FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid z LPG (1.2 MPI)
  • A jak wygląda u Was praca silnika na gazie na wolnych obrotach?
    U mnie pracuje troche nierówno i nie wiem czym to jest spowodowane.
  • "bronco" nie wiem dlaczego płaciłeś za ten przegląd ja miałem go bezpłatnie zrobiony w serwisie gdzie zakupiłem auto chyba że Ty byłeś w innym to się zgodzę że musiałeś płacić a przedział do pierwszego przeglądu jest od 800-1200 tak mi powiedzieli w salonie. Mam przejechane już prawie 5000 km i bez żadnych problemów na zbiorniku ponad 500 km zrobię
  • @ roca: czy znalazłeś tę informację (+/- 500 km) gdzieś w instrukcji? jeśli tak, podaj, proszę, gdzie. (w innym aucie miałem taki zapis o tolerancji 500 km w warunkach gwarancji, a tu nie mogę tego znaleźć).
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • powiem szczerze super wynik
  • Miałem Fabię 1.2 HTP 64km i obawiam się że to 1.2 MPI to będzie taki sam syf jak HTP. Mianowicie czy przy dynamicznej jeździe i lpg ten silnik się nie rozsypie? W swojej fiabii miałem 2 razy remontowany ten silnik pozdrawia.
  • patrząc na to co piszą spid i tomjurd trochę mnie martwi spalanie LPG mojego Rapidka - w cyklu mieszanym (20 km dojazd do pracy) łyka 8,5-9 litrów gazu. Jazda zdecydowanie spokojna. obecny przebieg to 3 tys km. W serwisie sprawdzili mapę i twierdza ze wszystko OK i takie spalanie to wg nich norma. Do pustego baku wchodzi mi 42,4 litra LPG  - a u was jak to wygląda ?
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • ja nie mam gazu pisze o spalaniu benzynki :) Tomcio chyba też :)
  • No ja też pisze o benzynie bo gazu niemam
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Witam ponownie, ostatnie tankowanie (tylko LPG): 405 km = 29,90 LPG, z czego 350 km w trasie (do 110 km/h) reszta w mieście. Pozdrawiam
  • tydzień temu wyszło mi ok. 6,81 l LPG - w trasie, przy prędkościach max. 100 km/h, w Polsce, gdzie jeżdżą ciężarówki, autobusy i inne spowalniacze, a trasy wiodą przez tereny zabudowane. Używam tempomatu tam, gdzie się da.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • A ile benzyny Wam ubywa? U mnie po 2 miesiącach (dokładnie będzie to 1 czerwca) zostało tyle co na foto. Było pełno.
    IMG_20140528_174921.jpg
    800 x 600 - 183K
  • nie bardzo rozumiem czemu piszecie o spalaniu samej benzyny w temacie "Skoda Rapid z LPG " ?
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • bo nie ma tematu o tym silniku bez LPG :)
  • @bronco: nawet jak jeździsz na gazie to jest spalane trochę benzyny, ok 0,7-1l / 100km, taki urok tej konstrukcji
  • co powiecie o zalozeniu gazu za 2200 zł Auto Mix Skrzyszów zakładałem juz tam nie jedną instalacje gościu w pełni fachowiec :)
    Oczywiscie po gwarancji
  • chwalisz się, czy żalisz? chciałbyś, abyśmy wzdychali z zazdrości, że tak tanio? jakoś mnie nie powala. u mnie w mieście za 1899 założą ci właściwą instalację lpg. jedno auto, które w tej firmie gazowałem jeździ od 9 lat bez problemów z LPG. od siebie dodam, że przy moich przebiegach, instalacja gazowa za 4350 zwróci się wcześniej, niż minie gwarancja. po co więc czekać dwa lata i w tym czasie przepłacać za benzynę? :)
    coś jeszcze miałbym powiedzieć? :) 
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  •  Przestańcie się przechwalać kto ile zapłacił, nie o to tu chyba chodzi :) Często lepiej trochę przepłacić, niż potem żałować.
  • Nie chwale tylko proszę o rade czy warto zakladac gaz i tracic gwarancje czy poczekac 3 lata i dopiero zalozyc ?? lub zalozyc w salonie 2 tys droższą nie wiem co zrobic i chcialbym uslyszec wasze zdanie  ...
  • Możesz sam sobie policzyć ... wszystko zależy od Twoich przejechanych km w tym okresie i róznica da ci kwotę i sam ocenisz co Ci sie opłaca
  • przyjemność tankowania do pełna za 90 zł - bezcenna :-)
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?