FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak sprawuje się 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM) w Rapidzie?
  • Jedź na serwis niech podepną pod komputer.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Tak ale to nic nie da, nie zapala sie zadna kontrolka, wiec komp nie odnotuje zadnych błędów. Co innego jak by tak sie zrobiło na stałe, wtedy byłoby co pokazać, a tak to strace tylko czas i powiedzą, ze wszystko jest ok
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie każdy błąd musi być wyświetlony przez MFA lub zasygnalizowany kontrolką. Są takie, które tylko są odnotowane w pamięci i dopiero w trybie serwisowym po podpięciu kompa diagnostycznego można je odczytać.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Moze i tak, ale bardzo szczerze w to wątpie. A jak znam ASO to zawsze umyje rece od tego zanim coś ewidetnie nie bedzie widać. Narazie jade na urlop jakieś 500 Km to zobacze jak sie rapidek bedzie spisywać, jak się to bedzie powtarzać to wybiore sie do serwisu po powrocie. Mówie tak ale dziś rano znów mi sie powtórzyło, a nie upłyneło 4 dni od poprzedniego razu z tym tylko, ze nie było smrodu spalenizny tym razem. Zastanawia mnie tylko fakt, ze ludzie tez mówią ze im sie robi podbnie czasami, Ty chyba tez spominałeś, ze cos takiego miałeś?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak, miałem podwyższone obroty ale polatałem ponad 300 km po mieście i z klimą, więc to mogło być doładowanie akumulatora.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Hm moze, najgorsze jest właśnie to, ze nie wiadomo czy to jest normalne czy coś sie jednak z autem dzieje. No nic, jade na urlop, a po powrocie jak dalej bedzie to występować to pojade do ASO. Jedym z zaletów i to tez brałem pod uwage w wyborze Rapidki jest to, ze w Polsce Skoda jest bardzo popularna i w każdym wiekszym mieście mają ASO, wiec z serwisem nie mamy problemu gdzieby nie pojechać.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Przegonisz na trasie to zobaczysz czy objawy ustąpią. A przed wyjazdem sprawdź czy w okolicy będziesz miał jakieś sensowne ASO coby w razie "W" nie stracić niepotrzebnie nerwów.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Dokładnie tak zrobie. Dzięki za rade:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Na stronach www skody jest do pobrania aplikacja SERVIS, są tam zaznaczone wszystkie autoryzowane serwisy w Polsce i nietylko
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @andrzejn
    Rozumiem, że piszesz o aplikacji na Androida?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Tak, właśnie o tej
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Silnik sprawuje się rewelacyjnie. Jeżdżę ok 3500tys km miesięcznie, drogi krajowe, miasto, czasem autostrada. Napisałem swoją opinie w dziale dot. wymiany oleju więc nie będę się powtarzał ( olej wymieniamy co 15tys, nie rzadziej ). Spalanie średnie 4.2-4.4. W trasie nie przekraczając 100km/h osiągnąłem spalanie średnie 3.2 l. Maksymalny zasięg liczony w oparciu o średnią spalania z przejechanych 800km - 2038km! ( norma to 1400 - 1800 w trasie ). W trybie mieszanym - 1300 km na baku. Zimą - jasne że gorzej.Trzeba pamiętać by nie spadać z obrotami <1500. Auto długo się rozgrzewa, nie warto patrzeć na wskaźnik temp - trzeba na ucho oceniać pracę silnika o dopiero wtedy można pofolgować z pedałem gazu. Nie mam zastrzeżeń, panowie z ASO po 1 przeglądzie - także nie. Jasne, że jedynka i wsteczny nie są idealne ale trzeba z tym żyć pozdrawiam!
  • aha, dodam jeszcze, że ubytek kilku milimetrów oleju na bagnecie oraz 1 cm płynu ( na 1 przeglądzie ) - to na razie dla ASO - norma. Trzeba obserwować i zgłaszać uwagi. Nie słuchajmy co do nas mówią tylko obserwujmy nasze kochane samochody J
  • Kopara: dlaczego nie rzadziej niż 15 tys. km jak serwis zaleca wymianę i przegląd po 30 tys.:
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja chciałem po 15 tys. wymienić, to w serwisie usłyszałem, że nie ma takiej potrzeby, bo producent przewidział technologicznie takie przebiegi między obsługowe i zastosowanie olei "long life" zapewnia silnikowi odpowiednie warunki smarowania i po co wydawać niepotrzebnie kasę, zresztą przedstawiciele jeżdżący Skodami wymieniają co 30 tys. i nic się nie dzieje.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • witajcie, mój wniosek dotyczył wyłącznie mojej sytuacji, sporo jeżdżę i wydatek na częstszą zmianę oleju łatwo ukrywam w kosztach ( samochód służy mi częściowo do pracy ) - możecie spokojnie wymieniać olej po 30tys, ja po prostu zaobserwowałem tak dużą różnicę w kulturze pracy silnika, spalaniu ( o 1L mniejszym! ) , zrywności przy ruszaniu, płynności, że nie zamierzam tego robić rzadziej niż co 15tys km.. no a poza tym sprawdzam lepkość oleju raz w tyg i tę czarną breję którą miałem w palcach po przejechaniu 26tys km - nie nazwałbym olejem hehe; spytajcie posiadaczy starych dieseli nie do zajeżdżenia - co nam powiedzą o zmianie oleju - że należy to robić co 10 tys! Właśnie wróciłem z drogi ( 70 km droga krajowa, wieczorem, 2 osoby, 80-100km/h ) - spalanie 3,6L - a przed wymianą oleju miałem od 4,4 do 4,7. Spalanie zaczęło rosnąć od przebiegu 17tys. Spadło skokowo po zmianie oleju przy 26tys. Silnik pracuje lekko i żwawo. pozdrawiam współplemieńców!
  • Hmmm, no jest to jakiś argument. No ale może spalanie było mniejsze, bo jechałeś z wiatrem, a nie pod wiatr? A przypisujesz to olejowi. Szczerze powiem, że nie słyszałem nigdy czegoś takie, że częstsza wymiana oleju wpływa na mniejsze spalanie...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @kopara a jesteś pewien, że wlali Ci na serwisie long life? Może dostałeś zwykły olej i stąd ta breja. Jako posiadacz starego diesla z turbiną wiem, że jakość zastosowanego oleju ma kluczowe znaczenie, na równi z utrzymywaniem odpowiedniego jego poziomu i kontroli ubytków. A wtedy wymianę można robić nawet co 20 tys. To, że miałeś breję może też świadczyć o czymś zgoła innym, np. kiepskiej jakości paliwie.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Znowu mi się to zrobiło. Ostatnio w czasie urlopu zrobiłem na trasie ok 1500 km wszystko było ok. Tylko przyjechałem do Wa-wy i pojeździłem trochę w korkach ale w sumie w cyklu mieszanym, bo codziennie jeżdżę też trochę autostradą, znowu obroty stanęły mi na ok 1000 obr. potem smród spalenizny i powrót do normalnych obrotów, o co z tym chodzi?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Podepnij pod kompa bo inaczej możemy tylko gdybać.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?