FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • @Rick ha! Jakby się dało to faktycznie kolce byłyby wskazane :) niestety muszę się zadowolić zwykłymi oponami.
    Continentale są najdroższe z wszystkich przez Was wymienianych.
    @Marcinn Uniroyal, Firestone i Fulda wszystkie w tej samej cenie i z podobnymi ocenami, tymi samymi klasami oporu toczenia i hamowania więc teraz mam dylemat. A czemu przemilczeliście Nokiany? Aż takie złe? :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Madeleine nie partrz na opinie osób prywatnych tylko na testy przeprowadzone przez ADAC który testuje wszystkie opony jednocześnie i masz gotową odpowiedź.
    Ja kupiłem Firestone które są na 3 miejscu i są tańsze od Continental (1miejsce) i Dunlopa (2 miejsce). Na plus Firestone to że sprzedają się bardzo dobrze i kupuje się już z rocznika 2015.
    Ja zapłaciłem za komplet 720 zł z dostawą gratis.
  • Poproszę link do testu
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Supermajku wpisz w google test opon zimiowych ADAC 2013 185/60R15. Korzystam z telefonu i jakoś nie mogę tu przykleić linka :)
  • Dziękuję. Jeżeli chcesz więcej funkcji strony to na dole jest przycisk "Full site":)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wszystko ładnie pięknie, ale te testy są z 2013 roku. Poczytałam sobie na motostradzie o tych oponach i praktycznie 0 różnic. A co myślicie o kupnie używanych? :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • supermajku nie czytasz wcześniejszych postów wejdź na zakładkę 12 i tam zapodałem stronę z testem, a parę zakładek wcześniej tez były zapodane. <<<Nieładnie>>> 


    Madeleine
    do nowego auta używki opony ??? odpuść.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Madeleine używane opony to jak dla mnie zawsze nie za dobry pomysł
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Rick no widzisz jakich mam doradców... dlatego dołączyłam do Waszej dyskusji :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Madeleine patrząc na modele opon z przed 2 sezonów nic się nie zmieniło do tej pory. 
    Chcesz kupić najlepsze to kup Continental.
    Po Twoich ostatnich wpisach to już nie wiadomo co Ty w ogóle chcesz... odnosząc się do opon używanych do nowego auta... :) 
    .
  • Dzięki Supermajku to tak jakby wersja na komputer ale w telefonie:)

  • Madeleine jeśli szukasz oszczędności kup te Uniroyal-e co wcześniej zapodałem to opona średniej klasy, mój znajomy co robi w oponach mi ją polecał tylko skusił mnie też rabatem na continentale no i kupiłem najlepsze dostępne opony.
    Popatrzyłem tez na oceny i Uniroyal dostał wyższe oceny niż fulda a jest od niej ciut tańszy.
    Jeśli jeszcze coś tańszego to już tylko mogę polecić Sava Eskimo S3+
    Natomiast nie kupuj przypadkiem  Komoranów
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick, jako typowa kobieta wolę kupić trochę tańsze opony które są rownie dobre co te drogie a do tego dorzucić jakąś kieckę i buty :) aaa kormorany też mi polecali.... ale mają kiepskie opinie. Także fire albo uni :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Przeczytałem powyższe posty i uśmiech się pojawił... używane opony... używane felgi... najlepsze continentale... i na koniec, tj. "tańsze opony, które są równie dobre co te drogie" ;-D @Madeleine przeczytaj cały wątek od początku, podanych było wiele informacji. Jak nie chcesz dużo wydać kup coś ze średniej półki (może Firestone), koniecznie ze świeżym DOT (data produkcji) i z dobrym pochodzeniem (miejscem produkcji). Jak kupowałem też się sugerowałem testem ADAC... a przypominam, że była afera, iż były one ustawiane. @Madeleine w styczniu 2014 kupiłem najlepsze zimówki w mojej ocenie, czyli Michelin Alpin A4 (w tej samej cenie były Continentale, nawet chyba tańsze o kilka złotych). Od tego czasu nie śledzę tematu opon zimowych, ale przyjrzałbym się Goodyear Ultra Grip 9, Michelin Alpin 5, a może całoroczne Michelin Crossclimate?
    Na koniec słowa kierowcy rajdowego: "ogumienie to jedna z kwestii, w których nie uznaję kompromisów. Wiem, że to dość ostre słowa, ale gdy zdamy sobie sprawę z tego, że opony to jedyne elementy samochodu, które łączą go z nawierzchnią, potraktujemy je jako jedną z istotniejszych spraw. Oczywiście dbać powinniśmy o wszelkie podzespoły, które mają wpływ na prowadzenie auta i nasze bezpieczeństwo, ale dobre ogumienie to podstawa"
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • @bounty te moje wypowiedzi może wydawały się faktycznie śmieszne, ale jak ja niezbyt dobrze się znam na oponach to zadaję różne dziwne pytania.
    Właśnie zamówiłam Uniroyalki, mówcie co chcecie, ale nie mogłam się zdecydować i przekonała mnie tylko liczba pozytywnych ocen (5,2/578 opinii), to wygląda nieźle. No cóż, jakie będą faktycznie okaże się niebawem. Mam nadzieję, że nie pożałuję swojej decyzji. 
    Także dziękuję Wam wszystkim za porady, jestem zobowiązana, hihihi :) Uchroniło mnie to przed zakupem kormoranów lub fuld :) Po sezonie postaram się nie zapomnieć napisać tu swojej opinii :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Zachecamy do regularnych odwiedzin naszego forum ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

  • Madeleine
    bardzo dobry wybór nie pożałujesz, pilnuj tylko żeby to były świeże opony  tegoroczne (sprawdź nr DOT 4 cyfry  dwie pierwsze podają tydzień produkcji pozostałe dwie rok produkcji) 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Czy fuldy są złe?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Rick, zwróciłam na to uwagę. VI 2015 mam na stronie a jak przyjdą to jeszcze to skontroluję :)
    @supermajku Chłopaki mi odradzili fuldy, ponoć kiedyś były warte zainteresowania lecz w tej chwili nie warto zaprzątać sobie nimi głowy. Niewiele tańsze od Uniroyalek i Firestonów więc po co ryzykować? :) 
    @gross81 z pewnością będę je odwiedzać, bo lubię dowiadywać się nowych rzeczy o swoim autku, a ponadto powoli będę mogła zacząć dzielić się swoimi doświadczeniami ze Spacebackiem ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?