FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid z LPG (1.2 MPI)
  • Fajnie ze łańcuch...:-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tak tylko łańcuch też się wymienia tylko rzadziej np. pasek co 60 tyś. a łańcuch co 150 tyś. Musze tylko dowiedzieć się dokładniej, czy się wymienia jeśli tak to  co ile jak nakazuje producent
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Witam w moim rapidzie 1.2mpi przejechałem już 11000 km przez 5miesiecy, w tym okresie 2 razy byłem w aso na regulacji gazu po przejechaniu 1000km i jak wróciłem z zachodu 10056 km zwiekszyli ciśnie gazu i przeczyścili zawór na razie jestem zadowolony polecam
  • Na łańcuch nie ma "normy" km do wymiany. Jest to kwestia szumu/hałasu łańcucha, sposobu wykorzystywania/eksploatowania silnika. W normalnych warunkach - wymiana co 200 - 250 tkm.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Skoda jest już po przeglądzie 15600 km ostatni przejechałem dystans 2800km spalanie 8 .7 lpg benzyna 3.5na cała trasę prędkość 130/150 pełny bagażnik 
  • U mnie po przejechaniu 15000 km wykonałem 3 próby- trasa i troszkę miasta.  Jazda zgodnie z przepisami max 130 km/h z włączona klimą. 
    5-6 litrów Lpg 
    1.5- 2.2 pb 95
    coś mi się zdaje że mi źle gas ustawili bo za dużo bierze paliwa. W następnym tygodniu jadę to ustawić.
    tak czy tak koszt przejechania 100km to około 20zl a doliczając dodatek do Paliwa to 24 zł.
  • Jakie dodatki lejesz i czemu?
  • Jest wymagany. Nie pamietam dokładnie nazwy. W salonie dają 2 butelki. Każda ma podobno starczyć na 5 tyś km. 
  • Nie ma potrzeby stosowania dodatków do paliwa, przy mpi. Jedynie tam gdzie instalacja ma ochronę gniazd zaworowych w postaci lubryfikatora
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przy nowej technologi dotrysku benzyny przy przeciazeniach silnika,  nie ma potrzeby jakichkolwiek dodatków do paliwa, czy lubryfikatora 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Są zalecane dodatki, ale dla TSI w gazie. Niech jakiś właściciel zajrzy do instrukcji od gazu i zweryfikuje, czy jest to obligatoryjne?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • W mpi nie ma takiej wskazowki. Po za tym mój Tata zrobił juz 190 tys na lpg.w fabi sedan z 2008 r. Silnik 1,4. Żadnych dodatków, żadnych lubryfikatorow ZERO PROBLEMÓW do tej pory z czym kolwiek.  Serwis oczywiście cały czas ASO
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Witam, Skoda Rapid 1,2 z fabryczną instalacją LPG (Landirenzo)  spalanie 6l/100 LPG + około 1 litra PB 95. Przejechane 1250 km, 80 % w trasie, 20 po mieście.
  • Witam. Rapid 1,2 mpi lpg. 9000km. Przy rozpędzaniu auta lub podjazdach kiedy wciskam pedał gazu zapalają się kontrolki epc i usterka kontroli trakcji a samochód zaczyna pracować pradopodobnie na dwóch cylindrach. Sytuacja ma miesce tylko na lpg. Doradca w aso stawia na elektrozawór. Wizyta za dwa dni ale może ktoś już borykał się z takim problemem i zna przyczynę takiej usterki. Proszę o podpowiedzi. 
  • Tak, bardzo prawdopodobny jest elektrozawór. Ja mam podobny problem i też będę molestował ASO. Jak kończy się gaz to zamiast informacji dźwiękowej oraz przejścia na Pb mam dokładnie takie objawy jak Ty. Te dwa cylindry to tryb serwisowy, dodatkowo kastruje Ci moc silnika.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • CZYTAJ TEMAT GAŚNIE PRZY HAMOWANIU I DOJEŻDŻANIU. Tam jest wszystko.
    Problem zacierający się elektrozawór
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie było odwrotnie. Przy dodawaniu gazu zaczynały się cuda. Wymiana wtrysku na drugim cylindrze i wgranie nowej mapy pomogło. Podobno coś w środku wtrysku się zatarło (wg. mechanika) i nie podawał gazu do cylindra. 
  • Witam
    Wyskakuje wam czasem  bład P2097  ?
    Objasnienie błedu "za bogata mieszanka"
    wiecie dlaczego tak sie dzieje?
    Opis P2097
     The reason of Skoda Rapid P2097 OBD-II Engine Trouble Code is P2097 Post Catalyst Fuel Trim System Too Rich Bank 1 
    Mam 1.2 Rapida obecnie 36 000 przebiegu na STAG. Na tankowaniu 46l przerzedzam 460-480km . Auto super 
  • Sonda lambda Ew katalizator. Ja juz to przeszedłem :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Bardzo bym byl wdzieczny jesli bys dokładniej napisał o co chodziło  z bledem P2097
    supermajku 
    "Sonda lambda Ew katalizator. Ja juz to przeszedłem :)" 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?