FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Odbiór auta - proszę o pomoc
  • Autko już na placu, oponki są marki KUMHO, czy ktoś może miał styczność i na takowych jeździł, bo o nich tyle wiem, co z internetu, jak są jakieś opnie, to bardzo proszę o podzielenie się. Pozdrawiam.
    Rapid SB I 1.2 TSI 90KM CJZC I MY16 I Ambition MAX+Audio+Sunset+Climatronic I Czarny Magic perłowy I Na dotarciu ;-) I Łódź
  • Opinie to opinie. Każdy ma swoje. Liczą się fakty, które sam doświadczasz. Dobre gumy. Skoda nie pozwoliła by sobie na zeetexy, mimo wszystko. Są to opony budżet/ dobry stosunek cena i jakość.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Cześć Wam!
    Nie odzywałam się jakiś czas. Dzięki za wszystkie rady dotyczące sprawdzenia auta przy odbiorze.
    Generalnie wszystkie się przydały. Pobiłam rekord czasowy sprawdzania auta. ;P
    Nie napiszę ile, ale wierzcie mi, że długość wynikała z dokładnego sprawdzania auta wg przygotowanej listy. I to jest moja rada dla następnych. Zróbcie sobie listę, co trzeba sprawdzić i dokładnie sprawdzajcie punkt po punkcie (do odbioru byłam przygotowana). Mogę pochwalić mojego sprzedawcę (p. Łukasz Ż. z PolMoto Połczy), był cierpliwy, nie robił problemów. Zadawałam mnóstwo pytań, na niektóre z nich musieli odpowiadać serwisanci. Poprosiłam też o podniesienie auta, podnieśli bez problemu ale mówili, że kobiety jeszcze nie prosiły.
    Wykryłam kilka usterek, w zamian wynegocjowałam coś, niewiele ale jednak. Z usterek np. brzeg tapicerki fotela wystawał (czyli margines tapicerki znajdował się poza plastikową obudową fotela), okazało się że materiału jest za mało, będą wymieniać całość, odklejona folia na listwie, i kilka innych (co do dwóch miałam poważne wątpliwości, konsultowałam). Poprosiłam tez o wymianę dywaników na oryginalne etc. bo dostałam jakieś zamienniki.
    W tzw. między czasie odbierał fabię ok 30-letni mężczyzna - wsiadł do auta, pokręcił się się w siedzeniu i tyle. Byłam wstrząśnięta ;P
    Reasumując powiem nieskromnie, że byłam z siebie zadowolona, jak na laika mechanizacyjnego. Byłam z Bratem, wiele mi pomógł, ważna była też sama obecność, jak miałam wątpliwości nie zostawałam z nimi sama.
    Zapewne wszystkiego i tak nie znalazłam, ale to co sprawdziłam pozwoliło wyeliminować usterki, które już były, a na które nie ma gwarancji.
    Jeśli miałabym kupować ponownie to:
    1. Kupiłabym z lepszym silnikiem. Nie jeżdżę niestety kobieco...
    2. Nie kupowałabym auta z placu, brakuje mi przynajmniej 2 rzeczy w wyposażeniu.
    3. Lista do sprawdzenia bardzo dobra, zostawiłam ja sobie na potem. Bez litości sprawdzałam, opłaciło się.
    Lubię swego Rapidka :D
  • Brawo! Pochwal się na forum co kupiłaś 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Jednym słowem - brawo dla płci pięknej! :)
    Swoim podejściem przy zakupie chyba niejednego kierowcę pokonałaś. A to się ceni - i sama zyskałaś na tym. Brawo!
    Piszesz o "słabym" silniku. A na jaki byś się zdecydowała przy ponownym zakupie?
    Masz swoją listę do sprawdzenia. Może podzielisz się z nią dla potencjalnych kupców Rapida?
    Ponieważ jesteśmy w temacie Odbiór auta - proszę o pomoc, proponuję założyć w dziale  Nasze Rapidy swój wątek z fotkami, uwagami i dalszymi wnioskami.
    Wielu spokojnych kilometrów za kierownicą swojego Rapida !
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Hust, Jercen - bardzo dziękuję :)
    Jercen, szalenie miło mi czytać takie słowa :D Kupiłam Rapidka o pojemności 1,2 90 kM, wcześniej jeździłam silnikiem 2,0. Trudno utrzymać obroty do 2 000, do tego dochodzi większe spalanie (ok 7 litrów/100).
    Dla wszystkich chętnych podzielę się listą. Musiałabym ją wyciągnąć z innego dysku. Jeśli ktoś byłby w potrzebie - proszę o wiadomość, ściągnę ją. 
    Pozdrawiam serdecznie!
  • ja poproszę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam,
    podpinam się z prośbą o listę. 
    Z góry dziękuję!! :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Ambition| Czarny Magic perłowy |
  • Najprościej by było tą listę po prostu tutaj wkleić, to wtedy każdy by ją zobaczył, kto by jej potrzebował, a tak to wszyscy muszą o nią prosić :)

    Brak Skody
  • dokładnie, też bym popatrzył:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Odebrałam swoje :) - dziękuje Olu jeszcze raz za pomoc.
    1.jpg
    1632 x 916 - 222K
    22.png
    823 x 501 - 525K
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Szary Quartz | 200km | Kraków
  • Lista otrzymana od Oli : https://www.dropbox.com/s/mfxt1u4foomzb6e/Lista.txt?dl=0
    (notatnik) . Nie porządkowałam jej - część rzeczy się powtarza.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Szary Quartz | 200km | Kraków
  • Lidko. cieszę się, że mogłam pomóc :)
    Madstah, to straszne, że trzeba byłoby poprosić ;P
    Niech lista służy!
    PS. Jeśli ktoś ma czas może ją uporządkować.
  • Dziękuję za umieszczenie listy. Poczytałem trochę, no lakier, plastiki i szyby na pewno sprawdzę. Pod maskę też na pewno zerknę. Będę chciał również by mi podnieśli auto, ale prawda jest taka, że nawet jeśli wszystko będzie w 100% ok, a oni będą chcieli mi podłożyć "bombę" to i tak to zrobią później na przeglądzie albo innej wizycie, bo gdzieś trzeba jeździć.

    Z resztą ja już i tak jestem nie wygodnym klientem dla swojego salonu. Bo jak mi powiedzieli, że za podnoszenie nowego auta bezsensownie, bo w końcu to z fabryki przyjedzie, to 100 zł mi policzą za tracenie czasu mechaników, to ja im powiedziałem, że jak są tacy łasi na 100 zł jak ja im daję ponad 60 tys. to go w cale nie kupię. Facet, który mi to mówił nagle odwrócił swoje zachowanie o 180 stopni i zaczął mówić, że na pewno podniosą za darmo i natychmiast chciał zakończyć ze mną rozmowę, pomimo, iż miałem jeszcze parę pytań.

    Strasznie nie lubię cwaniactwa, a muszę przyznać, że w tym salonie było największe cwaniactwo z wszystkich salonów, w których byłem(a byłem w Hyundaiu, Nissanie, Mitsubishi, Fiacie, Citroenie i Skodzie) i gdyby nie to, że Rapid mi najbardziej z wszystkich aut przypadł do gustu cenowo i jakościowo to bym go nie brał ze względu na podejście dealerów.
    Brak Skody
  • Taka jakosc obslugi jak i serwisu a konczac na aucie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Lidka16 gratulacje :-) Zastanawiałem się jak wygląda chromowana listwa przy szybach bocznych i muszę przyznać, że bardzo gustownie w połączeniu z tym kolorem auta i alusami ;)
  • kurczę, nie mogę otworzyć tej strony, a też bym chciał na tą listę popatrzeć
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @tommy81 bardzo dziękuje :) w słoneczny dzień jeszcze bardziej się wyróżnia. Dodatkowy kontrast do przyciemnianych tylnych szyb.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Szary Quartz | 200km | Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?