FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • No to wcale nie taki dobry czas, w pl tez mieli ludzie samochody po 2 miesiacach
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie np. było mniej niż 2 mc od zamówienia do produkcji i 2,5 mc. odbiór
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @r2d2_dawid Oplaca ci sie kupowac w DE? Z tego co sie orietuje to rapid jest duzo drozszy
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Panowie, to ile teraz tak naprawdę trwa produkcja auta od momentu kiedy sprzedawca całkowicie go zablokuje bez możliwości zmian? Bo rozumiem, że w momencie zamówienia auta ileś czasu możemy jeszcze zmieniać, a potem sprzedawca ostatecznie puszcza zamówienie do fabryki.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Sprzedawca go nie blokuje, on to nie ma nic do tego, wprowadza zamówienie do systemu i patrzy na jakim jest etapie a co do czasu na produkcje to zawsze jest wielka niewiadoma, bo zmienia sie to jak w kalejdoskopie i jest uzależnione od wielu czynników o których tu koledzy nie raz pisza, jak sie uda to 1,5 jak nie to i z 6 miesiacy...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • wg informacji które je uzyskałem to nie sprzedawca blokuje możliwość zmian tylko fabryka - na jakieś 2 tyg przed terminem produkcji. Wtedy termin jest z ta literka "P" jak napisał ktos z poprzedników.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • nie jest to na pewno 2 tygodnie przed, bo jak ja chciałem cos tam zmienić i juz nie bylo takiej mozliwosci to do ostatecznej produkcji było chyba z miesiac jak nie wiecej. Jak zmiany to proponuje w pierwszysm tygodniu od zamowienia bo potem to na bank wydłuża ostateczny termin
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Aha, rozumiem, dzięki. Myślałem że sprzedawca macza w tym palce, bo jakiś czas temu pisał do mnie z zapytaniem, czy konfiguracja zostaje, bo jest ostatni czas na zmiany. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @gross81 raczej chcialem zaakcentowac sposob dostarczenia auta. Czytam forum wiem jak jest :-) powiem nawet ze lipka z ta rejestracja bo wolalbym ,gdybym mogl, sam to zrobic :-)
    @thomas koszty auta sa wyzsze ale auta z oprocentowaniem kredytu porownywalne.

  • Ja zamowilem auto 15  listopada i wg. sprzedawcy mam czas na ew. zmiany max do 31 grudnia a termin odbioru 31 marca
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Rozróżnijmy dwie sprawy; jedno to czas w którym można coś zmieni i termin zostaje taki sam (taki ruch nie wpływa na wydłużenie terminu), wg. mnie jest on dość krótki. Druga sprawa to zmiana praktycznie do dnia w którym fabryka daje info o dniu produkcji, nawet jeśli w systemie jest już zablokowane to diler dzwoni do skody i robi zmiany, wtedy takie zmiany będą na bank skutkować wydłużeniem terminu, prawdopodobnie auto wypada z kolejki i wrzucają go gdzieś nie wiadomo gdzie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzisiaj byłem w salonie i w końcu udało mi się zamknąć temat kredytu, przy okazji sprzedawca pokazał mi, że termin produkcji przeskoczył z 18. na 3. tydzień 2015 i wg niego tak już zostanie, bo jest tak już ponad 2 tygodnie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • 3 grudnia odebrałem Rapida. Jak narazie jestem zadowolony. 29 listopada samochód był na placu. Równe 3 miesiące po złożeniu zamówienia.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • w końcu odebrałem swoją białą strzałę, nie jeździłem tym samochodem przed zakupem więc to była pierwsza jazda. Jest ok.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Przed chwilą dostałem miły telefon od dealera, auto 06.12 zostało wyprodukowane a termin był na 12.12 :-) czekam na transport 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Panowie :) Wracam do gry :)
    Termin wrócił na 52 tydzień tego roku czyli za jakies 1,5 - 2 tyg powinien sie wyprodukować - ten termin juz raczej sie nie zmieni. (chociaż jeszcze nie jest w statusie "P" )
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • David w którym roku zamawiałeś :P ? -cieszę się z Tobą :) ja mam mieć na początku stycznia zamówiłem 07.10.2014r :)
  • Zamawiałem 19.07.2014 ;-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • no to długo czekasz, ja się cieszę że w styczniu ale jeszcze nie mam tego "P" przy zamówieniu,więc mogę się cieszyć zbyt wcześnie, bo może się przesunąć ten termin skoro Ty czekasz od lipca. SZOK! ale długo 5 mc. powinni Ci dać rabat na jeszcze dodatkowe 6 tyś :) ( ps. a masz wpisana datę odbioru na umowie, fakturze?)
  • Termin  mam na umowie  do 30.09.2014 dostałem rabat 4700 od skody plus  10.000 rabatu jako pracownik koncernu VAG tj. 14700 i nic więcej nie dostanę że względu właśnie na ten rabat pracowniczy. Więc mogłem nawet rok czekać według nich... nawet bonów nie dostałem. Trudno, ważne by auto jeździło :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?