FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Zalety
  • Możliwe że mocniejszy stabilizator, jeżeli nie ma stabilizatora z tylu to jego dodanie też z tyłu poprawiło by reakcje na podmuchy wiatru. Do tego efekt nurkowania, a już przy 2 osobach to tył siada. Wyczytałem gdzieś że 1,2 mpi może mieć i takie i takie hamulce. Czy ktoś kto ma dostęp do etki może sprawdzić czy sprężyny i amortyzatory w przypadku diesla są takie same jak mpi?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @konwel Możliwe, ja mam tarcze bo mam elegance i też silnik 105km.
  • W zasadzie to nie ma co narzekać bo  w tej cenie to mogłeś wziąć np. Dacie Logan i byłoby znacznie gorzej
  • A co do tarcz z tyłu to "Hamulce tarczowe z tyłu (dla Active dot. wyłącznie 1.4 TSI/90 kW; dla pozostałych wersji nie dotyczy 1.2 MPI/55 kW)" - info z cennika.
  • dokładnie @gufi04 miałem "okazję" ostatnio się przejechać dacią lodgy, że tak powiem wykonanie i design ŻENUA ;-(
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Design schludny i bez polotu... Jakość lipa. Szukając najtańszego samochodu nowego z lpg mialem do wyboru francuzy z dacią, fiat, opel i skoda. Godne rozważenia zostały opel i skoda. Z wyprzedaży żadna sztuka nie została z lpg, a najtańsza z rabatami dla taxi (dużymi!) Meriva 55 tys i musiałbym czekać 3 miesiące. Została skoda z fabia, Rapidem, roomsterem, fabia za mala, roomster ma klamki w slupkach, został Rapid. I jest git
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A jakiego Fiata rozważałeś i co spowodowało, że go odrzuciłeś. Ja przy wyborze samochodu Fiata nie brałem pod uwagę od początku moich poszukiwań.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Żadnego. Cala grupa fiata odpada. Za wyjątkiem ferrari. Poprzednie auto to Alfa Romeo 156 sportwagon 1,9 jtd. Prowadziła się świetnie, wygodna, automatyczna Klima, cicha, dobre hamulce, dobre audio, szybka, wyglądała, ale paliła i już była zużyta. A gdybym rozważał modele to doblo, 500l, sedici, Ew qubo. Opel to Meriva lub astra...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Też mam z tyłu tarcze i wersje Ambition:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Odkryłem ważną zaletę dla bezpieczeństwa. Mianowicie: Wspaniale widoczne światła dzienne w trasie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Po przejechanych 1000 km SKODĄ RAPID SPACEBACK TSI 85 pragnę
    podzielić się swoimi uwagami:



    1.      
    CENA – 45.500 za Ambition MAX +Swing + metallic
    + pełnowymiarowe koło z wyprzedaży 2014 to moim zdaniem „interes życia”; w
    porównywalnej cenie byłbym skazany jedynie na klasę B (proponowano mi Peugeota 208 1,2), ewentualnie Dacię LOGAN/SANDERO;



    2.      
    WYMIARY – chodzi mi tutaj o wymiary zewnętrzne;
    SB to moim zdaniem zgrabny i poręczny samochód; z uwagi na szerokość i długość
    (w porównaniu z LB) idealny do parkowania (praktyczny dodatek w postaci tylnych
    czujników); mieszkam na osiedlu wielorodzinnym i parkuję na ogólnodostępnym
    parkingu, samochód natomiast użytkuję jeżdżąc głównie po mieście (Wrocław) więc
    wiem że przy parkowaniu kilka centymetrów z każdej strony robi różnicę; bardzo
    dobra widoczność, też do tyłu (znowu przewaga nad LB);



    3.      
    PAKOWNOŚĆ – stosunek wymiarów wewnętrznych do
    zewnętrznych; pakowność klasy C w opakowaniu B+; SB idealny dla trzyosobowej
    rodziny i psa (golden), którego przeważnie wozimy w bagażniku (na samym początku
    pozbyłem się półki i nasze auto stało się „małym kombi”);



    4.      
    WNĘTRZE- wszystko jest na miejscu, intuicyjna obsługa
    (pierwszy mój samochód z VAG), plus za skórzaną kierownicę  z obsługą radia, wskaźniki oraz radio swing; obsługa nawiewu
    to istotnie standardy lat 90tych (chociaż podobny panel był w audi A3
    poprzedniej generacji); plastiki, cóż tutaj czuję się „budżetowo”, z drugiej
    strony podczas normalnego użytkowania nie stykam się z nimi; poza tym siermiężny plastik na
    drzwiach jest łatwy do czyszczenia, cóż klasa premium to niestety nie jest;



    5.      
    SILNIK – TSI 85 to moim zdaniem optymalny wybór
    (kwestia subiektywna – przesiadłem się z raczej mułowatego samochodu – benzyna 75
    km); idealne osiągi na miasto (elastyczność!) i sporadyczne wyjazdy poza; 5
    biegów w zupełności wystarczy – działa płynnie; na autostradach pojawiam się kilka
    razy w roku więc 105 km z 6 biegami byłby po prostu strata pieniędzy; bardzo
    fajna charakterystyka silnika z turbiną;



    6.      
    SPALANIE – samo miasto 8 l.; mieszany 7l. (w tym
    1/3 trasa) – wynik powinni ocenić moi krajanie z Wrocławia;); niestety
    codziennie rozwożę rodzinę po praktycznie całym mieście – codziennie przerabiam
    w korkach ok. 25-30 km; to nie jazda tylko stanie ;);



    7.      
    REASUMUJĄC – powiem szczerze : bardziej mi pasował
    YETI 1,2 105 km; cóż musiałbym dołożyć dodatkowe 18 tyś - a tona razie jest poza zasięgiem
    finansowym; jak dla mnie RAPID SB to taki sympatyczny „Miś na miarę moich
    możliwości (finansowych)” za 45.500 zł; zakupiłem z dodatkowym pakietem gwarancji, więc za
    cenę 2-3 letniego „pełnowymiarowego” samochodu kompaktowego mam spokojną jazdę
    na 4 lata i zapewne zero problemu z odsprzedażą; Acha, moim zdaniem,
    jeżeli nie ma się 4-5 osobowej rodziny znacznie trafniejszy wybór niż LB (oczywiście to wyłącznie moje subiektywne odczucie)







  • Niezła cena, ile wyniósł łączny rabat?   A bagażnik w LB jest genialny ;-)  wreszcie nie muszę się martwić czy zmieszczę wszystkie pakunki czy część z nich wrzucić na siedzenie tylne... i za to wielki plus dla LB
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  •  @Andrew No więc właśnie, dla niektórych Twoje plusy dla SB są minusami dla posiadaczy LB, ale wiadomo każdy ma swoje racje i każdy kupuje auto takie jakie jemu odpowiada. Najważniejsze, żeby się podobał właścicielowi :)
  • pfff chyba z 18 tys musiałeś mieć rabatu....aż wydaje się niemożliwe

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • nie 18 tylko 16 a na wyprzedaży 2014 to całkiem możliwe było dla spacebacka :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • No ciekawe jak to bedzie z odsprzedaza naszego R, poki co handel uzywanymi rapidami to jeszcze rzadkosc, jesli dalej bedzie ten hejt jak teraz to moze nie byc tak latwo sprzedac jak np fabie 2
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • hejt jest na wszystkie modele Skody, nie tylko R. Ja swoja Fabię I sprzedałem w przeciągu 2 dni, a wszyscy "znawcy" mądrzyli się że za tą cenę nie sprzedam a jeżeli nawet to upłynie wiele miesięcy... Nie ma co się martwić takimi rzeczami, ja mam wyj...ne ;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • dobra cena i pewność co sie sprzedaje (jak masz szrota to sorry kupujący będą marudzić)
    Yarisa sprzedałem od 1 starzała nawet za dużo targowania nie było cena tysiaka w dol i pieniądze na stole.
    Jakbym cenił 2 tysiaki wyżej to pewnie do tej pory bym sie bujał.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Co to za przyklad, Yaris jest w grupie pojazdow ktore zawsze sie szybko sprzedadza bo maja dobra opinie a cena to tylko w zaleznosci od stanu auta.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no wiesz jak ktoś będzie za parę lat oglądał mojego Rapida przy sprzedaży to raczej nie będzie sie spodziewał ze kupi astre czy focusa :)
    jeżeli stan będzie adekwatny do ceny a cena będzie atrakcyjna to sprzeda sie bez względu na hejt czy złą opnie. 
    chyba ze okaże sie jednak ze Rapidki beda sie sypały po paru latach (silnik np) to wtedy rzeczywiście może byc ciężko.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?