FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid z LPG (1.2 MPI)
  • czy ktoś już mierzył ile faktycznie benzyny jest dotryskiwane / zużywane? mam wrażenie,  że u mnie jakoś sporo, ale ... nie zmierzyłem tego.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Spid zakładałeś już tą instalacje??I gdzie mieszkasz że w Skrzyszowie zakładasz w Mixie??
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Tak Tomcio załozylem tą najdroższą której nawet skoda nie ma tą za 3400zł  + maly rabacik :) założyłem u Klapucha  w Automixie i najwazniejsze nie pobiera benzyny tą sama mam w fabii  przejechane juz 30 tys i nic sie nie dzieje ...Nawet w Skodzie W Opolu jak dzwoniłem do szefa servisu powiedzialem mu jaką instalacje zakładam mowil ze SKODA nie ma takich dobrych tych salonowych instalacji  a Klapucha zna caly śląsk i nie takie Fury jak Rapidka tam witały  ... m.in Hammer Porsche  Bmw Itp aha spalanie 6l w trasie jak jechałem na Lotnisko do pyrzowic prędkość 115-130 13 zł 100KM Dla mnie Bajka jak na tak spore autko :)  pozdrawiam :)
  • Witam, może trochę nie na temat ale dotyczy silnia z LPG.
    W miniony weekend miałem wyjazd rodzinny (4 dorosłych + 1 dziecko + bagaż na 2 dni :-) ). Kilka razy na nierównej drodze oraz na czeskim przejeździe kolejowym zawadziłem - prawdopodobnie - śrubami od mocowania butli gazowej. Przyznam, że głupie uczucie - pierwotnie myślałem, że dobijam ogranicznikami w zawieszeniu. Jak się okazało na postoju, śruba była trochę brudna z jednej strony - pewnie od asfaltu. Nie byłem w kanale więc nie mam 100% pewności.
    Czy komuś z Was przytrafiło się podobne zdarzenie ?   
  • spid a jaki masz model tej instalacji bo też chcę założyć tylko nie wiem co lepsze.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @tomjurd też się zastanawiałem nad tymi śrubami i nawet myślałem, o reklamowaniu tego rozwiązania. Przecież to absurd. Zawór upustowy z butli w najniższym miejscu w samochodzie. Jakikolwiek kamień i szlag go trafi. 
    Teraz żona zabrała skodę na urlop, jak wróci to podzielę się zdjęciami, ale dajcie znać (może podeślijcie jakieś fotki) jak u Was wygląda ten zawór. Też taki dramat?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Z innej beczki.
    Pytanie w salonie czy można zainstalować gaz bez utraty gwarancji?
    tak pod warukiem że jest to landirenzo a nie brc czy stag i warsztat musi mieć autoryzację skody lub grupy wolksvagena.
    Cena w fabryce 4200 
    w salonie zakładana tyle samo
    a w autoryzowanym punkcie 2700 + około 500/600zł koszt gwarancji czyli max 3300
    nie macie wrażenia że ktoś tu kogoś robi w konia?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • a fabryce nikt gazu nie zakłada. polski importer dogadał się z landi i oficjalnie w papierach masz skodę z silnikiem mpi, a gaz jest dodatkiem, który montują w ASO przy salonie. gwarancji udzielają importer z landi, więc jako użytkownik masz gwarancję, ale "fabrycznej" nie masz - tylko importera. działa tak samo :)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Dobra to dlaczego gaz przy kupnie nowego auta jest z dotryskiem benzyny a w salonie montowany nie ma? Oczywiście tej samej firmy.
    Może zostałem wprowadzony w błąd nie wiem. Wiem że mowa ten jest lepszy od fabrycznego to taki chwyt bo jak to niby my jako klienci mamy sprawdzić.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Wydaje mi się, że wszystkie instalacje Landi są z dotryskiem, może pytałeś o dołożenie innej instalacji? L-R musi stosować dotrysk w instalacjach "fabrycznych", tych, które są montowane bez utraty gwarancji, zaaprobowanych przez VW Group. Ma to ponoć zapobiec wypalaniu się cylindrów. Być może w innych instalacjach, tych "pogwarancyjnych" nie musi stosować tego myku, bo 2 lata silnik przeżyje :) Ale nawet mi się nie chce wierzyć, żeby utrzymywali różne konfiguracje instalacji. Myślę, że źle zrozumiałem sprzedawcę.
    Podsumowując: każda instalacja dołożona do Twojej skody na gwarancji będzie sygnowana L-R (tylko tą zaaprobowałą VWG) i będzie miała dotrysk. To co ci założą w salonie po gwarancji, zależy już tylko od widzimisie sprzedawców / wiedzy i umiejętności serwisantów.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Spid powiem ci że Auto mix jest chyba najlepszy na śląsku.Wiem jakie fury tam parkują bo kolega z nimi współpracuje a i ja już unich witałem z samochodami i polecam.Po upływie gwarancji zastanowie się nad gazem do rapidka
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Pelny zbiornik gazu 40litrow. Przejechane 400km ,70 trasa po gorach .reszta miasto .i wyszlo 10l na 100 lpg/Nie wiem ile pb.Silnik trzeba krecic po miescie od 2500 do 3000 zeby jako tako jechal (pierwszy drugi i trzeci bieg ,4i 5 na 2000 wystarczy.)
  • Witam mam rapida 6mc z instalacja stag ktora nie byla zakladana w salonie.Postaowilismy zaryzykowac gwarancje na silik I zaoszczedzic o.k 3.5 tys.To roznica standardowej instalacji plus oszczednosc na serwisach ktore mialy nas kosztowac 700zl rocznie.Przejechanie 100 to srednio 23-25zl.Obecny przebieg to 10000km.Auto jest dynamiczne. Malo kto wie ze wazy type samo co fabia. Dla mnie super.
  • Mój rekord to 488km na gazie (standardowy zbiornik 40.6l) plus 3.7l benzyny. Wyszło wtedy nieco powyżej 24zł/100km. Ale gaz był jeszcze za 2.5, chociaż benzyna była za 5.4zł. Trasy, to drogi krajowe.
    Przy trasie z autostradą i 133km/h wychodzi już gorzej, ok 26-27zł/100km.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Muszę wam powiedzieć i to szczerze mój ojciec zrobił 647 km na 32 litrach benzyny, wychodzi niecałe 5l/100 km.
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Ja mam jeszcze starego Forda Focusa Mk1 z 1.6TDi i on spala w trasie 4.5l diesla. Ok, da się. Mimo wszystko dla silników, które muszą spełniać współczesne normy i spalać tak 5-7l to gaz jeszcze jest alternatywą. U mnie spalanie gazu to 8-11l/100km, czyli to jak gdyby wirtualne 4-6.5l benzyny (wliczając 0.5-1l dotrysku). I nie są to wartości dla "jazdy testowej max 60kmh", tylko spalanie rzeczywiste z kilku zbiorników i różnych tras. Oczywiście trzeba mieć świadomość (i kalkulować) dodatkowe koszty przeglądów, wymian filtrów, napraw etc. Można jeszcze argumentować, że LPG jest ciut bardziej "zielone" dla środowiska. Każdy musi sam policzyć i podjąć decyzję. Ja mam LPG i wesołego muła, inny ma 120 TSi, który pije 7-12l ale ma ponad 200 na liczniku i poniżej 10 do stówy... Jak kto lubi i jak kogo stać...
    Btw warto spojrzeć na gaz na wakacyjne wyjazdy. Kalkulując dokładnie wszystko przy naszych zarobkach, jak ktoś patrzy uważnie na każdą złotówkę (a kto dzisiaj ma ich za dużo?) to mimo wszystko lepiej jest płacić za litr paliwa (LPG) 0.6Euro (Niemcy), albo nawet 0.74E (Włochy), niż odpowiednio (Pb95) 1.54, lub 1.81... Tutaj instalacja LPG uśmiecha się do nas jeszcze milej :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja będę miał ten silniczek, zobaczymy...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ktoś może bliżej podzieli się wrażeniami z jazdy rapidem na LPG? W sumie od tego jest ten temat...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Jak dla mnie przy dojazdach do pracy (80km dziennie) super oszczędny. Ja polecam. Kiedyś jeździłem Oplem omega 2.6 w benzynie i gazie to spalanie miałem na poziomie 15-16 gazu na 100 km a tu mieszanki PB98+LPG za 100 km 23 zł. 
  • Jedyne co mnie irytuje to fakt, dla tego samochodu prędkość maksymalna (z punktu widzenia portfela) to 134km/h. Powyżej tej prędkości jest 100% dotrysk paliwa, a spalanie wchodzi na liczby dwucyfrowe. Nawet na autostradzie ustawiam sobie tempomat to magiczne 134 i tak jadę. W innej konfiguracji bym pewnie śmigał 160...
    No, ale byłem tego świadom po artykułach w Auto Świecie... mimo wszystko... :/
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?