FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • a jak planujecie wymianę w tym roku ??? standardowo czekacie do 1 listopada :)
    inna sprawa podobno Skoda ma wysyłać jakieś kupony na wymianę opon za 50zł dostał ktos juz cos ??
    ja z checia wzial bym promocje jaka byla w zime tego roku na wymiane opon plus przechowanie gratis ale cos cicho na razie.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja jak kupowałem zastanawiałem się nad Continentalami i Dunlopami.Wybrałem Dunlopy, przeważało to, że były produkowane w Polsce a Continentale we Francji.Cena taka sama. Mam teraz letnie i zimowe Dunlopy i jestem zadowolony. Na zimowych powyżej 160km/h robi się głośno i mało komfortowo. Uniroyale zimowki miałem w poprzednim samochodzie, były dobre ale dwie pękła przy zakładaniu jako nowe, może to wina mechanika,ale twierdził,że z innymi takich przygód 
    nie miał (odkupił dwie nowe na swój koszt).
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja wymieniam zwykle przed 1 listopada.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja tam jeżdżę na Fuladach i jestem z nich zadowolony, więc nie wiem skąd te dziwne opinie, przecież to ta sama klasa opon. Poza tym Uniroyal ma jedną podstawową, acz kosztowną wadę, bardzo szybko zdziera się w nich bieżnik, dlatego nie chciałem drugi raz kupować Uniroyala.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Gdy będziecie w sytuacji, że nie macie juz opon ani letnich, ani zimowych rozważcie opony np Michelin Cross Climat.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Też zastanawiałem się nad Michelin Cross Climat ale nie mają jeszcze wszystkich rozmiarów i nośności opony. To nowość więc może będą rozszerzać.
  • Zainteresowały mnie opony Michelin CrossClimate, poniżej spostrzeżenia. Na chwilę obecną rozmiarówka jest ograniczona, a że jest to nowość to i ceny adekwatne.

    ROZMIAR 15''
    • 185/60/15 88V (0,00%) • cena 337pln
    • 195/55/15 89V (-1,26%) • cena 402pln
    • 195/60/15 92V (+1,95%) • cena 359pln
    • 205/55/15 (+0,58%) • brak rozmiaru

    • 195/65/15 95V (+4,96%) • cena 279pln (niestety nie dla R)

    ROZMIAR 16''
    • 195/50/16 (-0,27%) • brak rozmiaru (b.dobry dla R, ale na 6,5J, nie na 7,0J)
    • 205/50/16 (+1,37%) • brak rozmiaru (b.dobry dla R, ale na 6,5J, nie na 7,0J)
    • 205/45/16 (-2,05%) • brak rozmiaru
    • 215/45/16 (-0,52%) • brak rozmiaru

    • 195/55/16 91V • cena 477pln (nie dla R, tylko do porównania)
    • 205/55/16 94V • cena 359pln (nie dla R, tylko do porównania)
    • 215/55/16 97V • cena 555pln (nie dla R, tylko do porównania)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Przyznam, że też mam z tymi oponami swoje przemyślenia.
    Póki co, z powodu braku gotówki zakupiłem na ten (a prawdopodobnie też na następny) sezon zimowy nankangi.
    Na wiosnę mam zamiar kupić nowe alusy 16" i na nie założę fabryczne kapcie letnie.
    I niewykluczone, że na następny sezon letni (2017) kupię właśnie Michelin CrossClimate 215/55/16.
    Wtedy będzie więcej wiadomo o ich zachowaniu w zimie i trwałości. Póki co zbierają b.dobre recenzje letnio-jesienne.
    Tym sposobem będę miał b.dobre - ekonomiczne i ciche Miśki na wiosnę/lato/jesień/(wczesną zimę?) i opcjonalny komplet kół na ostrą zimę.

    A czemu 215/55 a nie 45? A bo mnie wnerwia, że faktycznie jeżdżę 5km/h wolniej niż na prędkościomierzu (odkąd o tym wiem to i tak w głowie odejmuję), że przebieg mam większy o 5/100km i wreszcie bo będą bardziej komfortowe (wyższy profil). A może będą już w wersji 91V?...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Na chwilę obecną 215/45/16 brak, ale jest 215/55/16 97V w cenie 555pln... hmm, a będą pasowały?

    185/60/15 vs 215/55/16 - różnica śr. 39,9mm (6,21%) i prędkości (53.1 km/h • 106.21 km/h • 159.31 km/h)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Oglądałem filmy z yt i oficjalne info prasowe. W lecie jak dobra letnia, w zimę lepsza od przeciętnej zimowki. Latem zużywa się jak letnie. Super! Dodatkowe info są w komentarzach pod filmami na Youtube. Kupiłbym je odrazu dzisiaj, ale co zrobić jak tamte nie chcą się zużyć. Przebieg 73tys a do zużycia zostało 25-30% ehh narazie ciepło poczekam do końca ciepła lub opon. Jeżeli będzie jeszcze czym jeździć i nadejdzie sroga zima to kupie zimowki, jeżeli zużyją się szybciej te co mam to kupię Michelin CC.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam Michelin Alpin A4 z zeszłorocznej akcji z bonami, teraz drugi sezon, ciekawe na ile starczą
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @bounty
    Według moich szacunków będzie ciut szybciej (licznik 100km/h -> faktycznie 102km/h).
    A przy silniku 115 KM powinno być ekonomiczniej.
    Promień ok 2cm większy. W nadkolach miejsca od groma - wejdą bez problemu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • 215/55/16 zdecydowanie za duże, są jeszcze większe niż 195/65/15
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mam półtora roku na przemyślenie... :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @gross81 też mam Michałki i starczą na dłuuugo... zrobiłem na nich ponad 11kkm i wyglądają jak nowe. Poza tym te oponki, mają bardzo niską ścieralność, a był to jeden z argumentów ZA, przy ich zakupie. (na 2 stronie test ADAC).

    @van_daal jeżeli dla Ciebie posiadanie "niehomologowanego" rozmiaru to nie problem, to OK i w takim układzie oczywiście można spróbować innego rozmiaru, aby uzyskać "bardziej rzeczywiste / realne" wskazania prędkości. Tylko obecna cena za komplet gum 215/55/16 to 2.220pln... tyle bym nie dał, chyba że cena spadnie. Szybciej wybrałbym 205/55/16 bo rozmiar bliższy wzorcowego i cena znacznie niższa, ale obawiałbym się uszkodzenia rantu felgi 7,0J. Oczywiście najatrakcyjniej cenowo wypadają 195/65/15. Na chwilę obecną też mam 2 dobre komplety, ale nie wykluczam w przyszłości CrossClimate. Zaczekam, będę obserwował, a może konkurencja odpowie jakimś lepszym modelem.

    ps. cały czas interesuje mnie jak zachowywałby się Rapid, na oponach większych o np. 40mm na średnicy. Jakby zapakować 5 osób + bagaż, czyli tzw. FULL... czy by coś obcierało, czy nie? jakoś cienko to widzę...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Zawsze mam extra 7mm rezerwy i CHYBA twardsze zawieszenie...

    A im dłużej myślę o tym braku homologacji opon, tym bardziej mam to gdzieś ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ciekawe czy takie same stanowisko miałby ubezpieczyciel w przypadku W... oby ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Kilka razy (ale nie za wiele) ubezpieczyciele (likwidatorzy szkód) oglądali moje auta i nie przypominam sobie, by którykolwiek jakoś szczególnie przyglądał się oponom. Zazwyczaj oglądali szkody i tyle.
    Co innego gdybym sobie walnął takie jak w monsterach...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jeżeli chodzi o skody z oc nie ma to znaczenia. Jeżeli Ac to trzeba sprawdzić owu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W crossclimate nie zgadza się indeks nośności opony i prędkości według naszych. Oczywiscie nie przeszkadza to w jeździe ale moze za jakiś czas będą mieć większy wybór.


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?