FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Odbiór auta - proszę o pomoc
  • @amiskiew nie jest tak jak piszesz, przynajmniej w moim przypadku bylo inaczej. Jak samochod znalazl sie w salonie pojechalem go obejrzeć i diler wystawil mi fakture i dal wszystkie papiery niezbedne do rejestracji. Na drugi dzien sam zerejestrowałem auto po czym telefonicznie podałem dilerowi nr rejestracyjne do polisy. W tym samym dniu pojechalem do salonu, jeszcze raz obejrzałem i sprawdzilem auto juz przygotowane do odbioru gdy nie miałem zadnych zastrzeżeń dopiero wtedy podpisalem odbiór samochodu i zawarcie polisy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81 - skoro dostałeś fakturę to jednoznacznie stałeś się właścicielem samochodu i późniejsze oglądanie było bezsensowne. Jakbyś nawet coś znalazł to faktury nikt Ci nie wycofa tym bardziej, że samochód już zarejstrowałeś.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • No mozliwe ze racja bo problematyczne jest to zarejestrowanie pojazdu. Sama faktura, zaplata za towar zamowiony, ogladam aut znajduje wade ktora sprawia ze auto nie jest zgodne z tym co zamowilem, nie podpisuje odbioru tego przedmiotu poniewaz nie jest taki jaki zamawiałem i czekam na dostarczenie takiego jak w zamówieniu ew. zwrot pieniedzy jesli nie sa w stanie tego zrobić.
    Samo ogladanie juz po rejestracji a przed odbiorem nie jest bezsensowne bo jest mozliwosc ze od czasu pierwszych ogledzin w serwisie uszkodzili auto, które to uszkodzienie np blacharskie jest naprawiane na koszt salonu a nie np z mojego AC
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Faktura jest wyłącznie potwierdzeniem płatności... f-vat można "wycofać" ("anulować") lub zrobić korektę... idąc za ciosem, zaliczkę też się wpłaca, wiec nie ma opcji zwrotu? Płaciłem, w tym samym dniu, w którym miałem mieć odbiór... auto rejestrował salon... niestety przelew do nich nie wpływał, odbiór przeciągną się na następny dzień... jednym słowem, dopóty nie podpisze się odbioru, auto nie jest Twoje.  Pozdrawiam
    ps. a fakturę otrzymałem w dniu odbioru, auto było zarejestrowane ze 3 dni wcześniej.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty - tym razem bzdury piszesz. Jak zwrócisz zarejestrowane auto?
    Oczywiście fakturę można anulować, a dokładniej zrobić korektę, ale Skodzie na tym nie będzie zależało. Zaliczkę można wycofać bo na nią jest tylko faktura zaliczkowa. Ale jak wycofasz rejestrację i ubezpieczenie auta?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew no OK. Może masz rację. Ale załóżmy auto jest zarejestrowane wcześniej przez salon, a przy odbiorze okazuje się, że np. było "uszkodzone w transporcie" i odmawiasz odbioru i co w takim układzie? Ja swoje auto pierwszy raz widziałem podczas odbioru... Trochę to patowe, tak czy siak słabo dla klienta...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty - żeby salon zarejestrował za Ciebie auto musiałeś najpierw za niego zapłacić. Jeśli zapłaciłeś bez oglądania samochodu to jesteś naprawdę dziwnym facetem :). To tak jak kupowanie kota w worku. Tym bardziej, że brałeś auto stojące na placu. To dlaczego go nie obejrzałeś? Kupiłeś auto które stało w innym salonie?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Gwarantuje ze sporo osob czytajac ostatnie posty mysli sobie; przeciez ja tez zapłacilem najpierw za auto a dopiero ogledziny robiłem przy odbiorze...Liczne rady dla kolezanki powinny sie własnie zaczać od tego ze sprawdzanie powinno sie odbyc zanim sie zapłaci a raczej zarejestruje pojazd. Z drugiej strony tak jak pisałem wczesniej, od czasu sprawdzenia auta do odebrania moga i tak go jeszcze uszkodzic.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mi w salonie powiedzieli, że nie ma możliwości wystawienia faktury końcowej dopóki samochód nie stoi na ich parkingu. Ale jak widać każdy salon ma inne zasady.
    Ale jak można zarejestrować samochód bez obejrzenia go? Ktoś tu dał się zrobić w konia.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew nie jestem dziwnym facetem, tylko jak idę do salonu i kupuję nowe auto, bez wad uszkodzeń, tzw. "nówka sztuka" to taki egzemplarz powinienem dostać i powinno odbyć się to tak, że dostaje kluczyk, cieszę się jak głupi i cały dzień świętuję... u mnie poszło coś grubo nie tak, pomijam fakt, że mój sprzedawca został zwolniony, złożyłem zamówienie na początku stycznia, auto było niby sprowadzane z sąsiedniego salonu, czekałem ponad 2 tygodnie, nie wiem czemu tak długo, pewnie go naprawiali w tym czasie, haha ;-) @amiskiew R to moje pierwsze z salonu, człowiek się uczy każdego dnia, teraz wiele spraw załatwiłbym inaczej ps. jak pamiętam, auto widziałem pierwszy raz przy odbiorze, zarejestrowane było przez salon chyba 3 dni wcześniej, a przy odbiorze znalazłem kilka wad, za które o rekompensatę walczyłem blisko rok.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty - tak wyglądać powinna sprzedaż, ale żyjemy w Polsce i tu wielu chce zarobić nawet kosztem opinii i kłopotów. Zaufałeś sprzedawcy i wyszło jak wyszło. Dlatego powinieneś Oli doradzić, żeby nie popełniła tego błędu co Ty.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew zgadzam się i dokładnie tak koleżance doradziłem (na poprzedniej stronie).  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Panowie :) Rejestrację również można anulować (pytałam, pisze się wniosek o anulowanie decyzji, zwraca się tablice i naklejkę).
    To mój pierwszy zakup i popełniłam liczne błędy. A w zasadzie wszystkie były konsekwencją pierwszego :)
    Kupując nowe auto, tak jak każdy inny sprzęt oczekuję, że będzie bez wad - płace za to. Jeśli po zapłacie przy odbiorze okazuje się, że jest inaczej to mogę żądać zwrotu/innego egzemplarza - tak myślę.
    Oczywiście auto powinno się sprawdzić dwa razy - pierwszy przed zapłatą, drugi przy odbiorze. I ten drugi raz jest ważniejszy, tak sadzę. Ja za pierwszym tylko "obejrzałam" - nie miałam takiego rozeznania jak teraz. Swoją drogą powiedzieli mi, za auto przygotują do odbioru w 7 dni po zaksięgowaniu pełnej wpłaty. Przez ten tydzień mogło się stać wszystko.
    Swoją drogą, czy nie uważacie, że te 7 dni na przygotowanie jest podejrzane?
  • Dziewczyno niedlugo sie wykonczysz :) i nawet nie pojezdzisz nowym samochodem:)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Piszesz jak handlowiec od Skody niepewny swego jutra :)
    Mężczyźni (niektórzy) są zadziwiająco "romantyczni" w kwestiach motoryzacji. Rady typu: "ciesz się nowym autem i nie nastawiaj na nie wiadomo jakie sprawdzanie, bo po co?", bawią mnie. Po ostatniej takiej przeczytałam forumowe rady dla odbierających fordy i citroeny ;P
  • Co to za dziwny termin? Moje auto pojawilo sie w piatek w salonie w poniedziałek nim odjechałem, gdyby nie weekend odbior byłby na drugi dzien a kase przelałem po pierwszym obejrzeniu w sobote,
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Ola, Kolega @yunior81 ma rację. Z jednej strony kupno nowego samochodu ma być radosnym wydarzeniem, ale z drugiej musisz pamiętać, że zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, kombinujące salony, itp.
    Wydaje mi się jednak, że większość kupujących nowe auto ominęły niemiłe "przygody". Dlatego nasze rady nie powinny Cię wpędzać w nerwice, a jedynie dać Ci poczucie świadomości, że wiesz na co baczniej zwrócić uwagę.
    Jeśli chodzi o Twoje 7 dni to chyba nic strasznego. Ja od przelewu do odbioru miałem 5 dni - prawie tak jak Ty.
    Robiłem przelew w sobotę, a auto odbierałem we środę. Do tego w sobotę wieczorem zorientowałem się, że na przelewie zapomniałem dodać dwóch ostatnich znaków z numeru zamówienia.
    Dobrze, że miałem tel. do Sprzedawcy i mnie uspokoił, że będzie ok, bo nerwica byłaby pewna :-)
    Na odbiorze nic podejrzanego się nie wydarzyło, auto odebrałem i już rok cieszę się z bezproblemowej jazdy.
    @Ola więcej optymizmu :-)
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • @gross81 Właśnie. Handlowiec powiedział mi, że "to najwcześniej jak się da". 
    @christof Dziękuję i liczę, że będzie OK. Optymizmu mi nie brakuje, wręcz przeciwnie - co sprawia, że jestem zbyt ufna. Cieszę się, że u Ciebie wszystko było jak należy, ale casus bount'ego porusza ;)
  • @Ola masz rację, zwłaszcza że podejrzewam iż ja kupowałem w tym samym salonie co Kolega @bounty :-)
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • OLA, napisze wprost: nie masz zadnych mozliwosci zeby dokladnie sprawdzic samochod. Mozesz tylko sprawdzic jego stan na zewnątrz i wewnatrz, czy wszystko dziala i tylko tyle i az tyle. Nikt nie da sobie reki uciac, ze auto nie rozleci sie 200 metrów od salonu lub przejedzie 1 000 000 kilometrow, to jest tylko  samochod. 
    Zycze Tobie udanego odbioru nowego samochodu oraz wielu set tysiecy przejechanych kilometrow, do zobaczenia w dziale " NASZE RAPIDY" !!!!!!
    ps. mam nadzieje, ze wiesz co trzeba zrobic po odbiorze :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?