FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubytek płynu chłodzącego G12
  • No i mnie dopadł ubytek płynu. Jest wyciek między termostatem a pompą albo pompą a silnikiem. Przebieg to 60 tyś i zastanawiam się najpierw nad wymianą uszczelek a jeśli to nie pomoże wtedy nowa pompa.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • I jak się temat skończył? Wymiana samej pompy, czy z rozrządem od razu?
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Wymieniona sama pompa termostaty z obudową zostały oryginalne.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Czyli sam korpus metalowy z uszczelkami, bez tej czarnej plastikowej obudowy z krućcami i termostatami?
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Dokładnie tam sam korpus metalowy z krótkim paskiem zębatym.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Mi mechanicy mówią, aby wymienić cały komplet (oryginał 800 zł) 
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • No to już twoja sprawa i $ ja wymieniłem samą pompę przy 65 tyś.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Panowie zauważyłem, że płyn w chłodnicy spadł poniżej min przy jakichś 82 tys. km, dolałem na środek skali. Teraz zauważyłem, że przy 90 tys. km znowu spadł poniżej min.

    Czy to przemawia za nieszczelnością? Ile takie sprawdzenie oraz naprawa mniej więcej kosztują w ASO? Czy nie warto się w to bawić i pojechać do zwykłego mechanika?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Sam możesz znaleść nieszczelność zerknij od strony skrzyni czy nie cieknie spod termostatu i pompy wody
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?