FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Zalety
  • Tomki11  Lampki same gasną po chyba ok. 10 -15 minutach to takie zabezpieczanie przed rozładowaniem aku, nawet radio się wyłączy, sprawdzone osobiście.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • odnośnie wyposażenia - jeśli nie weźmiemy paru opcji dodatkowych (siatki w siedzeniach, podłokietniki itd) to wg mnie jest słabo - jeden schowek praktycznie tylko (bo np ten na napoje pod radiem nadaje sie tylko na klucze i w moim wypadku no rozgałęziacz USB) - moje poprzednie wozidlo czyli Yaris był pod tym względem o niebo lepszy
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • tak jak koledzy odpowiedzieli samo się robi
  • Dzisiaj zaobserwowałem fajny obrazek pod blokiem. Żałuję że tego  nie sfotografowałem ale jak będę miał okazje to zrobię. Otóż na parkingu stała Honda Civic Ufo, moje R, Opel Meriva ver A i VW Golf gen 6 i rzucił mi się w oko największy prześwit w Rapidzie. Wiem że Ufo z samego charakteru(lub wyglądu) jest autem "sportowym" i porównanie jest nie na miejscu, ale porażka Merivy mnie zdziwiła...Tak więc na sam początek oprócz na wyrost spełniającej dla mnie przestrzeni wnętrza i bagażnika,pięknie wyglądających zegarów dokładam prześwit ☺
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Skoda jest mistrzem pierdółek pierdułeczek. Wieszaki, uchwyty, schowki, skrobaczki, miejsca na butelki. I tym mydli oczy klientom jakie to przemyślane. Może i owszem ale całokształt nawet do tarcia chrzanu się nie nadaje. Najlepiej jest przemyślana jednorazowość i ekonomia ale dla producenta.

    Poza tym dość ponowa przednia szyba, która jest też niska patrząc z wewnątrz to jest fajne. Swoją drogą w rapidzie przednie wycieraczki wystarczają na dłużej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • mam Rapida od trzech tygodni, 300 km Liftback 1.2 90 KM w wersji Active. Kolor srebrny , zawsze ładny i czysty. Żywe auto, dobrze wykończone, ładne (rzecz gustu), atrakcyjna cena ( 47 tyś zł, chyba najtańsze w klasie). Radio bez dużego wyświetlacza, ale za to bardzo proste w obsłudze. Cichy, ale przy przyspieszaniu od około 80 km/h  trochę nieprzyjemny dzwięk z komory silnika( nie wycie). Bajery kosztowałyby z 10 tyś zł, ale zależy co kto oczekuje od auta.
    Rapid LB, 1.2 cjz 90KM,active 2016, srebrny, Elbląg
  • Dla mnie zalety to:
    - duży bagażnik
    - dużo miejsca z tyłu dla dziecka no i czasem dla mnie
    - fajne wyposażenie i radio Bolero
    - spalanie
    - wszystkie półeczki, wnęki i uchwyty butelek
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • ja kupiłem używaną Rapidkę jakieś 2-3 miesiące temu (rocznik 2013 - Active, 1.2 TSi 85KM) i powiem, że jestem zachwycony tym autkiem... być może dlatego, że poprzednio miałem starą, poczciwą 18-letnią Megankę 1.4e (75KM)? Miejsca w aucie w pip więcej, zarówno z przodu, a z tyłu to już tańczyć można, bagażnik większy o 120 litrów w porównaniu do Meganki, srebrny kolorek, na którym aż tak nie widać brudu, pełno miejsc na kubki, kubeczki, spory schowek, o bagażniku już pisałem... 

    Dla mnie auto rewelacja, spalanie też niższe niż w Megance, demonem przyśpieszenia nie jest, ale nie chciałem i nie chcę takiego auta, bo jeżdżę 95% tras na mieście, więc po diabła mi te koniki mechaniczne...  

    bajery i gadżety? systematycznie coś tam sobie do niej dokupuję i modernizuję: a to podłokietnik, a to siateczki do bagażnika, ochraniacz na tunel, ochraniacze na progi w drzwiach, żaróweczki do wnętrza ledowe, a to schowek na okulary na podsufitce (w mojej tego nie było)... powolutku ją sobie dopieszczę i przy moim rocznym przebiegu (5-6tys. km) będę miał autko na lata... 

    boli mnie w mojej parę rzeczy, np. standardowe radio Blues, ale to temat do ogarnięcia na przyszłość...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?