FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak sprawuje się 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM) w Rapidzie?
  • Nie wiem czy to prawidłowość ale mam to samo 
  • dzięki, znaczy że prawidłowość:-))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • pewnie tak ale zobaczymy co powiedzą inni specjaliści  
  • @chris a jak planujesz zmieniać olej w swoim dieslu czy zgodnie ze wskazaniami kompa czyli gdzieś koło 30 kkm, czy może wcześniej?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan powiem tak jak czytam komentarze to mam mętlik w głowie ..ale planuje jeździć do wiosny bo brałem samochód w marcu i wymienić olej w tej chwili mam ok 13 kkm  wiec niewiele myślę przekroczę  15 kkm
  • @dodan, dziś też miałem ponad 1000 przy ogrzewaniu na full bo znowu zaczęły parować szyby od wewnątrz. Będzie nieciekawie w zimie, jak będzie taka duża wilgotność powietrza.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @chris tak samo jak Ja, też mam metlik w głowie-). Ja mam już ponad 15 kmm, ale też zdecydowałem się jeździć dalej. Człowiek z ASO powiedział mi, żeby w zimę jeździć i się nie przejmować, bo dopiero w lato w przy wysokich temperaturach można ewentualnie wymienić, bo wtedy ten olej może się robić trochę zbyt rzadki. A wtedy będę miał już kole 30 kkm więc jeżdżę ze wskazaniami kompa:-)
    @Jacek dzięki, czyli wszyscy tak mamy;-). Ja sowoją rapidkę trzymam w garażu co prawda, ale jak wyjeżdżam w drogę to po paru minutach szyby mi zachodzą mgłą, wtedy włączam wentylator na 1 bieg i po kłopocie, także mi się wydawało że nawiew w R. na przednią szybę jest dobrze rozwiązany, w mojej starej octcie było z tym znacznie gorzej.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • ja mam zawsze włączony wentylator na 1 bieg i nie mam problemów z parowaniem szyb, no chyba, że w czasie deszczu są cztery osoby w aucie. Wentylator na 1 biegu daje dopływ świeżego powietrza a nie słychać go jak pracuje.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Ja robię dokładnie tak samo:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mnie zastanawia jedna sprawa , czekam na Rapidka a za oknem coraz zimniej.
    Gdzieś czytałem że przy docieraniu silnika nie powinien on pracować na postoju.
    Później jak to jest? Ja zawsze zimą podchodzę do auta , odgarniam śnieg z krawędzi drzwi tak aby zaraz po otwarciu zassane powietrze nie wciągnęło śniegu do środka , siadam i zaciągam hamulec ręczny (wiadomo na noc nie zostawiamy zimą) , wrzucam luz i odpalam silnik. Dopiero biorę się za odśnieżanie auta , czekam aż wycieraczki odmarzną od szyby , skrobie szyby itp. po czym (jakieś 5-7min) wsiadam do auta i jadę do pracy :-)
    Jakie są Wasze opinie na temat pracy silników ( wszystkich choć najbradziej interesuje mnie 1.6 TDi :) )na postoju ?
  • Z tego co podają instrukcje nie należy rozgrzewać silnika na postoju. Nie zależnie czy na "dotarciu" (którego imo juz nie ma) czy nie. Masz przyjść, odśnieżyć, odpalić i jechac.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • To się zgadza, że nie należy rozgrzewać silnika na postoju. Ale przy dużych mrozach robie dokładnie tak jak napisał dawid:-). Zresztą przy niskej temperaturze silnik musi trochę popracować na wolnych obratach zanim będzie się nadawał do jazdy.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja przeważnie na postoju rozgrzewam tyle ile zajmnie mi zamknięcie garażu. Jednak czasami zdarza mi się zostawiać samochód pod blokiem to wtedy jak jest zaśnieżony, to odpalam silnik i zabieram się za odśnieżanie.
    To co jest napisane w instrukcjach, to wydaje mi się, że to wymóg eko. Na postoju masz większe spalanie, a i silnik szybciej osiągnie temperaturę roboczą jak jedziesz.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  •  Zgodnie z przepisami ruchu drogowego nie wolno rozgrzewać auta na postoju. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z jakimiś problemami ze strony policji, ale jak trafisz na służbistę to można zapłacić mandat.
    "Zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym zabronione jest m.in. używanie pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem, jak również pozostawianie pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym".
    "Przywołane przepisy mogą mieć szczególne znaczenie w okresie zimowym, a zwłaszcza w przypadku opadów śniegu. Uruchomienie silnika i pozostawienie go w ruchu przez ponad minutę w czasie odśnieżania czy
    odladzania pojazdu wyczerpuje bowiem znamiona wykroczenia, o którym mowa w art. 60 ust. 3 ustawy".
  • @lukasz13
    Wiem, wiem. Lubię po prostu wsiadać do nagrzanego autka, bo jeżdżę bez kurtki
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • to może webasto? Ja się zastanawiam na tym ale trochę to kosztuje.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • To trzeba imo w webasto zainwestować :). Tak kiedyś wcześniej nad tym myślałem i doszedłem do wniosku, że tak nie będę robić, w sensie rozgrzewać tak silnika. Jest to nieefektywne, znacznie szybciej się nagrzeje podczas jazdy, i niedobre dla silnika, misja temperatura roboczą. I tyle co garaż, brama i w drogę.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Jak bym miał garaż ... :-) Chodzi mi głównie jak wpływa to na żywotność tego silnika ? :-) 
    Eko i Politi to inna bajka :-) 
  • Na pewno zimny głośniej pracuje. :-)
    A żywotność zależy od tego, czy pilnujesz poziomu oleju, czy nie butujesz na zimnym.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Panowie oświećcie mnie, co to jest webasto? :-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?