FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Odbiór auta - proszę o pomoc
  • Zaczynamy odchodzić od tematu. Trzymajmy się pomocy przy odbiorze samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Auto odebrane, nie było problemów. Żadnych widocznych wad nie było, grubość lakieru też była taka jaka miała być. Ogółem zadowolony jestem z zakupu, tylko trochę mi brakuje 150 KM z octavii :D
    Brak Skody
  • W połowie stycznie odbieram nowego R i zastanawiam się czy są jakieś wytyczne lub czy ktoś z was ma rady na co zwrócić uwagę podczas odbioru Auta z salonu ? Czytam na forum o różnych usterkach które powychodziły wam po paru kilometrach i chciałbym się tego ustrzec oczywiście w miarę możliwości jak najbardziej. Proszę o wykaz rzeczy które powinienem sprawdzić przed odbiorem bo pewnie jak będę już w salonie to obejdę dwa razy dookoła samochód kopne w oponę wsiądę i odjadę ;p
    -----
    EDIT MOD: @Pucek na 5 stronie tego wątku jest spis rzeczy na które warto zwrocic uwage przy odbiorze auta. W przyszłośći proponuje poszukać odp. w istniejących już wątkach.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam . Mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek . Zadzwonił do mnie diler że mam już odbiór nowego rapida(zamawiany w listopadzie podobno wyprodukowany 50 tydzień 2016 tj. grudzień) ALE (nie wiem czy ja mam takiego pecha) auto przyjechało do nich z zarysowanym zderzakiem i teraz nie wiem czy gość zachował się fair w stosunku do mnie bo równie dobrze mógł to pomalować i nic nie mówić czy jest w tym jakiś wał np. auto demonstracyjne , testowe czy jakieś inne . Wczoraj oglądałem te auto i wydaje się jakby prosto z linii produkcyjnej zjechało.Upust nie wchodzi w gre bo podobno już dostałem max upustu ponad normę . Chcą ten zderzak pomalować i dodać mi jakiś gratis do wyposażenia za te rysy. Co wy na to ?
    Rapid LB/1.2 TSI 90KM/MY17/Active/Biały Metalic
  • Przy takiej ilości zjeżdżających R z linii produkcyjnej - musiałbyś mieć naprawdę wyjątkowe szczęście, by trafić na egzemplarz testowy czy demo. A spojrzałeś na licznik?
    Biorąc pod uwagę datę produkcji - to takie auto jechało prosto z fabryki do konkretnego dealera, nie mając czasu na wystawianie go po drodze.
    Czy dealer wspominał - gdzie doszło do uszkodzenia? Czy w trakcie transportu czy u niego na placu? Z fabryki z takim porysowanym zderzakiem by nie wyjechał, pozostaje trasa i docelowy dealer.
    Sam bym decydował się na odbiór takiego R, zamówionego wg Twoich potrzeb i oczekiwań, i to ze sporym dodatkiem, np. drugi zestaw opon, lepsze radio, dodatkowy bezpłatny serwis czy wszystkie chlapacze, siatki, ... I to całkiem "twardo" powinieneś postawić sprawę, bo tu jeszcze wchodzi w grę dodatkowa zwłoka na czas naprawy zderzaka.
    Co do postawy dealera - postąpił słusznie. Gdyby po czasie ta sprawa wyszła, miałby co robić, by się z tego wytłumaczyć i wybrnąć finansowo. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Kristrucking samochod nie wyjechał z fabryki z rysą na zderzaku tylko kierowca, który przywiózł laweta samochód do salonu mógl to zrobić.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Licznik pokazuje 8 km. Diler twierdzi że nie zauważyli przy odbiorze bo był duży mróz i auta były mocno oszronione . Autko wycenione jest na 54 tyś. Jest to activ 90 km. Wyposażenie dodatkowe to : biały metalic , tylne szyby przyciemnione , alu felgi , opony letnie i zimowe , czujniki parkowania z tyłu bez wizualizacji , podłokietnik , radio swing , komputer pokładowy , dywaniki , centralny zamek sterowany z pilota , koło zapasowe , elektryczne lusterka w kolorze nadwozia , halogeny , pakiet gwarancyjny na 4 lata. W ramach tego zarysowania dodali mi srebrną listwę ozdobną na przedni zderzak i czarne nakładki na progi.
    Rapid LB/1.2 TSI 90KM/MY17/Active/Biały Metalic
  • Sympatyczne wyposażenie do ceny. Masz P/T fartuchy? Jak nie - to ponegocjuj. Jak samochód będzie czekał na malowany zderzak, to mogą zamontować fartuszki (chyba że nie chcesz).  
    Jak zdecydowałeś? Bierzesz z malowaniem zderzaka?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zdecydowałem że biorę . Na jutro ma być gotowa do odbioru z wymalowanym zderzakiem . Fartuchów nie chcę bo mi się to nie podoba ale jak będę tam jeszcze jutro to postaram się coś wydłubać .
    Rapid LB/1.2 TSI 90KM/MY17/Active/Biały Metalic
  • Dobór elementów samochodu - to zawsze kompromis między ceną, wyglądem, praktycznością a tym, co byśmy chcieli mieć.
    Fartuchy w moim R zakładałem dodatkowo, i świadomie, po stwierdzeniu co dają albo i nie dają. Dla mnie teraz nie widzę R bez fartuchów. Ale to sprawa osobista.
    Gratuluję zakupu - życzę wiele spokojnych kilometrów i zadowolenia z prowadzenia R.
    Jak znajdziesz czas - możesz swojego R przedstawić na fotkach w dziale Nasze Rapidy.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję i pozdrawiam . Fotki dodam na pewno .
    Rapid LB/1.2 TSI 90KM/MY17/Active/Biały Metalic
  • Warto na spokojnie wszystko posprawdzać przy odbiorze, nawet i z kartką... W moim R nie było parasola pod siedzeniem ;) i nie to, że w fabryce zapomnieli dołożyć, bo znalazł się po dwóch dniach, ale czemu ktokolwiek go ruszał to już się nie dowiedziałem. Niby pierdoła, ale mogło brakować czegoś ważniejszego, a jakbym odjechał bez sprawdzenia, to potem mogłoby być różnie...
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY17 | JOY | Blue Race | Kujawsko-Pomorskie
  • Przeciez to jest normalne zachowanie pracowników ASO. Coś wyjmą, może się ktoś nie zorientuje a jak się kapnie to powiedzą, że przy szykowaniu samochodu zapomnieli włożyć itd.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja nie miałem siatek w bagażniku a w wersji style są w standardzie. Zorientowałem sie po tygodniu, ale siatki dostałem.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja też miałem podobną sytuację, u mnie przy odbiorze brakowało tej ramki od pojemnika na odpadki, na którą zakłada się torebkę. Jak się upomniałem to znaleźli
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • hmmm odbieram autko w poniedziałek i zastanawiam się co powinienem mieć w srodku bo tu piszecie o siatkach ramkach i parasolu. Macie jakąś liste dodatków krtórę mogą zniknąć a powinny być w wersji AMBITION ? 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • @Pucek, masz cennik i specyfikację na stronie Skody, to możesz zerknąć co powinno być :) Poza tym nie wiemy co domawiałeś :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Za darmo to chyba tylko tą parasolkę dają bez negocjacji, na resztę to trzeba negocjować. Nawet o głupim breloczku do kluczy musiałem im przypomnieć.
    Brak Skody
  • no w specyfikacjach to tylko o parasolce pisze
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Parasolka jest w komplecie, ostatnio byłem w salonie, to była nawet w wystawowym Rapidzie, ciekawe ile tam poleży hehe
    Poczytaj sobie http://az749841.vo.msecnd.net/sitesplpl/alv1/e402c447-7186-4be7-a60c-19513b328c1c/cennik_rapid_space...

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?