FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • 185/60/15 325zl sztuka. Na weekend oponeo podnosi cenę o 10zl.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Supermajku - a jeździłeś już na tych całorocznych Michelinach? Dosyć drogie, nawet jak na całoroczne, ale może się sprawdzają? Nigdzie nie znalazłem wiarygodnych testów tych gum...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Etykiety porównaj.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dostałem jeszcze ubezpieczenie opon za 1zl od wszystkiego, noża uszkodzeń z mojej winy itp.
  • O,  Michelin Cross Climate opona letnia z homologacją zimową, Daj znać jak to się spisuje w różnych warunkach zimowych.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Pierwsze odczucie to mniej szumów.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panie i Panowie użytkował ktoś Pirelli Snowcontrol Serie III ? Jak z przyczepnością na mokrym i śniegu ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja mam te Pirelli. Chwalę sobie. Może nie są najcichsze, ale na śniegu dają ładnie radę. Jeździłem z nimi po Krynicy w zeszłym roku i nawet po mocno oblodzonej drodze jechały pewnie. Co do zużycia to w normie. Po roku widać ślady, ale tak jak w innych. Co do jazdy po wodzie to są średnie, chyba za wolno odbierają wodę, bo zdarzył mi się lekki aquqplanning, jak wjechałem w rozległą, ale płytką kałużę przy 100kmph - na szczęście ESR wszystko powyciągał. Z drugiej strony Dunlopy letnie też czasami mają z tym problem. Po prostu trzeba uważać na drodze w deszczu.

    Jak za tą cenę to mogę te opony polecić.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • http://www.oponeo.pl/dane-opony/gt-radial-champiro-winterpro-185-60-r15-84-t
    Za komplet z montażem i 18 miesięcznym ubezpieczeniem dałem 720 zł. Nie są to opony do chwalenia się kolegom. Ale mają raczej dobre opinie wśród użytkowników. W teście ADAC z 2013 środek stawki:
    https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_Test_185_60_R15.aspx
    Mam nadzieję, że pozwolą przeżyć zimę w mieście. Pozdrawiam wszystkich

  • Andrew  szczerze jak dla mnie spartoliłeś zakup totalnie i nie chodzi mi tylko o cenę ale i możliwości opony. Masz Auto za minimum 40+ tyś a kupiłeś prawie chińskie opony (o przepraszam indonezyjskie, tam ludzie się znają na zimie) i o bardzo przeciętnych parametrach (klasa ekonomiczna). Teraz pomyśl dokładasz  do gumek od 0 do kilkudziesięciu zł i masz klasę średnią ot choćby Uniroyal MS Plus 77 masz linka do opinii co się sprzedaje dobrze:
    http://www.oponeo.pl/artykul/testy-opon-zimowych-2014-2015-w-rozmiarze-185-60-r15-wg-uzytkownikow
    Dobra opona to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa a Ty na nim zaoszczędziłeś ryzykując swoje zdrowie lub życie, czasem bliskich, oraz innych uczestników ruchu.
    Wyprowadzę Cię z błędu, w teście ona nie jest w połowie stawki tylko dalej bo 2 ostatnie pozycje nie zaliczyły testu a ostatnia ledwo się załapała.

    Powiesz, że zima jest kiepska i po co mi super opony na miasto.
    A ja Ci powiem możne i jest kiepska ale jest mokro a ta gumka słabo hamuje na mokrej nawierzchni a na suchej też rewelacji nie ma. Wystarczy jedna głupia stłuczka z powodu dłuższej drogi hamowania i oszczędności przerodzą się w koszty.

    Rozumiem zakup tańszych opon jeśli różnica w cenie to z 1000 lub więcej zł, ale w naszym przypadku to niecałe 300 zł miedzy klasą ekonomiczną a premium i przyrównując to do ceny auta 40-80 tyś zł to nie jest nawet 1 % wartości.

    Można zaoszczędzić na wielu rzeczach eksploatacyjnych przy aucie ale ty wybrałeś najgorszy wariant bo oszczędzasz na bezpieczeństwie.

    Ps. uzupełnij stopkę

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Grubo, ale prawdziwie i szczerze. Teraz trzeba poznać auto i jego możliwości z tymi oponami. Niezależnie od tego na czym się jeździ trzeba zachować ostrożność w zależności od warunków. Dobra opona to nie jest remedium na słaby łącznik pomiędzy fotelem, a kierownicą i pedałami. Wszystko zależy od kierowcy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kolega pisal ze bedzie jezdzil w miescie i raczej wielu sezonów nie planuje na nich robić. Zawsze to nowa opona i spełnia normy, szału nie ma ale bez przesady, będzie wypełniać swoje zadanie. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wybór opon to sprawa indywidualna, ja natomiast nie lubię oszczędzać na czymś co łączy mnie z podłożem, bez względu na wartość auta i jego moc.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Najgorsze jest to że uzależniasz się od tego czynnika. Przeprowadzono testy: Grupę kierowców powiedziano że jądra na najtańszych, a drugiej że na najlepszych. Grupa pierwsza ze się ślizga, druga że super opony.
    Jechali na tych samych...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak na zwykłego kierowcę, mam dosyć spore doświadczenie użytkując sporą liczbę samochodów różnych marek i mocach na bardzo różnych oponach- od CHRL do klasy premium. Dlatego moje wybory są takie a nie inne i nikogo nie zamierzam przekonywać do opon X czy Y. Jednak bez względu na wszystko opona jest bardzo ważnym elementem , który wpływa bezpośrednio na jakość i bezpieczeństwo jazdy - do tego chyba nie trzeba przekonywać.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak. A różnice są wyczuwalne prawie odrazu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie da się czasem nie słyszeć różnicy... Co do prowadzenia w deszczu, czy śniegu to pewnie zależy też od umiejętności kierowcy, danego dnia i szczęścia, więc tutaj odczucia subiektywne nie będą zbyt miarodajne.

    Natomiast zużycie widać dopiero po roku, dwóch. Trudno porównywać, oceniać...

    Jak pierwszy raz założyłem markowe zimówki, to od pierwszego sezonu nie schodzę poniżej poziomu co najmniej porządnej klasy średniej (za takie uważam moje Pirelli) i chińszczyznę, czy nawet Koreę omijam szerokim łukiem... Jak Ci chociażby strzeli jedna wcześniej to, a statystycznie szansa jest, to całą oszczędność szlag trafił...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jeśli ktoś nie widzi różnicy miedzy oponą Dunlop a Nankang to mu szczerze współczuje.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • "strzelić" może każda opona, nie ma na to reguły, co najwyżej jest mniejsze prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. Lepsza nawet średnią opona a zimowa niż miałby jeździć na letnich, choć niekoniecznie ma to sie do tej "zimy" ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Albo używa opony w takim zakresie kiedy różnicy nie widać. Istnieje takie zjawisko opisane przez badacza Cialdiniego, nazywa się "dowód społecznej słuszności". Skoro wszyscy tak robią to i ja tak zrobię bo trzeba, bo należy etc. I wielokrotnie możemy spotkać taką sytuację w przypadku opon. Nie ważne jaka byle zimowa... Wielokrotnie jest tak, że od byle jakiej zimowej dobra letnia jest lepsza, nie wspominając o wielosezonowej pożądnej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?