FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wideorejestratory - opinie, podłączenie
  • Witam. Prośba o opinie w sprawie wideorejestratorów. Czy ktoś już ma? To jaki model, jak zorganizował zasilanie by nie zużywał cały czas aku. Chciałbym taki który nie blokował by i tak małej już przestrzeni przedniej szyby. By uruchamiał się tak jak silnik. Co o tym myślicie? Chciałbym zamontować i zapomnieć. Przypomnieć sobie tylko gdy będzie potrzeba udowodnienia że to nie ja ;-).
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • Polecam MIO Mivue 358 mały przypięty za lusterkiem wiec niewidoczny,
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • @olejseba, a nie lepiej wziąć taki z nagrywaniem ciągłym? Jak zostawisz na parkingu też ktoś może Ci zrobić szkodę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jeśli wideorejestrator ma być zamontowany na stałe w samochodzie - to nie warto szukać drogiego urządzenia, które będzie kusiło co niektórych. Opcja - ile chcesz/możesz dać za wideorej.? Potem zakup karty.
    Dalej - zasilanie. Zasilanie oczywiście z sieci samochodu. Ale nie z zamontowanego na stałe, fabrycznego gniazdka 12 V, tylko z miejsca za stacyjką. Wideorej. ma taką ciekawą funkcję, która ułatwia życie kierowcy - i jak większość z nas sobie życzy. Czyli działanie bezobsługowe - włączanie i załączanie zależne jest tylko od stacyjki. W dodatku takie dodatkowe podłączenie nie blokuje gniazda pod hamulcem ręcznym. Czyli ten problem będziesz miał załatwiony.
    Co do samego podłączenia się na +12 V za stacyjką - to jest kilka wątków na forum, gdzie ten temat jest opisany, są fotki.
    Pozdrawiam.     
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam wideorejestrator firmy Overmax 4.1 zapłaciłem 150zł.Podłączyłem do gniazda zapalniczki rozdzielacz który mam zamontowany pod panelem klimatyzacji.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Myślę o maksymalnie o 300 PLN. Rozważałem jeszcze takie z własnymi aku, podobno też mają tryb autostartu wraz z uruchomieniem auta. Tylko ciekawe na jakiej zasadzie działają.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • Wszystkie wideorej. mają własne zasilanie w postaci akumulatorka. Pozwala to na podtrzymanie pracy na czas rzędu 15 - 60 min. (w zal. od stanu akumulatora). Jeśli rozważasz zakup takiego jak podajesz, to i tak musisz doprowadzić sygnał od stacyjki. Czyli wychodzi niemal na to samo - czy doprowadzić sygnał sterujący ze stacyjki - czy też doprowadzić "klasyczne" zasilanie 12 V ze stacyjki. A ten sygnał włącza/wyłącza kamerkę.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Po doświadczeniach parkingowych, zacząłem szukać dobrego wideorejestratora z trybem parkingowym i koniecznie z 2 kamerami, na przód i osobna na tył... użytkuje ktoś taki sprzęt, ew. mógłby polecić?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja mam kupiony od Chińczyka G1WH (wyszło 150 zł z wysyłką plus dodatkowo karta 32 GB class 10 i nagrywanie w pętli). Zasilanie pociągnięte od stacyjki przez lewy słupek, podsufitkę od strony szyby aż do miejsca pod schowek na okulary (tam mam dwa gniazda USB - do kamery i telefonu). Następnie dwa kable spuszczone z przodu przy szybie do kamerki i uchwytu na telefon. Wszystko wygląda schludnie i kable nie latają po kabinie. Gniazda usb miałem swoje (allegro) a podłączenie do prądu zrobiło mi aso (doliczyli trochę do faktury za przegląd).
    Według mnie tryb parkingowy to zbędny wydatek (zwykle rejestrator wyższej klasy), bo zazwyczaj inni kierowcy na parkingu obijają wam bok auta, a nie przód. Nie da się filmować z każdej strony, no chyba że zamontujesz na dachu taką aparaturę, jak auta Googla :-)
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • @Miro jakie gniazda USB kupowałeś? Zasilacz też miałeś swój i gdzie jest schowany? W ASO nie robili problemów z podłączeniem?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja kupiłem takie dwa gniazdka.
    http://www.markland.pl/ladowarka-zabudowy-12v24v-p-12167.html
    Ale znalazłem jeszcze takie teraz:
    http://allegro.pl/gniazdo-usb-12-24v-z-bezpiecznikiem-max-2100ma-i4937543655.html
    Jeden kabel po słupku pociągnęli od bezpieczników przy drzwiach (nawet zrobili osobny bezpiecznik), gniazdka zmostkowali w miejscu na uchwyt do okularów i to cała robota.Zasilacza nie potrzeba, bo to to samo, co gniazdo zapalniczki. W ASO dogadałem się na dopisanie 50 albo 100 zł do faktury i nie robili problemów (parę minut roboty dla elektryka). A jaki funkcjonalny bajer, telefon z yanosikiem i kamerka zasilane są cały czas po uruchomieniu silnika.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • @Miro
    Dzięki za informację.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja już zadzwonilem do aso i czekam na odpowiedź czy się tego podejmą.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • olejseba - ASO pewnie się podejmie. Tylko jak sobie wycenią? Przecież taki prosty układ - to każdy prosty zakład zrobi, a i samemu to niewiele czasu i wysiłku. W dodatku - nie ma ingerencji w istniejącą instalację - stąd nawet nie narażasz się na problemy w razie gwarancji. Jak będziesz miał wieści - chętnie poczytamy, jak ASO stawia się do sprawy.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Po moich informacjach w ASO powiedzieli mi że jeśli sam zamontuje wideorejestrator to trace gwarancje a zamontowanie u nich to koszt minimum 200zł w zależności od tego gdzie będzie zakładany i ile tapicerki do rozbioru przy chowaniu kabli.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Tez sie zastanawiam powoli nad kamerka, biorę pod uwagę G1WH, ale tak naprawdę to przecież każdy z nas ma juz taka kamerkę - smartfona. Z softem Autogurad ma całkiem duże możliwości (gps) i tez bezkonkurencyjna jakość. Nie ma problemu żeby chodził w tle, na wierzchu moze byc automapa czy google maps, odbieranie połączeń tez nie stanowi problemu.
    Przez jakiś czas nawet tego używałem jednak problemem ukazał sie uchwyt - niestety telefonem starszenie telepało - moge wrzucic na jutuba filmik.
    Uchwyt miałem taki
    http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-na-telefon-typ-m-szer-do-145mm-i4869791396.html
    Mozecie polecic cos bardziej stabilnego ale tez z zeby mial mozliwosc regulacji i nie zasłanial kamerki ??
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Jedyny problem ze smartfonem to pole widzenia. Najczęściej smartfony mają 60-90st pole widzenia kamery, wideorejestratory mają do 180 (zwyczajowo 140). Czasami smartfon nie zarejestruje samochodu, który mija Cie obok, albo nie będzie świateł sygnalizatora w trakcie ruszania etc. 
    Uchwyt niestety musi kosztować. Wszystko poniżej 50zł to marna chińszczyzna ze słabymi mocowaniami/zatrzaskami. Polecam uchwyty dedykowane (samochodowe porty dokujące pod Jabłuszka, albo np. uchwyt zamiast zdejmowanych plecków Samsungów Galaxy). Są pewniejsze i lepiej trzymają i czasami mają otwór na kamerę , ale najczęściej będą pasowały tylko do jednego telefonu. Jeżeli autem jeździ kilku kierowców z różnymi słuchawkami to kłopot...
    Mimo wszystko dobry rejestrator kompaktowy jest niezłym pomysłem. Można pomyśleć o nawigacji z wejściem AV i rejestratorem mini bez LCD i jako wyświetlacz będzie działała navi. Tylko kwestia pociągnięcia kabli video pomiędzy urządzeniami i dyskretnego zasilania spod deski rozdzielczej... Wszystko powinno być łądne, dyskretne i funkcjonalne.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Właśnie szukałem informacji dot. poprowadzenia zasilania do kamerki GENIUS DVR-FHD660G (polecam) i kupiłem gniazdo podwójne na allegro: 
    http://allegro.pl/gniazdo-ladowarka-samochodowa-2-x-usb-2-5a-12v-24v-i5229814916.html
    Trzeba będzie teraz pogadać w ASO, by położyli kabel zgodnie z sugestią @Miro 
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Panowie
    Posiada z was ktos również kamerkę na tylnej szybie ??
    Na przodzie juz mam kabelek ładnie poszedł w podsufitce, później słupkiem i pod schowkiem prawie nie widać.
    Ponieważ prawie za darmo wpadła w mi w ręce jakaś stara chińska kamerka (niby 1080p ale max chyba co wyciąga to 480p) postanowieniem ze obstawie tez tył ( na tył chyba wystarczy). Zasilanie mam nadzieje opanowane - wkrótce będę robił instalacje (poradnik z tego forum czyli bajpas bezpiecznika plus przewód pod progami ,dalej do przedłużki zapalniczki i na końcu juz kabel zasilający pewnie również w podsufitce)
    Co mnie martwi (zauważyłem to wczoraj) ze w liftbacku  po otwarciu klapy kamerka idzie dosyć wysoko do góry co oznacza ze kabel będzie musiał mieć jakie 15-20 cm zapasu co przy zamkniętej klapie będzie skutkowało wydaje mi sie zwisającym kablem.
    Macie jakieś patenty na montaż kamery z tylu w liftbacku??
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Po otwarciu klapy powinieneś zauważyć gumową rurkę w której idzie wężyk od spryskiwacza i okablowanie do wycieraczki, podświetlenia tablicy i ogrzewania szyby. Może umieścisz kabel w środku? Po stronie wewnętrznej będziesz już w podsufitce a w klapie wyjdziesz spod plastiku przy szybie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • z tego co sie przyglądałem to ta rurka prowadzi z profilu dachu do klapy - sa to profile zamkniete wiec nie bardzo bedzie jak z tego "wyjsc" :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?