FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak sprawuje się 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM) w Rapidzie?
  • Ostatnio też na światłach stojąc stwierdziłem podwyższone obroty które spaść tym razem nie chciały. Wyłączyłem klimę i po chwili się uspokoiło :)
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • U mnie też ostatnio zauważyłem, że oborty nie spadły po zatrzymaniu, może to faktycznie być związane z doładowywaniem akumulatora bo od ponad 300 km jeżdżę tylko po mieście, choć nie wykluczam, że w te upały może być też wpływ klimy ustawionej na maksa.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Stawiam na dopalanie DPF.Przegoń rapidka gdzieś na autostradzie i zobaczysz czy coś się zmieni. jeśli to DPF to powinni pomóc
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ten DPF to nie koniecznie bo ja mam TSI :)
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • to raczej nie będzie DPF :). Piszesz w dziale diesli więc myślałem o DPFie
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Czyli raczej opcja z doładowywaniem akumulatora albo działaniem klimy.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Mam silnik TSI i przy włączonej klimie mam podwyższone obroty, a spalanie podchodzi pod 0,9-1 l/h
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja też mam TSI i również mam wyższe obroty przy klimie, szczególnie kiedy jest gorąco.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ale podwyższone obroty przy klimie to przecież normalna sprawa. Dodatkowe obciążenie silnika kompresorem klimatyzacji powoduje chwilowe zmniejszenie obrotów, więc komputer reaguje podnosząc sobie obroty.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Wszystko fajnie, ale to nie dzieje się za każdym razem. Obroty są podwyższone, czasami, a przeważnie nawet z włączoną klimą utrzymują się na 700.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • zgadzam sie z jackiem to wystepuje tylko sporadycznie od czasu do czasu, wiec mało prawdopodobne zeby było to związane z klimą, ale co to jest u diabła to nie wiem
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • U mnie na pewno jak samochód stoi na słońcu i jest mocno nagrzanym to tak się dzieje.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Może wiatrak od chłodnicy się włącza...
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Nie, to nie wiatrak, wiatrak słyszę, a to wydaje się nie mieć żadnej korelacji z wiatrakiem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Czyli pozostaje doładowywanie akumulatora...
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Tak tez moze byc z tym akumulatorem. Tylko ze ja zuwazylem, ze jak mi sie to robi tzn nie spada z tych ok 1000 obr, to czasem czuc spalenizne z silnika. A moze jakies paprochy, które przedostały sie przez filtr paliwa sie spaliły i z tąd ten smród?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • 42 tys. bez żadnej usterki :) rok od zakupu minie w tym roku w listopadzie, dodam że przy pełnym załadowaniu, bo objechałem nim w tym roku Norwegię i Szwecję ( 7 tys. km), w trzy osoby bagażnik i połowa tylnej kanapa upchana na maksa palił w górzystym terenie nie więcej niż 5,5 l jak dla mnie rewelacja. 
  • Super! Gratulacje!. To dobrze rokuje dla innych urzytkowników:-) miło słyszec, ze nasze autko dobrze sie sprawdzało. Ładny przebieg juz zrobiłes w ciągu roku.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Zawsze będą trafiały się jakieś egzemplarze z wadliwymi elementami, ale nie ma co się załamywać puki jest na gwarancji.
  • Znowu mi sie to przytrafiło. Po jeździe w miescie na klimie. Narpiew obroty zatrzymały sie na około 1000 i nie chciały spaść na normalny zakres. Potem smród spalenizny z komory silnika i z rury wydechowej (tak mi sie przynajmniej wydaje ale napewno wali z komory silnika) Smród jakby palonej gumy. No a potem obroty wracają do normy i wszystki jest git i nic nie śmierdzi, co to za cholera jest?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?