FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
SPOT - Łódź
  • Warszawa się dogaduje, Śląsk też już miał spotkania.
    U nas w łódzkim może w kóncu się zbierzemy na jakiegoś SPOTa ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Poniedzialek 16:30 parking oszolom jana pawla. Ta niezatloczona cześć.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • Poniedziełk 16:30 nie dam rady, nie wyrobię się po pracy na tą godzinę. Może coś w późniejszych godzinach i nie w czwartki?

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Na południu się organizują. Może u nas coś wieczorową porą ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • JA się piszę na takie spotkanie. Ale kiedy, gdzie , może PORT ??
    Rapid SB / 1.2 MPI 75km / MY15 / Active Max / Błękit Pacyfic / 5000KM / Łódź
  • Jaka jest propozycja miejsca i czasu ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Proponujcie terminy. Jeśli mówimy o Łodzi to ja mogę być najwcześniej na godz. 17:00 z czego odpada mi środa i czwartek. Nie ukrywam, że Port np. na parkingu podziemnym mi bardzo odpowiada bo znajduje się na wjeździe do Łodzi od mojej strony :) a i tak muszę jechać około 35 minut na miejsce.
    Nie znaczy to, że nie możemy się spotkać gdzieś indziej, np. w Pit Stopie na przeciwko Pasażu Łódzkiego, czy nawet na jego parkingu lub gdziekolwiek. Port wymieniany był już wcześniej ale jakoś do spotkania nie dochodziło. Od siebie mogę powiedzieć, że w najbliższą sobotę w okolicach godziny 14 - 15 pojawię się w Łodzi niezależnie czy będzie jakieś spotkanie czy nie. Będę w okolicach właśnie Pasażu Łódzkiego i może Sukcesji. Jak ktoś chętny możemy na jakąś chwilę (będę z rodziną) się spotkać w jakimś umówionym miejscu.
    @Spaceback2015 - prośba o uzupełnienie stopki
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jeśli chodzi o Port Łódź - jest OK, zawsze można się schować w razie niepogody. Obsługuje ktoś VCDS'a z łódzkiego ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja coś tam mogę zrobić co jest ogólnie znane. 
    Jak dobrze pamiętam to @halif z naszego forum też trochę walczy z VCDSem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No mam fejs. W przyszłym tygodnie mogę tylko ew. w piątek, ale musiałbym to sprawdzić. Ostatnio krucho z czasem...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jakie kodowania jestes w stanie wykonac ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To ruletka. Zależy od roku modelowego, wersji sterowników etc.
    Generalnie to jak już pisałem:
    "Dobra, posiedziałem nad VCDS i mogę potwierdzić, że możliwe jest zakodowanie:
    - automatyczny unlock drzwi po wyjęciu kluczyka ze stacyjni (co dobrze łączy się z: poniżej)
    - zamykanie drzwi powyżej 15kmh
    - wyłączenie (wkurzającego niemiłosiernie) brzęczyka podczas podłączania telefonu po bluetooth (i to jest największe osiągniecie dzisiaj)
    - wyłączenie ostrzeżenia o niezapięciu pasów
    - dźwiękowe potwierdzenie aktywacji/dezaktywacji auto-alarmu
    - można regulować charakter hamulców hydraulicznych (są profile czuły/sportowy/normalny itd)
    - można dostosować charakter modułu osuszania tarcz hamulcowych (od lekkiego do mocnego) (@edit: dzięki endru)
    - można włączyć klakson bez zapłonu (zrobione)
    - można adaptować algorytm wyświetlania spalania na komputerze (modyfikować procentowo spalanie, aby odpowiadało rzeczywistemu)
    - zmieniać można też czas spryskiwania reflektorów (nie mam xenonów, więc nie sprawdzałem, ale się koduje)
    - można podbijać czułość mikrofonu w dB dla systemów głośnomówiących
    - można zmieniać charakterystykę wspomagania (komfort, automat, dynamiczny, standard) - muszę to sprawdzić, ale kodowanie działa
    - można konfigurować moduł komfortu dla tylnej wycieraczki - zdaje się, że może być sterowana czujnikiem deszczu, lub automatycznie z przednią co jakiś czas... - nie sprawdzałem
    - można włączyć/wyłączyć tzw. kierunkowskazy autostradowe (1, lub 3 mignięcia po przełączeniu dźwignią)" Plus można powalczyć ze Stagingiem, HHC oraz CH/LH i systemem SS (ale nie wszystko robiłem i nie zawsze się da...)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Test zegarów - zajefajna sprawa, do pakietu który wymieniłeś zostaje tylko uruchomienie LED'ów w samochodzie z SS ;) Jak coś to możesz potestować na moim ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Test zegarów i film umieściłem pod linkiem plus język polski do zegarów bez maxi dot. Tylna wycieraczka: Chodzi o to, czy ma się włączać podczas wstecznego gdy przednie wycieraczki są włączone, kierunki od 1 do 5 mignięć można ustawić, sposób powiadamiania o nie zapiętym pasie na 4 sposoby.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Potwierdzam co napisał @halif .
    Większość rzeczy u siebie sprawdzałem, poza tymi, które wymagają dodatkowych urządzeń jak czujnik deszczu, BT, SS czy spryski świateł. Co do kierunkowskazów autostradowych to da się regulować ilość "mrugnięć", nie musi być to 1 lub 3. Ja mam np. ustawione 4. Staging - u siebie sprawdzałem działa ale wyłączyłem bo mnie nie rajcuje ;)
    HHC - sprawdzone działa, do tego można regulować czas (trzy ustalone zakresy) podtrzymywania na hamulcu. Chwilowo wyłączone bo nie mogłem się przyzwyczaić ale może jeszcze pobawię się. CH/LH - kodują się ale wywala błąd spalonej żarówki i nie ma poprawnej reakcji.
    Tak samo CORNER ale to akurat tak u mnie działa. Na innym aucie może zaskoczyć. Tak wynika z opisów na zagranicznych forach. U Ciebie @yunior81 dochodzi jeszcze kwestia MY2016. Tam część z tych rzeczy włącza się inaczej, kwestia zweryfikowania informacji :) Kończąc ten wielki OT to co ze spotkaniem gdzieś w łódzkim i pewnie najprędzej w Łodzi?
    Jakieś konkretne terminy?
    A może wstępnie przyjmiemy ewentualny termin @halif 'a aby też mógł być czyli piątek 4 grudnia ? Mi na chwilę obecną pasuje :)
    Ja ze swojej strony powtórzę, że mogę być tylko popołudniem najwcześniej około 17.
    Ewentualnie jakby ktoś chciał się spotkać to niezależnie czy coś tu ustalimy czy nie to na 90 % będę w Łodzi w najbliższą sobotę po godzinie 14.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Szerze mówiąc wolałbym coś bliżej, może na parkingu koło Pasażu Łódzkiego, na Jana Pawła?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jesteś z Łodzi czy z poza ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @halif dla mnie może być przy pasażu. Jak już dojadę do IKEA to ten kawałek też przejadę :-) @yunior81 jestem z poza Łodzi ale orientuję się w mieście. Pisałem Ci na PW ale nie odpowiedziałeś. To rozumiem, że wstępnie umawiamy się na przyszły piątek?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Niestety, ale będę w stanie potwierdzić dopiero w czwartek moją obecność.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jestem teraz pierwszy raz w Sukcesji. Widać, że to dopiero rozruch bo mało ludzi jak i otwartych sklepów a co najważniejsze luźny parking mimo soboty.
    Dlatego tak sobie myślę, że to też byłoby dobre miejsce na spotkanie. Parking zadaszony, ładnie oświetlony więc w niepogodę i późniejszą porę dobre miejsce na spotkanie a praktycznie w tej samej lokalizacji co parking przy Pasażu Łódzkim :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?