FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Waldi... jak wybierałem opony zimowe, naczytałem się artykułów, testów, etc. (jak wiesz okazało się, że wiele z nich było ustawianych / sponsorowanych). Moja rada taka: kup dowolne, które masz aktualnie w dobrej cenie.  Marka opon: Continental, Dunlop, Firestone, Michelin, Nokian, Goodyear nie jest taka ważna... rapid to nie bolid F1 i różnicy nie odczujesz. Jedna uwaga: cenniejszą informacją będzie, których opon nie brać, niż które kupić. Pytałem kolegów, w tym taksówkarzy i większość polecała sprawdzone Micheliny (pewność, ekonomika spalania, dobra ścieralność, zachowanie na lodzie i śniegu) i takie kupiłem (komplet 1 tys zł), dodam, że w ostatnim aucie miałem barumy i też były ok ;-) ps.tylko opony koniecznie ze świeżym DOT
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja planuje na zimę kupić Bridgestone Blizzak LM32 215/45 R16 90 V XL albo Pirelli SottoZero 2 215/45 R16 86 H cena prawie ta sama.
  • @bounty
    Nie mogę się z Tobą zgodzić, że marka opon nie ma znaczenia. Jeździłem służbowym Kangoo i jemu jeszcze dalej do bolidu F1 niż Rapidowi ;) Mieliśmy opony zimowe, nie pamiętam niestety jakiej marki, ale na pewno była ta jedna z bardziej znanych marek, na których nie dało się podjechać pod małą górkę, gdy tylko było trochę śniegu. Po zmianie na Continentale nie było żadnego problemu. Oczywiście porównując wiodące marki tzw. premium można przyjąć, że różnice będą niewielkie, ale nie zawsze jest to regułą. Jedne będą lepsze na śniegu, drugie na mokrej nawierzchni jeszcze inne będą cichsze albo będą się wolniej zużywać ale niestety trafią się takie które będą odbiegać od pozostałych. Zwróciłbym też uwagę na kraj produkcji i raczej nie brał opon z Hiszpanii, bo z tego co słyszałem to w cieplejszych kraja może być używana inna mieszanka do produkcji opon. Co do tego jakich opon nie brać to masz rację lepiej powiedzieć, których nie brać niż które są najlepsze. Na pewno chińskie Kormorany nie są godne polecenia;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja miałem w seicento zimówki FRIGO 2 i były bardzo dobre,chciałem do Rapidki też takie zakupić niestety niema rozmiaru i stąd było moje pytanie. Jakie?
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • konwel... nie napisałem, że marka nie ma znaczenia, tylko że nie jest taka ważna... zauważ proszę, że jednocześnie i nieprzypadkowo, wymieniłem 6 marek opon, które były w czubie według zeszłorocznych testów ADAC (miejsca od 1 do 6).


    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty
    Zgoda, z wymienionych przez Ciebie kilku marek opon wszystkie są na podobnym poziomie, ale większość pozostałych od nich odbiega.
    No i trzeba koniecznie pamiętać o dacie produkcji.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dla zainteresowanych...  przeglądałem portal oponiarski i zauważyłem, że koncern Goodyear wypuścił opony Ultra Grip 9 - to nowość Goodyear na sezon zimowy 2014. (następca Ultra Grip 8).

    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @Aras no niestety od 490 zł te opony. Cena jest wyższa bo opona szeroka 215 i niestandardowy obniżony profil 45
  • Wiemy, wiemy... jeszcze nie odczułem działania ABS (zima, deszcz, etc.) przy oponach 185/60/15. Co do autostrad, to faktycznie przydałyby się ciut szersze gumy, ale aż tak źle nie jest.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ciekawe jak to jest z ta produkcją w ciepłych krajach, bo w fuldach montero kristal 3, które zakupiłem na tą zime napisane jest High Germann Technology, a podspodem maleńkimi literkami Made in Turky:-)) ale może gume przywieźli z Niemiec:-) Pocieszam sie tylko, ze rok produkcji chociaż jest 2014r:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam wszystkich Mam pytanie jakie wybrać opony na zimę mam skode rapid sedan Opony 185/60 R15  jakie wziąśc 84 T czy 88 T ?
  • starczą 84, takie masz nawet w oryginale
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Indeks nośności (wg tabeli):
    84T - 500 kg
    88T - 560 kg
    Przy założeniu - że zawsze jeździsz Rapidem na czterech kołach (czytaj po drodze) z maksymalnym obciążeniem - to dla indeksu 84T nie osiągniesz dopuszczalnych wartości. Dlatego też wybierając opony wg tego indeksu - wystarczy niższy indeks, co nie wyklucza zastosowania wyższego wskaźnika. Jak prosto widać - jest on o 12 % wyższy. Opona jest nieznacznie droższa.
    Pozdrawiam


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy przy zmianie kol na zimowe , mniejsze , trzeba jechac do ASO? Skoda ma monitorowanie cisnienie w oponach dzialajace na zasadzis " badania" geometri kol, nie trzeba jakiegos czujnika przestwic ? 
  • Monitorowanie ciśnienia działa na prostej zasadzie: zliczanie obrotów kół (poprzez zamontowany ABS). Kiedy ilość obrotów (impulsów) zacznie się różnić - komputer daje sygnał. Tak więc przy zmianie wielkości kół wystarczy zresetować ustawienia kompa co do pomiaru ciśnienia - i to wszystko. Reset - to jest jeden przycisk którym komp zlicza obroty i przyjmuje jako właściwe od momentu resetu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rozumiem że robi się to z za kierownicy ? :) 
  • W kabinie masz przycisk na "reset" ustawień odczytu kompa do pomiaru ciśnienia. Dosłownie - robi się to z za kierownicy :)
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A to już wiem :-) Czytam instrukcje czekając na Rapidka hehe kojarzę "guziczek" :-)
  • Szkoda, że nie ma w rozmiarze 16" do Rapida Dunlop 4D, bo to genialna opona. Chyba kupię jednek Michelina A4. A Nokianów i Semperitów nie polecam, miałem 2 poprzednie zimówki i były kiepskie na śniegu.
  • Dzisiaj zakupiłem w salonie skody w Mińsku Maz. pirelki snowcontrol seria3 + ubezpieczenie na 36 miesięcy + pokrowce skody za jedyne 801,23 chyba warto. W necie takie same były średnio droższe o 30 do nawet 60zł za sztukę!! Dodam że 33 tydzień tego roku czyli nie leżały na magazynie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?