FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • @krisr77
    Zgodnie z zamówieniem z tego co pamiętam to może tylko podnieść jak zmienia się VAT. Każda inna zmiana jest nieważna, chyba ze podpiszesz aneks. Jakby mi kazali płacić więcej to do sądu...skoda/salon nie może zmieniać sobie ceny bo coś tam jak nie ma zgody obu stron. Podpisali się pod taką cena wersja i wyposażeniem i taki samochód masz odebrać.

    Podwyżka cię nie interesuje. Ale jeżeli na zamówieniu masz cenę bez rabatu i tylko słowne zapewnienia że będzie...to sprzedawca zawsze chce jak najlepiej dla siebie.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @gross81 - bez przesady mam zamówienie. Nie wiem skąd ci to przyszło do głowy. Co do bonów to sam sie zdziwiłem ze dostałem ale przecież nie będę sie kłócił :) Poza tym na samym początku miałem termin na 2 tydzień lutego wiec pewnie wg jakiś tam excelikow skodowskich sie należało. Druga sprawa ze maczał w tym palec mój handlowiec wiec miał na to może jakiś wpływ. To ze później sie termin skrócił (teraz znowu wydłużył) to juz nie moja zasługa.

    @atsuki - tak jak pisałem na zamówieniu mam 60 dych - tyle wychodziło na początku po odliczeniu wszystkich znanych rabatów. Z tym ze i ja i handlowiec wiedział ze ta cena będzie podlegała zmniejszeniu o rabat wyprzedażowy. Kwestią było tylko o ile a nie czy w ogóle. Realnie liczyliśmy na jakieś 56 tys.
    Teraz ze wglądu na bony z rabatu wypady koła wiec liczyliśmy cenę na 58,500. I taką ostatecznie może jestem w stanie zapłacić. Pytanie co na to handlowiec i czy jemu to sie będzie opłacać.
    Ta cała operacja od początku była obarczona pewnym ryzykiem na które bylem przygotowany jednak liczyłem ze albo rabat będzie za mały (lub nie będzie go w ogóle) albo dilerowi nie uda sie formalnie tego załatwić. Nie brałem pod uwagę ze termin produkcji jednak zwariuje.

    I jeszcze co do zmian w cenie, pakietach itd. Przykładowy post użytkownika który jest w podobnej sytuacji jak ja:
    http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=36&t=85&start=810#p126266

    Wiec nie wygląda to tak różowo.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77
    Z tego co kiedyś rozmawiałem z salonem, aby oni mogli do już zamówionego auta dodać rabat związany z wyprzedażą rocznika auto musi to być z placu. Auta zamówione pod klienta nie wchodzą w taką sytuację. Więc albo jest zamawiane na salon z myślą o konkretnym kliencie i przetrzymują samochód do wyprzedaży, albo samochód jest zamawiany dla klienta, klient nie odbiera i samochód zostaje na placu i jest sprzedawany z placu. W takim momencie obowiązuje oferta która jest w momencie zakupu (ponownego) auta. Więc jak w ofercie coś zmieniają radykalnie to...no niestety.

    Co do tego superba, podobnie. Chciał mieć z wyprzedaży rocznika, pytanie jak to formalnie salon załatwiał, ale to też musiałobyć auto z placu, najprawdopodobnie jest zamówione (ficzne zamówienie salonu) na salon.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • jak oni juz tam formalnie to załatwiają to mnie nie interesowało. prawdopodobnie jest tak jak piszesz. wazne ze sie dało, nadal sie da tylko niestety auto musi sie wyprodukować w 2014. a na to sa coraz mniejsze szanse.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Witam. Jestem zainteresowany Rapidem i dlatego mam pytanie. Na jaki dodatkowy upust od wersji podstawowej można obecnie liczyć? Czy Skoda planuje wyprzedaż rocznika 2014? Ze spółek córek VW ani jedna do tej pory nie ogłosiła wyprzedaży. Da się wyrwać podstawową wersję za 40 tys czy ze względu na ubogie wyposażenie nie opłaca się sprzedawcom dawać dodatkowych upustów?
    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • Witam, takie autko: SB 1.2 TSI 105KM, ambition max czerwień corrida + sunset +koło  pełnowymirowe+  radio Swing. Auto z placu produkcja paź. 2014  cena 54 500zł. Dobra cena czy można taniej??

  • urwij 5k na wyprzedaży rocznika i będzie ok ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 150 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • nie moge juz chyba urwać bo brałem w kredycie niskich rat na 4 lata no chyba że się mylę :) a cena już jest wpisana na umowie i fakturze
  • Ile Ci wyszło w konfiguratorze? +/-62,7k? (rabat 8,2k)... mamy grudzień, na Twoim miejscu poczekał bym kilka dni na wyprzedaż rocznika 2014 (+rabat 5k), wtedy miałbyś 49,5k (rabat 13,2k jest realny)...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 150 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • No właśnie chyba tak zrobię, chociaż o wyprzedaży 2014 mówił że dopiero w styczniu może się zacząć.
  • Bo tak się zacznie ale umów się aby Ci przetrzymał auto jak i tak stoi na placu i jest przypisane do salonu. Wtedy go kup jako wyprzedażowy. Też to przerabiałem w zeszłym roku i nie było problemów. Niestety z innych powodów w styczniu musiałem zrezygnować z zamówienia. Może i dobrze, że tak wyszło bo wtedy miałbym Rapida gorzej wyposażonego za prawie te same pieniądze. Ewentualnie miałem możliwość jeszcze wzięcia w podobnych pieniądzach O3 wersji Active + Amazing 1.2 105 KM 6 biegów. Wyszło jak wyszło ale teraz mam Rapida w lepszej konfiguracji niż oba auta rok temu za mniejsze pieniądze :) 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam.
    Ja zamówiłem Rapida  LB 1,2 TSI 105kM Ambition Max :pełnowymiarowe koło,blokada skrzyni biegów,autoalarm,kolor metalic,radio swing,listwy w kolorze nadwozia,gniazdo zapalniczkowe w bagażniku,climatronic -odbiór w grudniu 2014r
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • witajcie
    moje skonfigurowane auto to 1,2 105 km ambition max, kolor czerwień corrida, climatronic do tego radio swing reflektory funkcja corner, kolo zapasowe pełno wymiarowe. cena 64050 minus rabat 4700 promocja i 3100 dealera wyszło 56250. pytanko jak cena wam się wydaje ok?
  • asia szału nie ma, rabat dilera; moglas dostać tak ponad 5 tys spokojnie, nie wysilił sie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dokładnie, Jeszcze potarguj się czy popytaj w innych salonach. Ja mam liftbacka z tym samym silnikiem też AmbitionMax, tylko że metalic i bardziej doposazony a cena tylko trochę wyższa. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • zgadzam sie kolegami spokojnie na 10000 razem mozesz utargowac
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Można, ale też nie ma co szat rwać ze mało. Wszystko tak naprawdę zależy od ilości salonów w okolicy. Ja mam dwa i z założenia nigdzie nie chciałem jeździć za daleko po odbiór auta. Wiec też szalu nie mam co do rabatu dealera, ale uważam że wyszedłem na swoje. :)

    PS: Nie ma już promocji na pakiety serwisowe? Jak jeszcze są to @asia1209 imo warto dobrać.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • To nie zalezy od ilości salonów ani od wielkości miasta a tylko i wyłacznie od nas samych, przeciez diler z dobrego serca nigdy nie wyskoczy z dobra ofertą, przed zamówieniem trzeba sie dobrze rozeznac z rynkiem, z cenami i z dilerami nie tylko najbliższymi, oczywiscie z naszym forum  a dopiero potem przystępować do negocjacji :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A może uderzyć w elegance? Może uda się coś jeszcze utargować?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • @gross81
    Mając dwa salony które wiedzą nawzajem za ile sprzedają dość ciężko jest negocjować bo argument że pójdę do konkurencji jest dość kruchy.

    Ale co do reszty się zgadzam. Dobrze też mieć ofertę z innego salonu. Ja wynegocjowałem pokazując w salonie ofertę z innego. Stwierdzenie ze jak dacie mi ofertę na tyle dobra aby mi się nie opłacało jechać do innego miasta to podziałało :). Łącznie wlasnie koło 10 (bez pakietów serwisowych/gwarancyjnych) mi wyszło rabat + gratisy.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

ZYSKAJ PROMOCJĘ - OTWÓRZ KONTO BANKOWE

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?