FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak sprawuje się 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM) w Rapidzie?
  • O masz ! Ja po 30 000 950zł a po 60 000km 1050zł ! Nieźle , dobrze że do Trzech mam blisko :-) U mnie bryka śmiga jak należy ale przy około 70 000km wymieniali mi gumy na stabilizatorahch, trzeszczały na chopkach. Spalanie i dynamika jak kolega pisze.
  • A teraz juz po 50 tys tym razem w ultimie w jeleniej. W sumie przeglad wymiana oleju ,filtrow w tym paliwowego i czyszczenie klimy. Razem 1150 zl. Jesli chodzi o spalanie i dynamike to zadnych zmian. Ogolnie miedzy 4 a 6. Zostalem poinformowany rowniez ze bedzie akcja serwisowa na silnik. Zmieni sie oprogramowanie. Moja wizyta w serwisie została udokumentowana ponieważ zapomniałem wyłączyć rejestratora jazdy i wszelkie wymiany pod maska bylo widac. Mechanikowi fakt ze rejestrator nagrywa w ogole nie przeszkadzal. Ogolnie nie mam zastrzezen do auta jak rowniez do serwisu w Jeleniej Górze. 
  • Witam, ja jestem użytkownikiem Rapida 1,6 od kilku miesięcy kupując go polesigowego z przebiegiem 35 tys. po kliku tygodniach w Kreatorze Mocy w Wawie przywrócono mu ostateczną moc 139 KM. O spalaniu nie mówimy, bo jest to kropelkowanie. Przy barzdo przepisowej jeżdzie a pokonuję prawie codziennie ok 110 km to ok 4,0 plus minus 0,2. Wygoda, rzecz dyskusyjna ,ale wszystko niweluje DSG(wcześniej jeżdziłem MB B Klasa 200 CDI 140 KM automat).
    Podsumowując, Rapid jest OK Trakcyjnie, silnikowo(po tuningu) jestem zadowolony, myślę o ujeżdzaniu go przez ok 5 lat. Mercedesem jeżdziłem 11 lat i etwierdzam, że o 2 lata za dużo. Miłego dnia idę umyć auto, bo pogoda jest ładna.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Witam!
    Latam rapidem od sierpnia ubiegłego roku z silnikiem 1.6 TDI
    Spalanie ok dynamika bez wiekszych rewelacji. 
    Najważniejsze, że bezproblemowo zrobiłem nim już ponad 20 tys. km. bez dolewania oleju itp. od ostatniej wymiany zrobiłem 15 tys więc czas do serwisu i 
  • No i jak koledzy rozwiązaliście temat szarpania???
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • Ja też mam szarpanie
  • Melduję 165 tys bez awarii i wymiany czego kolwiek poza rzeczami eksploatacyjnymi
  • No cóż, a u mnie po 110 tys. do wymiany lub regeneracji pompa wysokiego ciśnienia. Do tego pompa wody cieknie,  w związku z tym cały rozrząd do wymiany. Wstępny koszt to 3.5 tys. przy założeniu, że pompa cr będzie regenerowana bo nowa to wydatek rzędu 6 tys.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-1-6tdi-salon-polska-marzec-2014-cena-brutto-ID6BRBMI.html#19fa2a6c70 tutaj jest Rapid z bardzo ciekawym przebiegiem czyli wygląda ze te silniki jak i sama konstrukcja daje radę :)
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Jak szukałem swojego rapida końcem 2018 to tamta była wystawiona ze 3-4 tys. więcej. Dziwne, że dopiero teraz ktoś z mediów się obudził. Ale chętnego brak :)
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Jezdze od 2015. 122tys km. Wymiana pompy wody na gwarancji 70 tyś km oraz przy 50 tyś łącznik stabilizatora.
    Od tamtej pory nic. Śmiga oloeju ani kropli nie bierze.
    Spalanie poniżej 5 l zawsze.
    Przy eko jeździe poniżej 4.
    90ps. Chciałem stuningowac na 130 km ale jakoś nie wyszło.
    Dojezdze nim do 250 tyś mam nadzieję bezproblemowo.
    Rozrząd zamierzam zrobić około 180 tyś.
    Olej co rok. Co około 25 tyś wymieniam.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?