FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubytek płynu chłodzącego G12
  • @maciektsi miałem na myśli, że może dieslu jest inny system chłodzenia jak w TSI i stąd może większe ubytki, tak czy siak kilkakrotnie musiałem dolewać już płynu
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ale ubytków przy sprawnym układzie nie ma i nie ma znaczenia czy TSI czy TDI czy MPI czy cokolwiek. To układ zamknięty z zaworem bezpieczeństwa w korku który co najwyżej upuszcza ciśnienie powietrza gdy płyn się nagrzeje mocno i wpuszcza powietrze z atmosfery jak silnik ostygnie żeby nie tworzyć podciśnienia.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • U mnie już okazało się co było, bo byłem dziś na przeglądzie w zaprzyjaźnionym warsztacie i wyszło, że cieknie pod termostatem i trzeba uszczelkę wymienić
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • O to ciekawe dodan dzięki za cynk. W czwartek oddaje auto do lakiernika a potem zostaje w serwisie i im podpowiem gdzie można szukać...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Daj spokój, po rozebraniu i głębszym zajrzeniu, okazało się że cieknie nie tylko z pod termostatu, ale cieknie też z pompy wody. Wiec teraz trzeba cały rozrząd rozebrać, żeby pompę wody wymienić, a to są koszty.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dodan, a przy jakim przebiegu masz ten przeciek? U mnie w firmie z 1,6 TDI  90 KM dwa rapidy wytrzymały 140 tys. i pompa ciekła, trzeba było rozrząd wymienić.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • @ Miro w tej chwili mam 84 tys. i nie widzę tego, żeby z cieknącą pompą do 140 tys. dolatać.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam,mam pytanie do kolegów,czy jest jakaś zasadnicza różnica pomiędzy płynem chłodniczym G 12 a G 13 w naszych Rapidach,czyli czy można mieszać obydwa płyny dolewając jako uzupełnienie zbiornika wyrównawczego.
    Proszę o wszelkie uwagi w tej kwestii - dziękuję i pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Na poprzedniej stronie jest trochę info o płynach.
    Wygląda na to, że można je mieszać.
  • @andrew61k, pytałem w ASO, nawet jak masz wlany G12 to możesz dolewać G13. Te płyny są mieszalne ze sobą. G13 jest nowszy w technologii i bogatszy od poprzednika, ale są mieszalne.
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • Witam,dzięki,też tak myślałem,że nic się nie stanie jak się doleje trochę płynu G12 do uzupełnienia w zbiorniczku na MAX z płynem G13.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Endriu, nie tak. Producent zaleca:
    G13 można dolewać do G12 jeśli G12 był fabrycznie.
    Jeśli fabrycznie był G13 to tylko G13 można dolewać.
    Chodzi o to, że G13 "wynaleziono" do nowych elementów instalacji chłodzenia z nowych materiałów, dla których G12 był zbyt agresywny.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam,dzięki kolego @van daal,jeżeli by to miało zniszczyć coś w układzie chłodzenia to uzupełnię płynem G13,w końcu koszt 1 l to nie jest spory wydatek,dzięki.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • z tego co wiem to vag ma taki urok że troszeczkę płynu ubywa. pamiętam jak przed wyjazdem z salonu był dolewany
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja dolewałem ze 2-3 razy jak poziom spadł do minimum, ale od dość długiego czasu nie muszę już dolewać i poziom się trzyma.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja mam przeciek w rejonie reduktora. Kolanka i węże zamówione, pedal gazu też będę wymieniał i środkowy nawiew.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Ja też dolewałem i myślałem tak jak @supermajku, że to taki urok:) Jak się okazało po wnikliwym sprawdzeniu, to ciekło nie tylko spod termostatu, ale także z pompy wody. Po wyeliminowaniu wycieku nie ma żadnych ubytków:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dolewalem plyn pelen koncetrat ale skonczylo sie wymiana pompy a tym samym calego rozrzadu kontrolujcie poziom
  • @MDMA66 co z tym nawiewem się stało że musisz wymieniać ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @GrzesiekWroc to witaj w klubie:) przy jakim przebiegu musiałeś wymienić z tego powodu rozrząd? Bo ja przy 85 kkm.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?