FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
    • johnl - dowcipniś :-) może żle Ciebie zrozumiałem,bo coś pisałeś do skody ażeby odebrać auto w nowym roku a nie w tym,tak przynajmniej zrozumiałem.
    • Póżniej piszesz ,że w środę będziesz odbierał?.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • termin ustalony na czwartek, w poniedziałek formalności leasingowe. We wtorek i środę podobnież cała ekipa wyjeżdża do fabryki na szkolenia dotyczące nowej Fabii. Więc w czwartek będę się cieszył z nowego auta.

    @johnl - zrozumiałem, że żartujesz, że opóźnienie będzie tak długie, że przeciągnie się do nowego roku.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • jajaceek ani przez myśl mi nie przyszlo,zeby zartować z twojego powodu.
    Zazdroszczę Ci ,że już niedlugo odbierasz swój samochód,ja na swój muszę jeszcze trochę poczekać niby ostatni koniec grudnia.

            Pozdrawiam i życze ,zeby rapidek dobrze się sprawował.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Cześć,
    Liftback Ambition Max 1.6 TDI 66 kW - jak już pisałem zamówiony w połowie sierpnia (z planowanym odbiorem na połowę października) - stoi już na parkingu u dealer, odbieram w poniedziałek. 
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • co do problemów ze współpracą z dealerami lub bezpośrednio z centralą to proponuję umieszczać posty na facebook'u na ich podstronie. Ja tam wczoraj wylałem swoje żale, niech wiedzą, że są ludzie, którzy nie są zadowoleni z obsługi. Co do innych komentarzy to zdążyli odpowiedzieć komuś na bieżąco ale do mojego postu się nie ustosunkowali. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • @jajaceek, idea jak najbardziej słuszna, tylko tak naprawdę Skoda ma w d.pie zwykłego Kowalskiego i może on wylewać swoje żale do bólu, a im to i tak wisi, inaczej jakbyś był przedstawicielem firmy typu car fleet management i brał -naście aut miesięcznie, to wtedy momentalnie ustosunkowaliby się do Twoich zażaleń i chodziłoby to jak w zegarku. A zwykły klient pomarudzi, ale i tak kupi, a jak nie kupi to mała strata dla salonu i sprzedawcom nie chce się obsługiwać wszystkich na wysokim poziomie. Ja już napotykam spore trudności w komunikacji a jestem dopiero na etapie załatwiania kredytu, masę dokumentów ode mnie wymagają, przy czym jak idę do banku gdzie miałem poprzedni kredyt to wywalają na mnie oczy, że ktoś w ogóle czegoś takiego ode mnie chce, normalnie jak u Kiepskich - potwierdzenie potwierdzenia, potwierdzenie pokwitowania, dramat... Ostatnio sytuacja osiągnęła apogeum, bo VW Bank zażyczył sobie jakiś dwóch zaświadczeń z banku gdzie miałem kartę kredytową i kredyt odnawialny i każdy kosztuje 25 zł. Napisałem grzecznie panu sprzedawcy, że nie będę płacił 50 zł za 2 kartki i niech sobie inaczej radzą, bo PKO BP nie słyszało o konieczności takich dokumentów. Przez tydzień nie odpisał, chyba się obraził :P Boję się jak zamówienie trafi ostatecznie do fabryki, to czy doproszę się podania terminu, czy będzie on dotrzymany, czy sprzedawca będzie mnie na bieżąco informował o statusie produkcji... Brak słów
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Jestem posiadaczem Skody Rapid, ale gdybym miał takie problemy jak Ty to chyba bym zmienił producenta .
  • Maciek_1991 kiedyś płaciłem 80pln za potwierdzenie zamknięcia kredytu odnawialnego (1 kartka) więc można powiedzieć, że 25pln to promocja ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Napisz w którym salonie maja takiego sprzedawcę kredytów ... Nigdy nie spotkałem sie z takim podejściem do klienta. W obecnym czasie to bank sprawdza sam a nie wymusza jakieś zaświadczenia sprzed epoki.
  • Maciek nie przejmuj się, ja nie miałem żadnych zatargów z dilerem i też nie mam kontaktu praktycznie ze sprzedawcą. Zamówienie złożyłem 07.10.14.  (data odbioru samochodu na umowie wpisana jest do 31.12.14) Pan mi odpisał ( oczywiście na mojego maila) że przeprasza za brak kontaktu, ale ma dużo na głowie, i że po południu mi napisze więcej szczegółów na temat mojego zamówienia. (to działo się 1.5 mc od złożenia zamówienia).
    Odpisał że wszystko z zamówieniem jest w porządku. Zamówienie przekazane do realizacji. No to się dowiedziałem....... f..k. (bardziej mi chodziło o to czy wie na kiedy zaplanowana jest produkcja).
    Rozumiem że może mieć dużo pracy, każdy jest tylko człowiekiem i różnie jest w pracy, no ale ludzie żeby chociaż jednego maila nie napisać...!
    W sumie nie mam nic do tego sprzedawcy przy załatwianiu formalności było ok, tylko teraz wszystko leży z kontaktem od strony dilera.
  • To może umawiajcie się z dealerem na piwo.. Przyjęte zamówienie, informacja o planowanym odbiorze- czego więcej!? Tylko czekać!!!
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • miroslaw no ale wiesz skoro zamawiasz dany towar to chciałbyś wiedzieć na jakim etapie jest twoje zamówienie było by grzecznie jak by sprzedawca Cię poinformował.
  • Poinformoał cie ze jest zlozone, i wszystko z nim ok. Chciałbys zeby cie informowal: Dzis założono mu lewe kolo, jutro przy dobrzej aurze założą prawe... natomiast szyby nie bezie wcale... Jesli o to wam chodzi to ok... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • miroslaw nie jest złożone i nie o to chodzi ale mógł by napisać na który dzień jest zaplanowana produkcja, jeśli się czeka na to 3-5 mc to chciałby człowiek wiedzieć co się dzieje z jego zamówieniem. powtórzyłem się ale wymagała to twoja wypowiedź :)
  • Jak widać co salon i klient to inne historię. U mnie o każdej zmianie w zamówieniu informował mailowo lub telefonicznie. Przez te 2,5 miesiąca od zamówienia do odbioru może były z dwa tygodnie, gdzie nie miałem jakiejś informacji ale nic się wtedy nie działo.
    Większość osób tu narzeka a Ci co nie mieli problemów siedzą cicho a ja na odwrót muszę pochwalić salon a właściwie człowieka z którym temat prowadziłem.
    Po pierwsze dał najlepszą ofertę z 10 salonów, z którymi rozmawiałem.
    Informował o wielu zależnościach jakie się pojawiają w przy wyborze konkretnych opcji (np. cena ubezpieczenia z cennika nie jest stała). Jasne informacje o zamówieniu i zmianach terminów produkcji. Bezproblemowa zmiana konfiguracji w trakcie realizacji zamówienia. Po wyprodukowaniu auta zaraz informacja mailowa z nr VIN datą produkcji i informacją ile może trwać podróż auta do salonu. 
    Jak auto dojechało zaraz zrobiliśmy weryfikacje czy jest wszystko co było zamówione. Dostałem również zdjęcia auta, sfotografowane tak aby było widać wszystko co zamówiłem oraz wiadomo całe auto z każdej ze stron aby wszystko było widać. Paczka ze zdjęciami była spora. Szybka przesyłka papierów do rejestracji, ubezpieczenie na odległość w każdym razie po przyjeździe do salonu praktycznie od razu można było wsiąść i jechać gdyby nie oględziny, jeszcze jedna weryfikacja wszystkich składników, instruktaż, mocowanie tablic i naklejka na szybę o papierach nie wspominając.
    Do tego jeszcze akcja z bonami, gdzie przydzielił mi maksymalną kwotę. 
    Naprawdę nie mogłem narzekać na obsługę na każdym etapie i praktycznie na każde pytanie znał odpowiedź a jak nie to nie ukrywał tego i się szybko dowiadywał. Oby wszędzie była taka obsługa. Niestety bywa jak sami piszecie różnie. Sam na te 10 salonów miałem 3 w których mogłem powiedzieć, że są zainteresowani tematem. Reszta bez komentarza choć o cenę walczyli do pewnego momentu.

    Na koniec aby ni było do końca OT mi udało się ostatecznie otrzymać auto 2,5 mc od zamówienia a pierwsze terminy były koniec lutego 2015 r. Od piątku Błękit Denim jest w moich rękach. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No i to jest podejście do klienta :) aż nadto informacji. ja bym był zadowolony jakby mój sprzedawca poinformował mnie raz na 2 tyg co się dzieje z zamówieniem. Ale jako na człowieka nie mogę narzekać bo kultura była na wysokim poziomie. Ale tak jak napisałem że gość nie miał czasu bo coś tam coś tam. i po 1.5 mc dostałem jak wspomniałem wyżej jednego lichego maila. i dalej cisza :)
  • grzesk pochwal się rapidkiem w galerii ;)
  • Zamówienie  19.07 potwierdzony termin produkcji z fabryki 12.12 czekam z niecierpliwością 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • @maroslaw, jakbyś przeczytał dokładnie mój post to byś wiedział, że chodzi mi o info na temat tego czy przyznali mi kredyt, a w tej sprawie trzeba wiedzieć i działać szybko, bo chcąc zamknąć coś w drugim banku to takie rzeczy ciągną się tygodniami i latasz ze stertą papierków, uwierz mi że jakbym już miał to ogarnięte to siedziałbym cicho i czekał na info nt. odbioru... Dlatego nie dziw się moim obawom co do dalszej realizacji...
    BTW. dzisiaj moje wqurwienie sięgnęło zenitu po tym, jak w końcu Pan sprzedawca odezwał się i napisał mi, że brak zdolności, trzeba zmieniać cenę auta i zamykać temat... To ja mu odpisałem że nie po to likwidowałem kredyt odnawialny i kartę kredytową żeby powiedział mi to samo co tydzień temu, kiedy jeszcze miałem je aktywne. Wysłałem mu potwierdzenia likwidacji, odpowiedź, że VW bankowi to nie wystarczy i potrzebują jeszcze innych idiotycznych papierków, a ja mu odpisałem że nic innego mój bank nie jest mi w stanie już wystawić, ich zdaniem zupełnie wystarcza to co dostałem przy likwidacji i jeżeli nie poradzą sobie z tym co mają, to czekamy aż zniknie to z BIKu, ja nie będę cierpiał i schodził z wyposażenia, bo VW bank ma jakieś popier... procedury.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Centrala Skody odezwała się do mnie na Facebook'u i poprosili o namiary aby się skontaktować w mojej sprawie, więc im wysłałem. Zobaczymy czy się ze mną skontaktują. A swoją drogą to mają nazwisko na FB i po nazwisku mogli by mnie znaleźć w swoim systemie.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?