FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid z LPG (1.2 MPI)
  • Wyjasnienie  z serwisu stag dotyczace tego problemu
          Pytanie:Uzytkuje juz drugi samochod z panstwa instalacja stag plus (działaja bdb)
    ( skoda fabia 1.4 2004 przejechalem 100.000 a obecie skoda a 2013  38 000)
    ( obecnie stag plus AC R01 ,listwa Mana,borhem) 
    Regularnie ( w starym i nowym) pojawia mi sie bład  bład P2097  ?
    Objasnienie błedu "za bogata mieszanka"
    Wiecie Panstwo dlaczego tak sie dzieje? Czy to jest blad w oprogramowaniu?
    Catalyst Fuel Trim System Too Rich Bank 1
    Odpowiedz:
    Zjawisko te jest efektem różnych właściwości fizykochemicznych mieszanki LPG-powietrze w stosunku do mieszanki benzyna powietrze.
    Stechiometryczny stosunek mieszanki dla paliwa LPG wynosi 15,5:1 a benzyny 14,7:1 ,prawidłowy proces spalania paliwa LPG wnosi to pewne przesunięcie poziomu napięcia  w odczycie sondy lambda za katalizatorem.
    W zależności od oprogramowania sterownika benzynowego , w nie których wersjach to przesunięcie interpretowane jest  jako błędną praca układu zasilania choć wcale nią nie jest .Niestety należało by w takim przypadku zastosować sterownik STAG QBOX Plus i na liście kasowania błędów umieścić ten błąd.
    Ps w praktyce stosuje aplikacje na androida piston i obd skaner i te 4-6 razy w roku kasuje sam  bład
  • @atomek w moim samochodzie został wymieniony katalizator, zmieniono mapę lpg i jest dobrze.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam mam rapid od 2014 roku z gazem 1.2 mpi maksymalna prędkość na gazie 175 km na benzynie 185 km co do awaryjności to tylko wymienili mi wtryski gazowe na te z niebieskim kapselkiem i elektro zawór a jeszcze 2 sondę lambda  przebieg 60000 km jestem zadowolony pozdrawiam 
  • czy trzeba regulować luz zaworowy (1.2mpi lpg 75km)? mam już 80 tyś i nie wiem czy powinno się regulować czy jest hydrauliczny?
  • Wszystkie silnika R (starsze i aktualne) mają hydrauliczną regulację luzu zaworów. Odpada więc problem z ich regulacją. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziekuję za info. Mam problem jeszcze 2 kwiestie do poruszenia.
    1) po odpaleniu głośniej chodzi przez chwilę rozrząd? (zdarza się to rzadko i jak dłużej postoi) czy to normalne czy też tak macie w 1.2 mpi?
    2) po odpaleniu jak dłużej postoi obroty idą na 1500 i spadają na 500 na chwilę po czym znowu wzrastają, czasami też w korku jak ruszam na chwilę jakby spadają i wracają do normy co to może być? przepustnica brudna?  dodam ze na zimnym silniku na benzynie auto jakby nie miało siły czuć że jest zmulone po nagrzaniu jest ok 
    Pozdrawiam
  • Dobrze byłoby sprawdzić mapy LPG/PB bo może się trochę mapa Pb się rozjechała i stąd te problemy na PB na zimnym silniku. Co do obrotów to zajrzyj do przepustnicy i sprawdź czy gdzieś nie łapie lewego powietrza, szczególnie przy dyszach od LPG w kolektorze ssącym.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @demo87, sprawdź czy sa jakieś błędy w sterowniku benzynowym, jeśli nie będzie to podjedź do kogoś kto go zresetuje, następnie musisz trochę pojeździć na benzynie, żeby sterownik złapał poprawne wartości. Jak juz to zrobisz to jedziesz do ogarnietego gazownika od LR i niech wystroi instalację z sondą AFR - wtedy dopiero będzie wszystko hulało jak potrzeba.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dziś byłem u gościa który wyczyścił przepustnicę i podkręcił vagiem obroty z 800 na 850 samochód chodzi lepiej ma jakby więcej mocy. Był bład preplywomierza ale tutaj przecież nie ma :-/
    Pojeżdzę i zobaczę jak teraz będzie sie zachowywał.
    Czy w tej instalacji można obniżyć temp przełączania na lpg? Zimą dość długo jade na PB nim przełaczy się na gaz. Jaka jest ustawiona temp fabrycznie? Na ile można obniżyć by nie gasł ale nie spalał mnośtwa benzyny?
  • Jeśli już chcesz coś "dłubać" w instalacji Landi Renzo to poszukaj co najmniej bardzo dobrego fachowca a potem pytaj i działaj. Najwięcej informacji zasięgniesz na www.lpg-forum.pl i znajdziesz polecane warsztaty w swojej lub bliskiej okolicy.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • demo87 kontrolka zimnego silnika gaśnie przy temp 50 stopni cieczy chłodzącej, a na LPG przełącza się przy 55 stopniach.
    Tak zdiagnozowal mi to SdProg. 
    Faktycznie w zimie przełącza się długo. Czy jest na to jakiś sposób? 
    Rapid Liftback | 1.2 mpi 75KM | 2015 | Active Max | Żory
  • Ten błąd "too rich" wyskoczyl mi przedwczoraj podczas jazdy na PB przed przełączeniem się na gaz. Po dynamicznej jezdzje, na światłach przegazowałem by się przełączył na lpg, nie przełączył sie. Ruszam, przełącza się i wyskakuje check engine.... Kod błędu p2097

    Kwalifikuje sie do do olania bo "trza było nie gazować na światłach" czy cos conkretniejszego do sprawdzenia u mechanika czy lecieć do gazowników z "AjWej czek endżajn" i kodem błędu  na ustach?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?