FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Odbiór auta - proszę o pomoc
  • 5-7 dni nie rozumiem tego, auto jest w salonie, płace za nie i chce go mieć jak najszybciej. Jednego dnia przelew, drugiego rano rejestracja i popołudniu wyjazd ;) Im dłużej auto stoi u tych patałachów tym większa szansa ze coś uszkodzą.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A u Ciebie pod domem szansa się zmniejsza?
    Rok temu odebrałem moje pierwsze nowe auto, 3 miesiące temu drugie, za miesiąc odbiór trzeciego. W między czasie odebrałem ze znajomymi mniej więcej dziesięć innych. Zawsze!!!! Było bardzo dobrze. Co do przestoju samochodu to głównie wiąże to się z formalnościami lub doposażeniem. Na gaz 4 dni, drugie auto: Dodatkowo czekałem na alarm- auto co przyjechało w środę odebrałem we wtorek, bo dokumenty były w sobotę, a montaż w poniedziałek, bo bez papieru ruszyć nie mogli.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja miałem tak, że samochód "przyszedł" do salonu w poniedziałek, we wtorek go zarejestrowałem, a w czwartek miałem odbiór. Sprzedawca przy odbiorze dokumentów powiedział mi, że jak zarejestruję auto to mam do niego zadzwonić i on w 2 dni max przygotuje je do odbioru. I tak też się stało. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • Przy pierwszym odbiorze człowiek zawsze jest zestresowany.
    Powtórzę raz jeszcze swoją opinię, że jak sprzedawca jest nieuczciwy i chce ukryć wadę to i tak Cię przechytrzy. Sama tu czytasz, że to komuś miernik lakieru nie zadziałał lub nie umiał go użyć. Komuś sprzedali naprawiane auto... i nie wiadomo co jeszcze. Jak Bounty mógł sprawdzić, że miał wymieniane maty i cieknącą klapę... - grzebać im w komputerze...? Mission impossible, a takich dziwadeł może być milion, praktycznie w każdym elemencie samochodu. Nie sprawdzisz tego choćbyś tam całe 7 dni nad tym autem z lupą stała.

    Ja jestem zdania (i tak też właśnie czynię) że sprawdzam listę wyposażenia czy wszystko jest, w tym należy zweryfikować co miało być produkowane w fabryce a co jako dokładka w salonie. np. Alarm.
    Sprawdzam czy to co zostało wynegocjowane przy zakupie jest dołożone/zamontowane. Sprawdzam formalności np. przedłużona gwarancja - tego po fakcie nie zmienisz, bo jest to przypisane na sztywno w chwili odbioru. Sprawdzam numery, choć najczęściej sprzedawca robi to przy mnie.

    Sprawdzam tylko wizualnie samochód, owszem czy lakier nie ma rys, kaszki, odprysków czy refleksy świetlne są gładkie czy nic dziwnie nie odstaje- ale tylko na oko, to co widać w świetle dziennym. Podobnie szyby, rysy odpryski i tapicerka, plamy lub zadrapania, jakieś dziwne spasowania - trwa to chwilę, i robię to na oko.
    NIGDY nie odbieram mokrego auta. Ostatnio lało jak z cebra, wiec jak wjeżdżali mi autem na stanowisko odbiorów to je przy mnie wysuszyli. Tłumaczenia że auto jest mokre właśnie było myte, powinno rodzić Twoje podejrzenia. Ewentualnie sprawdzam poziom oleju i cieczy chłodzącej - choć to na przeglądzie zerowym powinno być zrobione, wiec czasami tylko pytam serwisanta ja sytuacja i ew. potem sprawdzam po przyjeździe do domu, bo zawsze mnie ciekawi gdzie co i jak w nowym aucie.
    Światła i żarówki to zazwyczaj handlowiec pokazuje co się jak włącza więc widzę ze działają... innych rzeczy nie sprawdzam.
    Sprawy napraw, lakierniczych i mechanicznych - jeśli będziesz miała pecha, a sprzedawca będzie nieuczciwy to pozostaje tylko rzeczoznawca i sąd, bo i tak pewnie na nie nie wpadniesz... Ja po prostu nie wiedziałbym czego szukać, na czym by chcieli mnie oszukać, przecież nie rozbiorę im tam auta na części pierwsze, a na zwykłe usterki jest gwarancja.
    Z drugiej strony ile jednak jest tych oszukańczych, a ile uczciwych i idealnych odbiorów samochodów - no raczej zdecydowana większość...

    Pierwsze auto budzi najwięcej emocji, potem jest z górki. Jakby to powiedzieć, mam inne problemy :)
    I Tobie serdecznie życzę aby nowy R. był pasmem samych przyjemności :)

    ps.
    Rapid to już któreś odbierane auto
    Planowana data odbioru - produkcja pod zamówienie 8 tygodni.
    po 6 tygodniach info że auto jest w Poznaniu
    7 tydzień - info że auto już na placu.
    7 tydzień plus 1 dzień - jadę do ASO wycenić stare auto do ew. rozliczenia, i oglądam mojego oklejonego i zafoliowanego na placu, z możliwością wejścia do środka.
    7+2 sprzedaje moje stare auto gdzieś indziej, bo lepsza cena, przelewam do ASO resztę kasy wiem z doświadczenia że bedzie u nich na drugi dzień.
    7+3  jestem w salonie, potwierdzają mi zę mają kasę. Oglądam auto, podpisuję, biorę papiery rejestruję, w aucie montowane są chlapacze, wracam po 3 godzinach, montują tablice, uzupełniają w kompie nr rej itp., zabieram kwity, szampana, prezenty, gadzety i upominki, wracam do domu.
    Całuję w drzwiach żonę, oglądamy wspólnie auto cieszymy się i jedziemy z dzieciakami na przejażdżkę, piknik, obiad cokolwiek byle razem :)

  • Taki wniosek ze najczesciej jesli juz jest jakis problem z aurem to tym z placu, zamowione pod klienta jesli nie zostana poturbowane w transporcie ew. u dilera przez nieuwage, to sa ok. Pewnie diler tez woli sprzedawac samochody ktore sa ok niz nerwowo liczyc ze klient nie zobaczy jakiegos babola.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Gdy kobieta powie: "proszę pokazać mi ile jest oleju" "ile jest płynu chłodniczego, dlaczego nie jest max, gdy silnik jest zimny" to sprzedawca będzie się cieszył, "że kobieta dba o stronę techniczną" i jemu zaimponuje.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku myślę że ostatnim postem trafiłeś w 10-tkę.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Dziękuję Panowie.
    Kros - dziękuję za rady i dobre słowo.
    Supermajku, ostatnio trzech mężczyzn nie umiało mi odpowiedzieć na pytania techniczne dotyczące ich własnego samochodu i byłam tą sytuacją bardziej zakłopotana niż oni. ;)
  • Szach mat.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Z ciekawości zapytam, co to za skomplikowane pytania były ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ;)
    Rodzaj hamulców, pojemność silnika etc. 
  • To nie byli faceci...
  • Hej! Nie wiecie może na jakich oponkach (chodzi o markę) wyjadę z salonu nowym Rapidkiem? Może temat już był poruszany ale nic nie znalazłem, może słabo szukam, w każdym razie proszę o jakieś info! Pozdro!
    Rapid SB I 1.2 TSI 90KM CJZC I MY16 I Ambition MAX+Audio+Sunset+Climatronic I Czarny Magic perłowy I Na dotarciu ;-) I Łódź
  • Bylo na skodaclub... ogolnie loteria. Tesc dostal auto (cale szczescie) na continentalach. Ale on ma 17". Wiem ze inni mieli rozne marki opon. Zostaje ci poczekac :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Raku ja miałem na Dunlopach
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Odbierałem miesiąc temu. Letnie miałem Dunlopy i tutaj przy zamówieniu powiedziano mi że na to na jakich oponach samochód przyjedzie z fabryki nie mają wpływu. W cenie miałem też zimowe i tutaj dostałem Nokiany. Sprzedawca mówił, że te opony to już jego zasługa. Ile w tym prawdy nie wiem :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • Oki, dzięki za pomoc ;-)
    Rapid SB I 1.2 TSI 90KM CJZC I MY16 I Ambition MAX+Audio+Sunset+Climatronic I Czarny Magic perłowy I Na dotarciu ;-) I Łódź
  • Ja letnie z fabryki mialem Bridgestone B250 a zimówki dostałem NOKIAN WR D3. Wszystkie 15".
    Co do tych Nokianów to sprzedawca może chciał zrobić dobre wrażenie ma Tobie bo w okresie kiedy ja brałem i dowozili do salonu zimowe koła to jeśli chodzi o 15" to większość właśnie były Nokian i tylko trochę Michelin. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Też dostałem 15''. Mnie te Nokiany lekko zaskoczyły, bo jak zamawiałem samochód i w czasie negocjacji zaoferowali mi koła zimowe w cenie (katalogowo bodajże 1800 zł). Zastanawiałem się czy warto to brać czy może wziąć coś innego z wyposażenia, a po prostu kupić sobie same opony. Bałem się, że dadzą mi jakieś chińskie badziewie i będę się musiał tego pozbywać plus kupować coś nowego w środku zimy. Jednak w salonie powiedzieli mi, że zimówki dają Pirelli albo Semperity więc ok. I takich się właśnie spodziewałem. Jak jednak wspomniałem wcześniej, przy odbiorze okazało się, że są Nokiany. Póki co nie narzekam.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • Ja odbierałem na letnich 15" Nexen i zimowe Pirelli.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?