FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid z LPG (1.2 MPI)
  • Wracajac do poprzedniego tematu, pan z salonu wyjasnił mi że gaz pracuje między 2500 a 4000 obrotów oczywiście załącza się przy wyższej temperaturze niż instalacje instalowane w innych punktach dotrysk zależny jest od stylu jazdy czyli im bardziej płynnie jeździmy tym mniej benzyny spala. cała filozofia
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @Cezar - no właśnie, że nie jest to takie oczywiste. Po pierwsze to Tobie mówiono, że powyżej 2500, na stronie jest raz 3000, gdzie indziej 3100. Jeżeli "dotrysk zależny jest od stylu jazdy" to chcę wiedzieć kiedy dotryskuje i ile. Po to kupowałem samochód z gazem aby oszczędzać. Skoro nie wiem kiedy oszczędzam to trochę słabo, co?
    W testowym samochodzie w magazynie Auto Moto byłą dioda, która zapalała się przy dotrysku. No i ja głupi myślałem, że to rozwiązanie fabryczne. Przydałaby się... Jestem umówiony z serwisem, że mi tak samo zrobią, jak się skończy gwarancja... Jaszcze paręnaście miesięcy... ]:->
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Fakt brak takiej diody trochę dezorientuje pytałem się kilku osób które mają do czynienia z tymi instalacjami (użytkownicy) i żaden tego tak do końca nie potrafił wyjaśnić to samo tyczy się serwisu każdy twierdzi jedno i powtarza jak mantrę wszystko to co juz jest opisane. Nie wiem czy to dobrze rozumiem ale po mojemu jedziesz np.50 wciskasz pedał gazu delikatnie dotrysku brak "wciskasz do dechy" dotrysk jest, teraz tylko kwestia kiedy jest ta granica bez diody ciężko może pytanie należy sie serwisowi czy takie rozwiązanie mogą zainstalować.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • info z ASO: na niskich obrotach chodzi wyłącznie na benzynie. chodzi równiutko. dostroili mi, żeby na niskich obrotach (np. na postoju) chodził na gazie i ... mimo wszystko jest dotrysk benzyny - charakteryzuje go lekkie szarpnięcie. wg serwisanta tak właśnie objawia się dotrysk benzyny na wolnych obrotach. przestawił mi też, aby na benzynę przełączał się po przekroczeniu 4500 obrotów. a na pytanie o dotrysk, zawsze otrzymuję odpowiedź: tym steruje komputer.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • No nieźle, to ja też dopytam u swoich. Jak to na niskich Pb? Tam też powinien być gaz, chociaż to wyjaśniałoby dziwne spalanie Pb w mieście...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Na niskich to chyba tylko w TSI. MPI na niskich nie przełącza się na gaz...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Sorry... Na PB
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • A czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na temat, żywotności tych silników...?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • MPI, czyli usprawniony HTP to bardzo prosty, niezawodny silnik. Żadnych turbosprężarek, kół dwumasowych, ani jakiś magicznych systemów recyrkulacji spalin i filtrów cząstek stałych. Są to dobre, niezawodne silniki, stosunkowo tanie w eksploatacji. Nie wiadomo jak się będą sprawowały z LPG, za krótko jeżdżą, ale zagazowywane prywatnie Fabie z podobnym silnikiem przejeżdżały po ćwierć miliona kilometrów beż żadnych problemów. (swoją drogą to powoduje, że dotrysk nie do końca do mnie przemawia...). Teoretycznie dotrysk powinien jeszcze dodatkowo zapobiec najczęstszemu problemowi, czyli wypalaniu gniazd w cylindrach.
    Z minusów to brak mocy i stosunkowo wysokie spalanie... Coś, za coś...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dzięki za info, podniosles mnie na duchu...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Co prawda dotrysk jest, ale ma zastąpić lubryfikator... Na L yarisy z lubryfikatorem robią 400 kkm... Bez ok 250kkm... Coś w tym jest...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Czy ktoś może przybliżyć jakie obroty są zdrowe i miłe dla tego silnika? Już dotarłem silniczek i nawet jest dość sprężysty:) od 2500 zauważam fajny ciąg...:) jak jest zimny, to jakich obrotów nie przekraczać?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ktoś wie czy w mpi jest pasek. Czy łańcuch?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Prawdopodobnie jest łańcuch, także można śmigać:)
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Z etki wynika że ma łańcuch
    image
    Łańcuch 1,2.JPG
    1018 x 542 - 95K
    Rapid LB|1,2Mpi+Lpg|MY15|Czarny perłowy|77500/Wieluń
  • Dzięki.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Zbigniew, a jesteś pewien, że rysunek jest od MPI? Nie jest to przypadkiem nowe TSI?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Halif masz przecież ze to wersja TRZY CYLINDROWA! tylko mpi ma 3 gary....
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Oraz model Cgpc czyli 1.2 75 KM
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • OK, fakt. Dzięki. Byłem pewien, że tylko 1.6 MPI były na łańcuchach,  a 1.2 na pasku. Dobrze wiedzieć...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?