FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Zalety
  • Średnio licząc mniej więcej. Tyle zużywa się auto. Może nawet więcej. Skoro pełne przeglądy do 30 tys kosztują ok 1600 ( przegląd 15k + 30k) to (1600zł/30000km)*100km=5,(3)zł na 100km. Licząc nawet dla mondeo tdci 10 tys zł na dwumasę wtryski pompę i turbo po 200 tys km wychodzi na to samo.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Cezar kiedyś mialem malucha tam było za prosto. Jechałem jaguarem jako pasażer tam przycisków na drodze 5km nie zdążyłem nawet przeczytać. Wymagający samochód jest fascynujący.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Pewnie i tak, ale czy ciekawym jest samochód którego nie możesz ogarnąć? Dla kogoś kto jeździ dużo potrzebny jest prosty samochód dla niektórych jest to zaleta.
    Też miałem przyjemność jechać jaguarem i powiem że samochód jest fajny wygodny ale nie dla mnie i nie na moją kieszeń.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Zawsze pragnę mieć samochód z kompletem przycisków, zamiast zaślepek. O to w rapie łatwiej. Trudny samochód to takie preludium przed samolotem z trylionem przycisków, miliardem wajch i 40 wskaźnikami, a ta pasja rozwija się na trudne i wymagające samochody, również zarówno jeżeli chodzi o prowadzenie jak i obsługę. Nie wątpliwą zaletą jest prostota rapida. I to też jest piękne. Piękno w prostocie. A o gustach się nie dyskutuje.
    Pozdrawiam
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - czegoś tu nie rozumie. Napisałeś "Zawsze pragnę mieć samochód z kompletem przycisków, zamiast zaślepek" czyli wersję bogatą, bo tylko wtedy będziesz miał komplet przycisków,  a kupiłeś gołego, najprostszego Rapida. Gdzie tu logika?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dla mnie osobiście prosta deska rozdzielcza i mało przycisków jest zaletą, ale to chyba kwestia gustu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Logika finansowa. Traktuje to jako narzędzie. W życiu należy rozróżnić aktywa i pasywa. Ten jest moim aktywem w wkłada mi pieniądze do kieszeni. Pasywa wyciągają pieniądze. Kupiłem go bo miał być najtańszym nowym autem z gazem i klimą co się nada na taxi i miało być odrazu. 44 tys to tanio. Lecz gdybym go doposażył w wariancie "drożej się nie da"było by okolo 90 tys. Za tyle to roczny superb. Albo nowa A klasa. Albo dwa samochody przynoszące dochody. Przyglądając się rynku motoryzacyjnemu i obserwując jakie auta kupuję się do flot. Rapid jest najelegantszym samochodem. Za te pieniądze. Do tego co ja go potrzebuje ma wszystko co jest mi potrzebne za wyjątkiem mocy, lecz dzięki temu uczy pokory.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • nie masz mocy ale masz tanio, czyli  zgodnie z twoja filozofią "aktywową"
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @
    supermajku - chyba pierwszy Twój wpis w którym nie narzekasz na Rapida :)

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Różnica jest po prostu taka, że @supermajku traktuje Rapida jako narzędzie swojej pracy, wiec może być w stosunku do niego aż nadto obiektywny:), a dla Was panowie Rapid to wyznacznik Waszego sukcesu, wiec bronicie go jak niepodległości:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan - nigdy nie traktowałem samochodu jako sukcesu, ani jako pochwalenia się majątkiem. Samochód jest dla mnie elementem codziennego życia jako środek transportu i oszczędacz czasu. Kupiłem Rapida bo wg mnie ma najlepszy stosunek jakości do ceny i spełnia większość moich oczekiwań. Nie zamierzam traktować Rapida jak cudo, o które trzeba szczególnie dbać. To samochód jest dla mnie a nie ja dla samochodu. Ma jeździć i sprawiać mi radość z jazdy.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dodan dobrze napisal. Słuchajcie: nie odbierajcie sobie sukcesu. Co jak co, nie często kupuję się nowy samochód. Pozatym jestem przekonany ze macie najlepsze samochody w rodzinach. Wszystkim wam gratuluję zakupu nowego samochodu! Bardzo się cieszę, że je macie. Wielu zakupiło je na wiele lat! Ja planuję użytkowanie auta co najmniej do końca leasingu. Jeżeli będzie dobry wciąż to ile się da. Skończy się silnik to zmienię i będzie jeździć dalej. Zgniją progi to zmienię. Będzie jeździć, aż koła odpadną! Planuję milion kilometrów. W każdym razie kilka rzeczy powinno być lepiej. Min fotel, wyciszenie, stabilizacja boczna, twardsze sprężyny przód, mocniejsze hamulce tył, aut otwieranie i zamykanie okien bez gilotyny łącznie z domykaniem, amortyzatory z tyłu wolniej się rozciągające, precyzyjniejsza skrzynia, krótszy wsteczny, aktywniejszy esp(chociaż ten co jest pozwala na wiele mi się podoba), lustra asferyczne, inne niż są żarówki do świateł dziennych/drogowych. O dodatkowych opcjach, które są przydatne nie piszę bo to może być oczywiście za pieniądze, a ja mowie o projekcie jako takim.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kolejna litania nt. jaki ten moj rapid jest beznadziejny. W mojej ocenie jesli ktos tak bardzo narzeka, przynaje sie tym samym do popelnienia błędu poprzez wybranie nieodpowiedniego samochodu. Człowieku chciałes tani samochod byle klepac km to go masz, nad czym sie tu teraz rozwodzic, wiadomo ze nie ma tego czy  tamtego ale to chyba idzie w parze z cena prawda!
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • bo tak to jest jak się chce kupić nowy wypasiony samochód tylko kasy nie ma. A teraz narzekanie, że Rapid to jednak nie Mercedes. Proponuję olewać głupie wpisy kolegi, bo nie mają tu żadnego sensu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Widać że macie problem z czytaniem ze zrozumieniem. A mówię o tym co może być lepsze już na poziomie projektu, a finalny koszt będzie taki sam. Mówię o faktach.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Niskie oczekiwania od życia świadczą o braku pewności siebie i niskiej samoocenie. Fakt
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ale nie jest tak źle, da się do tego przyzwyczaić, ludzie którzy mają bmw, to i tam też są cięcia finansowe, więc nie tylko skoda, tylko wszyscy. Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • A to prawda. Porównując e38 i e39, oraz e65 i e60 do F01 i F10 wyraźnie widać gdzie design i gdzie oszczędności
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Hamulce z tyłu są dobre jak się ma tarcze (elegance), a nie bębny. Co do sprężyn to się nie zgadzam, ja wolałbym bardziej miękkie przynajmniej do 16'. Skrzynia jest ok, poza tym mogę się zgodzić.
  • A to czy są tarcze czy bębny nie zależało czasem od mocy a nie od wersji wyposażenia? Ja mam tarcze i Ambition, ale 105KM.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?