FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Zalety
  • ZALETY:
    -cena ( jak niektórzy piszą "inne tańsze" guzik prawda , to dlaczego nie kupują tych innych )
    -gabaryty i LB i SB ( ja mam SB i dla mnie w zupełności wystarczy bagażnik ( kierowca i pasażer )
    -ilość miejsca w środku ( poprzednie auto z zewnątrz większe, a w środku miejsca mniej )
    -spalanie Pb i On- rewelacja w stosunku do przyspieszenia i elastyczności silnika
    -dostępność serwisu i zakupu części, praktycznie wszędzie
    -design ( mnie się bardzo podoba i LB i SB )
    -porządek w środku, wszystko na swoim miejscu, brak niepotrzebnych gadżetów


    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Brak gadżetów... Zaletą?
    Taa piękno w prostocie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • tak dokładnie dla mnie brak gadżetów jest na plus, to samochód a nie komoda na której stoją zdjęcia rodzinne ( tak jak w pewnej marce na k) a jak się tobie ta prostota @supermajku nie podoba to dlaczego kupiłeś rapida? są inne marki gdzie napchano niepotrzebnych do prowadzenia samochodu dupereli, samochód to nie choinka ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Bo jest tani i prostacki bo ma być taxi
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • nie prostacki tylko prosty, a na taxi też się nadaję według mnie dlaczego by nie.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Na taxi Rapid jest najlepszy!!! 1,2 mpi z Klima i lpg za 46 k z gwarancją bez limitu km. Pali 16-20 zł za 100km dużo miejsca na nogi. I jeszcze większy bagażnik. Z kołem zapasowym (wymogi prawne) w bagażniku wchodzą dwie ogromne walizki i dwie małe i dwa plecaki. Lub wózek inwalidzki ortopedyczny i drugi aktywny, plus bagaże. Lub pól tony cementu. Lub dwa koła od Patrola y 60 33"x12,5"r15 i to wszystko bagażnik. Do tego biały jest elegancki. Remont silnika jest tani zwłaszcza, że to 3 cylindry, 3 świece, 3 litry oleju, łańcuch, z przodu prosty mc person, z tyłu jeszcze prostsza belka skrętna i bęben. Wąskie kółka na 15" tanie opony. Jest po prostu TANIA. kanapę na to za 100 kupisz gdyby obrzygali i masz dwie na zmianę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • przyspieszenie jak na 1.2,
    Miejsce na nogi z tylu,
    Dosyc duzy przeswit,
    Jakosc/cena na dobrym poziomie,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @supermajku
    od kiedy kolo zapasowe trzeba mieć (wymóg prawny) ?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • @kakaroto -

    wymagania techniczne TAXI:
    1. Taksometr elektroniczny z ważnym dowodem legalizacji.
    2. Co najmniej dwa miejsca dla pasażerów.
    3. Co najmniej dwoje drzwi z każdego boku nadwozia lub dwoje drzwi z prawej strony, jedne z lewej strony i jedne z tyłu nadwozia.
    4. Pomieszczenie na podręczny bagaż pasażerów.
    5. Apteczkę doraźnej pomocy.
    6. Ogumione koło zapasowe.
    7. Dodatkowe światło z napisem "TAXI", odpowiadające następującym warunkom:

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew Czy to jest treść oficjalnych przepisów? Dziwnie brzmi: "Pomieszczenie na podręczny bagaż pasażerów." To tak jakby samochody miały pomieszczenia;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Jakos nie doczytalem ze chodzi o taxi.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • @supermajku, wychodzi Ci 16-20 zł na 100? Mnie w trasie najmniej wyszło 19, a w mieście poniżej 23-26 zł nie jestem w stanie wyjść. Co prawda liczę to po gazie za 2.80, a można kupić taniej...
    Poza tym podpisuję się obiema rękami pod Twoimi obserwacjami, też brałem pod uwagę tanią "płytę podłogową" z zawieszeniem rodem z aut poprzedniej, tańszej generacji...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • 2.8 za gaz? Poniżej 2 zł kosztuje. Wiec zweryfikuj obliczenia :)
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • @konwel - rozporządzenie z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
    Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • 2.8 za LPG!!? Teraz.... 1.9 max widziałem w krk...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Zgadza się, nawet na BP pod Wawą widziałem za 1,99 PLN.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tfu tfu tfu... chodziło o 1.8 PLN, zauważyłem błąd w aucie. Parę tygodni temu można było kupić za 1.6-1.7 i być może bazując na takiej cenie @Supermajku wyliczał swoje koszty.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Aha licząc koszty przeglądów i/lub zużycia samochodów należy dodać 5 zł do 100km.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Napewno nie 5 zl
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Prosty i czytelny kokpit mało przycisków
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?