okiełznać ;-D troszkę brudne ale widać jak spełnia swoją funkcję
    DSC00434.JPG
    640 x 480 - 162K
    DSC00437.JPG
    640 x 480 - 162K
    DSC00439.JPG
    640 x 480 - 161K
    DSC00435.JPG
    640 x 480 - 163K
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar dzięki za foto, wyglądają super, o to chodziło
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?