FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyłącznik świateł do jazdy dziennej
  • Witam wszystkich :)

    W instrukcji obsługi naszych Rapidów jest informacja że w skrzynce bezpieczników, po lewej stronie poniżej kierownicy, jest wyłącznik świateł do jazdy dziennej.
    Ja mam wersję Active MAX i niestety ale w tamtym miejscu jest tylko otwór w którym powinien być ten wyłącznik ale go nie mam.
    Możliwe jest jest on tylko w samochodach z xeonami? 

    Bardzo proszę o sprawdzenie czy u was on jest czy też tylko dziura :) i w jakich wersjach.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny Magic perłowy | 9000km
  • Niestety nie ma takiego ładnego przycisku jak na zdjęciu w instrukcji, przy odbiorze z ciekawości sprawdzałem przy kierowniku, można to wyłączyć tylko przez wyciągnięcie bezpiecznika z tego co wiem, niestet kolejna rzecz, która nie jest zgoda z instrukcją, :)
    Pozdrawiam
    PS: wersja ambiton, rok produkcji 2014
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • I znów wrócę do Fabii II z 2007 roku która miałem tam był wyłącznik świateł do jazdy dziennej ...wiec jak ubogi jest Rapid
  • @chris
    a czy Ty w R masz wyłącznik jaką masz wersję?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny Magic perłowy | 9000km
  • Ten wyłącznik był montowany w autach produkowanych do 21 tygodnia 2013. Od 22 tygodnia wyłączenie dziennych tylko poprzez wyjęcie bezpiecznika.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • @isema Mam full wersję tylko bez xenonów
  • Jakie to wyłączenie swiateł wyjmując bezpiecznik??? jak dla mnie żadne  
  • @chris
    To właśnie słynne skodowskie SIMPLY CLEVER ;)

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • osłona na silnik tez była montowana do 21 tygodnia itd itp...wszystko było wciskanie ludziom kitu
  • We wszystkich Skodach zlikwidowali wyłącznik i Fabia też nie ma.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • może uznali że jest to zbędne, bo kto to wyłącza?  daletego jest w postaci bezpiecznika
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • zbędne nie zbędne po prostu cięcie kosztów ciąg dalszy.
  • Panowie, oświećcie mnie, a po co wam ten wyłącznik? Pewnie większość posiadaczy cudownego wyłącznika nie użyje go ani razu.

  • Dokładnie. W Polsce jest obowiązek jazdy na światłach przez cały rok, przynajmniej nie zdarzy nam się, że będziemy jechać bez świateł. Z drugiej strony jak trafimy na nadgorliwego policjanta, to i tak możemy mandat dostać.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja dostałem wczesniej w innym aucie ze 4 mandaty wlasnie za brak swiatel wiec teraz to nawet jakby byl taki wylacznik to bym go nie tknął :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Światłą dzienne można przekodować w VCDS. Pewnie za darmo, albo za parę złotych przywrócą w serwisie dilera stan do fabrycznego (tj. w pozycji 0 nic się nie świeci).
    Tylko po co...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • W fabii tak mialem tylko w drugą strone. Na 0 światła nie swiecily. Po normalnym przegladzie serwisowym przekodowali pewnie cos bo światła po nim swiecily nawet w pozycji 0.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Nie chodzi o to czy się będzie tego używać czy nie, tylko o to że jest w instrukcji a fizycznie w samochodzie brak.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny Magic perłowy | 9000km
  • zazdroszczę
  • jak ja bym był z ta panienką w lesie to i bez silnika by bylo goraco w aucie :D

    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie na 0 są światła do jazdy dziennej... Bardzo dobrze, bo ie trzeba myśleć o światłach w jasny pogodny dzień..
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?