FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Zimówek nie miałem w uniroyalu tylko w michałkach:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • W sumie ja w zime robie max 3000 to mam nadzieje ze na 4 lata wystarczy
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Maciek_1991 gdzie kupowałeś te opony w skodzie i po ile?
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Masz na myśli Goodyeary UG9?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tak.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Ja robie w zimie ok 5000 km a zimowki mam już 5 sezon i niewidac ani połowy zużycia...  Firestone jeszcze z Toyoty Yaris.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @johnl, opony kupilem na oponeo, 249 zł/szt.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Na Firestone świetnie zachowuje sie nasz R. Bardzo polecam.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Czy opłaca mi się kupić opony wielosezonowe skoro jeżdzić będe po mieście i to niewiele?
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Skoro będziesz jeździć niewiele to kup wielosezonowe (i zimą jedź jeszcze mniej :P)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Witam,proszę o opinię kolegów na temat opon zimowych marki NOKIAN a dokładniej WR D3 - mam zamiar kupić w najbliższym czasie w okresie letnim opony zimowe tej marki do swego RAPIDA w cenie ok.950 zł za komplet,czy to dobra cena,czy polecacie coś tańszego również dobrego z klasy PREMIUM.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Te Nokiany to dobre opony, nie są co prawda Premium, ale do tej klasy aspirują. Nie wiem jaki rozmiar kupujesz - więc trudno ocenić ofertę -, jak np. 195/55/R15 to cena jest bardzo dobra (rzadki rozmiar), ale jak np. 185/60/R15 to cena jest przyzwoita, ale nie powala, są lepsze oferty. Zakładam, że to cena z transportem oraz montażem... 
    Z dobrych premium masz: Continental ContiWinter, Dunlop SP Winter, a jeszcze lepiej bliźniacze Goodyear Ultra Grip 8, wg testów dobrze wypada zeszłoroczny model Bridgestone Blizzak oraz Michelin Alpin A4. Z klasy niższej masz wspomniane Nokiany, Pirelli Snowcontrol, Fuldy, Hankooki (też aspirują do premium, ale opony są co najwyżej przyzwoite) itd itp.

    Ogólnie to ja mam Pirelli (trafiły się w supercenie i ciągną zadowalająco), ale polecam Ci Dunlopy. Przejeździłam na różnych wersjach parę zim i jak dla mnie mistrzostwo świata. Ponoć Goodyeary z bliźniaczym bieżnikiem są nawet ciut lepsze...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif,dzięki za informację,jeżeli chodzi o opony NOKIAN to zaliczają się również w klasie PREMIUM tak mnie poinformował sprzedawca i polecił mi w tej samej cenie również 2 rodzaje opon :  Goodyear Ultra Grip 9 i Continental Winter Conctact TS  850,że są bardzo dobre.
    Tak więc na pewno wybiorę z tych 3 rodzaji opon zimowych.
    Dzięki i pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Czas przygotowań do zimy: Aluski z alledrogo kupiłem za 550 zł z przesyłką, mam nadzieje że będą pasować bo to ori ze skody  6J 15" 5x100 ET38 57mm.
    Oponki  od znajomego bo robi w handlu i wymianie opon za 1000zł ( z założeniem na felgi)  skusił mnie na najlepsze gumki jakie są w tym rozmiarze  Continental ContiWinterContact TS850 185/60 R15
    fotki poniżej.

    I pytanie mam o dywaniki gumowe, czy ori gumowe są też tak krótkie z przodu że nie zbierają brudu z pedałów  jak w przypadku welurowych??? Bo muszę coś kupić, chciałbym oryginalne ale jeśli są tak długie jak welurowe to padaka i trzeba będzie coś kupić innego, jeśli tak to proszę o jakieś alternatywy.




    IMG_0401.JPG
    1296 x 972 - 442K
    IMG_0402.JPG
    1296 x 972 - 705K
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Tak. Przednie są za krótkie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ech, tak myślałem z tymi dywanikami, no dobra to co kupić  w zamian  ???
    Cena drugorzędna liczy się jakość.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Rick
    Poniżej wstawiam linka do mojego postu na forum, gdzie przedstawiłem fotki gumowych dywaników:

    http://rapidklub.pl/discussion/comment/7688#Comment_7688

    Dywaniki kupiłem na Allegro.

    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • Również do mijego R nabyłem Continental ContiWinterContact TS850 185/60 R15
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Witajcie.
    A ja nabyłem takie kapcie: Dunlop SP WINTER RESPONSE 2 185/60 R15 84 T - C, B, 1, 67dB. Zdecydowały przeczytane w necie pozytywne opinie poprzedniej wersji oraz przystępna cena.

    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • marecki71 te Dunlopy to też bardzo dobry wybór, zajęły 2 miejsce w teście opon zimowych zaraz za tymi Continentalami co kupiłem i pewnie jakby były tańsze to brałbym właśnie je ale nie było różnicy w cenie wiec kupiłem Conti, fakt faktem to obie gumki nalezą do klasy Premium ponizej link do testu.
    http://www.motointegrator.pl/poradnik/opony-i-felgi/test-opon-zimowych-w-rozmiarze-18560-r15t/
    lub tu
     http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-zimowych-adac-2013-2014-w-rozmiarze-185-60-r15-t

    Test jest ten sam ważne ze został przetestowany konkretny rozmiar opony bo to istotne np: inny rozmiar tej samej opony może już nie być tak dobry i lekko odbiegać parametrami.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?