FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Nie do odbioru dopiero na początku stycznia 2015r. Nie mam linka dogadałem to telefonicznie...
  • czyli z rabatem za rocznik - to oferta srednia ale tez nie najgorsza.
    jedno jeszcze pytanie ten woz z lakierem metalizowanym ???
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Tak z lakierem metalizowanym, a powiedz mi u jakiego dealera Skody mogę otrzymać podobną ofertę na liftback w wersji 12.Tsi 85km lub 105km w wersji elegance lub ambition... bo poczytałem o superauto komentarze i zaczynam się mocno zastanawiać...
  • no ja mam nadzieje ze rabatem dokładnie taka cena zaplace:)
    tez LB Elegance 105km 1,2. kolor topaz, tez kolo + sunset.
    z tym ze w tej cenie mam jeszcze pakiet przegladow na 60 tys i gware na 4 lata (nie wiem czy do auta juz wyprodukowanego da sie dokupic)
    i do tego mam bony na 2800 (za ktore biore kola zimowe i inne pierdoly)

    ale na taka oferte nie ma juz co liczyc wydaje mi sie ze ich oferta jest calkiem atrakcyjna:
    12,500+1800 za lakier = 14300 , rabatu bedzie jakies 4500-5000 wiec standardowo daja ci 10000 tys czyli tyle co wszedzie :)

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A w jakim salonie się orientowałeś... bo kolor topaz to raczej będzie problem znaleźć... ty już auto zamówiłeś czy jak?
  • tak, ja mam auto zamawiane nie z placu
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A mógłbyś podać jaką konfigurację zamówiłeś i ile będzie kosztować oraz na kiedy masz odbiór?
  • Zamówiłem:

    1. Rapid Liftback 1.2 105km ELEGANCE MAX
    2. kolor metalizowany braz topaz
    3. koło dojazdowe
    4. Pakiet pogwarancyjny 2 lata, do 60 000 km
    5. Pakiet
    przeglądów BASIC 4 lata – do 60 000 km
    6. pakiet Sunset
    7. felgi Rock
    cena - 58,500

    Do tego za bony:
    Koło zimowe stalowe lewe 6,0J x 15" ET38 Barum Polaris 3 185/60 R15 88T
    Koło zimowe stalowe lewe 6,0J x 15" ET38 Barum Polaris 3 185/60 R15 88T
    Koło zimowe stalowe prawe 6,0J x 15" ET38 Barum Polaris 3 185/60 R15 88T
    Koło zimowe stalowe prawe 6,0J x 15" ET38 Barum Polaris 3 185/60 R15 88T
    Kołpaki (4 szt.) 6x15" SATELLITE lub new Fabia DENTRO (6V0601147C)
    Listwy progowe ozdobne
    Osłony przeciwbłotne tylne
    Osłony przeciwbłotne przednie
    Pokrowce na koła (4szt.)
    Nakładki na pedały ze stali nierdzewnej (manual)

    Plus tam jakieś dywaniki od dilera gratis. Odbiór styczeń 2015

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Powiedz mi jeszcze czy byles u kilku dealerów czy jeden zrobił ci taka cenę? Jak dawno temu zamowiles?
  • Bylem w sumie u 4 (jeden mailowo). Pierwszy i drugi (który w końcu okazał sie najlepszy) dali dużo mniejsze rabaty na początku. Później juz stukałem po 500zl u każdego i w końcu stanęło na +/- 11 tys rabatu. Docelowo wyszło chyba 10,600.
    Zamawiałem 16 września.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • To mi już opon z felgami nie dali :( ale Auto z placu kupiłem 3 dni czekani na kredyt.
    59000 Elegant SB czarana perła 4 lata gwarancji  dywaniki gumowe i materiałowe plus mata na bagażnik z gumy. Biały by kosztował 56500 ale czekać nie chciałem.
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • To lakier kosztuje już 2500pln? ;-)
    ps. ale dobrze, że dopłaciłeś...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • no i zamówienie sie rypło - termin przesunął sie o miesiąc !!!! na 2 tydzien stycznia.
    to oznacza ze na 90% nie pojeżdżę Rapidem
    jest jakies 10 % szans ze przed samym końcem grudnia termin sie jeszcze odwróci :(
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Hmm. Z twojego wcześniejszej wiadomości, to i tak miałeś odbierać w styczniu. A przesunięcie to tylko przesunięcie, nie cieszy no ale... Co zaważą?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • data produkcji
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Naprawdę dziwne to wszystko. Zamawiałeś jak dobrze pamiętam dzień po mnie i taka różnica w terminach. Mój dziś został zarejestrowany i ubezpieczony a jutro odbiór. Produkcja 3-4 listopada
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No dziwne, tak zamawiałem dzień po Tobie. Zepsuł mi ta wiadomością dzień, wku.....iony chodziłem pół dnia w pracy.

    Uruchomiłem "awaryjny plan B" - znajomy dal mi namiar na gostka z Forda,  ma mi przygotować jak to opisał "najlepsza ofertę na Focusa w kraju". Niestety ze względu na bagażnik musi byc to kombi (hatchback i sedan maja za małe). W sumie Focus fajne autko ale nie wiem jaki musiał byc dac od siebie rabat i jak i Ford na wyprzedaży zeby za 55/56 tys wyspecyfikować cos z rozsądnego z takimi dodatkami jak teraz mam (koła zimowe, gwara, przeglądy, kredyt)

    Na razie nic nie ruszam , uruchamiamy normalnie kredyt, handlowiec powiedział ze  ostatnie 2 tyg grudnia to tzw "tydzień cudów" i jeszcze wszystko może sie zmienić.

    Tak sobie pomyślałem ze w ostateczności jak weźmie na siebie ta podwyżkę w 2015 (bo dowiedziałem sie ze jak auto wyprodukuje sie w następnym roku to liczone musi byc po nowych cenach)
    to za te 58,500 moze wezmę to auto (szkoda tych kuponów itd)

    Z drugiej strony nie wiadomo jaka ta podwyżka bedzie - czy 650 zl tak jak krążą pogłoski czy 1700 jak wynika z konfiguratora. Na ta mniejsza kwotę moze i sie zgodzi, na większą na pewno nie bo powiedział ze i tak nie będzie anulował tego zamówienia. Popyt na LB jest tak duzy ze taka "ładną sztukę" jak to określił sprzeda od reki.

    Sam nie wiem co robić :(
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Jaka podwyzka? Masz umowę? Jak masz umowe/zamówienie obowiązuje cie cena na zamówieniu! A ze nie zdążyli wyprodukować to ich problem.

    To tak jak by skoda stwierdzila ze nie ma juz pakietów max i masz dopłacić za wyposażenie xxx pieniążków. To jest ich problem, twój samochód ma byc zgodny ze specyfikacja zgodna w zamówieniu i w cenie jak na zamówieniu.

    Kuponów nie mam, jak to jest, są przypisane do osoby/zamówienia/samochodu? Czemu miałbyś je stracić?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • To ... skomplikowane. Umowę mam ale cena tam jest 60 tys. Ta umowa jest trochę palcem na wodzie pisana bo i tak mieliśmy przecież odliczać rabat (np nie ma w niej terminu odbioru auta). 
    I niestety Skoda może podnieść cenę - nie może cie po prostu zmusić do kupna po wyższej. 
    Kupony sa przypisane do osoby i zamienienia. Nie można ich wykorzystać przy innym samochodzie ( to odnośnie np wzięcia jakiegoś innego RApida który jest aktualnie na placu z rabatem za rocznik)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ciekawe jakim ty cudem dostałeś bony skoro nie masz żadnej umowy/zamówienia! Dziwaczna sytuacja, skoda dała tu ciała zwłaszcza ze były tu osoby które czekały po 4-6 miechy i dostały bony na 1200 zamiast na maxa
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?