FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Bo szersze
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Orientujecie się o co chodzi w opcja wyświetlacza ... -10km/h lub + 10km/h
    Tak na marginesie to letnie mam 215/45 16" a zmienię na 195/55 15"
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Madeleine te uniroyale to średnio głośna opona ale to indywidualne odczucie i faktycznie może jedne osoby denerwować a inne nawet nie zwrócą na to uwagi. Te Conti co kupiłem maja identyczną głośność i dla mnie nie są one głośne, a poza tym zawsze mam puszczone radio.
    Te uniroyale docenisz jak spadnie śnieg i temp będą niskie bo na razie nie mają co pokazać bo sucho a w dzień ciepło.

    thomas to co pytasz, to ustawienie indeksu prędkości dla opon zimowych dajesz aktywne i ustawiasz tymi dziesiątkami na + lub -  ja to dałem na 190km/h czyli tyle ile przewidziane dla mojej opony 

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Odświeżam temat, który poruszył @krisr77... a mianowicie kupon na wymianę opon za 50zł... czy ktoś ma jakieś informacje czy Skoda planuje taką akcję? Może ktoś już dostał?  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja dostałem listowne info, ze mnie zapraszają po zakup opon. Ale o kuponie czy zniżce nie było tam mowy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Wczoraj dostałem kupon na wymianę opon lub kół za 50 zł.
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • ale listownie wysalają ??
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Tak - dostałem listem.
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • Dostałem przy kupnie w salonie gratis oponki zimowe Barum Polaris 3 , i też są dobre, już miałem kiedyś zimówki Barum Polaris 1 przy innym aucie i też się dobrze sprawowały, niska ścieraloność. A tak w nawiasie ile jest podstawowych koncernów oponiarskich ??? trzeba sobie zadać to pytanie ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Portfolio Grupy Michelin składa się z opon marek: Michelin, Kleber, BFGoodrich, Riken, Taurus, Kormoran, Warrior, Siamtyre, Tigar, Euromaster, Recamic.
    Goodyear: Na rynek samochodowy koncern dostarcza opony pod markami: Goodyear, Dębica, Dunlop, Fulda i Sava.
    Marki opon produkowane przez koncern Bridgestone: Bridgestone, Firestone, Dayton, Seiberling, Road King, Gillette, Peerless, FireStop.

    To cała wielka trójka producentów opon świata.

    Uzupełnienie:
    Do grupy Continental należą następujące marki opon:
    Continental
    Barum
    Semperit
    Uniroyal
    Mabor
    Gislaved
    Viking
    General Tire
    Matador
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jest jeszcze Continental ;-)
  • @Rick, miejmy nadzieję, że masz rację i się sprawdzą w złych warunkach. Radio zawsze mam włączone, ale hałas jest wkurzający :) ale dzięki za wszystkie porady :) na tą chwilę i w tym temacie to chyba wsio.

    Aaa i jeśli chodzi o wymianę to taki przystojniak z salonu dzwonił i zaprosił na wymianę za 63zł ze sprawdzeniem podwozia ;) 
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • @Madeleine będzie ok, wszystkie oponki trochę hałasują. ps. w stopce masz 1.2 TSI 75KM to nowość? ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty chyba się machnęłam :) ale zakodowałam od początku te 75, a to jest 66kW co w przeliczeniu daje 90KM. Opony mają jak narazie fajną, krótką drogę hamowania :) w deszczu jest ok! 
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Mi zaproponowali w salonie Pirreli SnowControl III 4 sztuki, za 1520 zł + wymiana + pokrowce. Warto waszym zdaniem ?
  • Nie podajesz wymiary opon jakie stosujesz (czy chcesz kupić).
    Wychodzi 380 za oponę z wymianą.
    Jak poszukasz na necie, to masz poniżej 300 za oponę. Pozostaje ponad 320 za wymianę.
    Wg mnie jedno i drugie za drogo.
    Pokrowiec to tylko mały bajer (może z logo?) za bezcen.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • R 15 185 a opony z felgami zapomniałem to dodać a istotne jest.
  • Ja w zeszłym roku za te gumy na stalówkach (15") zapłaciłem coś koło 1400, ale bez pokrowców. W cenie wymiana of course...
    Same opony ok. Szału ni ma, ale dają radę (mówiąc kolokwialnie...)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A ja jutro montuję Michelin Cross Climate, na oponeo kpl 1300 z wymianą i przesyłką.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • (tak, tylko w naszych cenach są jeszcze oryginalne, stalowe felgi skody....)

    Jaki rozmiar tych Twoich Michelinów? 17?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?