FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Andrew podpytaj sprzedawce, ewentualnie poznan, czy od czerwca w rapidach beda nowe silniki tsi (chlopaki z forum cos o tym wspomnieli), mysle ze jak informacja jest prawdziwa, to warto poczekac troszeczke, pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Witam,oczywiście zapytam zarówno w jednym jak i w drugim salonie samochodowym Skody,bo mam dostęp w swoim mieście do dwóch dielerów SKODY i podzielę się na forum nowymi newsami,jeżeli takie będą.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Z doświadczenia na forum, forumowicze sa lepiej poinformowani niż sprzedawcy w salonach.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dzisiaj pocieszył mnie handlowiec z salonu. Auto miało być w produkcji w 13 tygodniu, a teraz słyszę że może pójdzie do produkcji w 21 tygodniu. Podobno przesunął się harmonogram produkcyjny z uwagi na dostosowanie linii produkcyjnej do nowych silników spełniających normę Euro 6.
    Samochód zamówiony 23.02 czyli wyjdzie 3 m-ce  czekania.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Wyprodukują tydzień później i będzie nowy rok modelowy z nowym silnikiem (od 22 tyg.) Ciekawe co wtedy z ceną.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Zostaje IMO z zamówienia.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Mam w umowie gwarancję niezmienności ceny.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Teoretycznie powinieneś zapłacić tyle ile wynegocjujesz podczas zamówienia.
    Pytanie kiedy złożysz zamówienie czy jeszcze wg. starych cenników czy już nowych, które niebawem mają mieć aktualizację.
    Nie wiem jak to będzie w przypadku Rapida ale O3 ma podrożeć o jakieś 3 - 4 tys. zł ze względu na zmianę silników na nowe zgodne z EU6.
    Jak O3 drożeje, gdzie silniki praktycznie będą te same (1.2 mocniejsze o 5 KM a 1.4 o 10 KM ale stare też spełniają normę EU6 bo EU5 i EU6 niczym się nie różni w przypadku silników benzynowych), to Rapid z pewnością też, bo tu jest całkowita zmiana techniczna. 
    Pytanie czy też o taką kwotę. 
    Do tego podwyżka ma się pojawić w jednym z najbliższych cenników (mowa o O3 ale pewnie wszystkie cenniki wymienią).

    Takie info mam zasłyszane w dwóch różnych salonach.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Rapid też ma zdrożeć około 3000 tyś wg info z salonu. Pozostaje kwestia wyposażenia np. pakiety max itd. Ciekawe.

    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Pakiety też mają się zmienić. Ma się pojawić nowa "elektryka" (nowe radia, zegary, kierunki w lusterkach i inne już wypisywane na forum)
    Będę miał więcej informacji to napiszę
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Zmiany znam ale jestem ciekaw jak to rozwiążą z wyposażeniem w przypadku obsuwy w produkcji. Na kogoś pewnie trafi tak sytuacja.

    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Skoda sobie dopłaci. Cena jak i wyposażenia itp obowiązują cię zgodnie z zamówieniem. W sumie wstawienie innego silnika jest niezgodne z zamówieniem i można by odmówić takiego autka...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Tylko jest kwestia czy nie będzie kolejnej obsuwy bo na razie wszystko jest na zasadzie "prawdopodobnie". Fabryka sama nie podaje terminów na 100%.
    Najbardziej wkurza mnie czekanie a do tego brak konkretów (może będzie).
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Mam to samo, czyli zamówiłem rapida 17 lutego i niby ma byc pod koniec kwietnia na umowie mam do 5 maja i mam nadzieje, ze nic nie zmieni się w cenie i auto bedzie na czas,  od dilera od czasu wplacenia zaliczki czyli 17 lutego nie mam zadnego kontaktu.
  • Witam wieczorową porą,przeglądałem różne strony Skody i znalazłem niemiecki folder,gdzie trochę można już podejrzeć i nawet poczytać odnośnie SKODY RAPID EDITION.Podaje poniżej link do tego folderu,być może ktoś,kto zna niemiecki przeczyta całość i podzieli się z nami,co do zmian i desingu nowej Skody.

    http://www.skoda-auto.de/SiteCollectionDocuments/PDF%20Prospekte/Rapid_Edition_SK_02_2015.pdf

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Patrzyłem ten folder i szczerze mówiąc to nie wiem gdzie zobaczyłeś te nowości. To zwykły Rapid z innymi kołami i napisem Edition. Wyposażenie jakie wymienili jest dostępne od dawna w obecnych autach. Zrobili tyko inny mix. Jedyna różnica to brak silnika Mpi i jasne tło pod cyframi na zegarach (dla mnie mało czytelne i niezbyt piękne). 
    Rapida zmienionego, takiego jaki będzie wychodził od MY16 już niedługo (nowe zegary, Maxi-Dot, nowe radia, silniki, kierunki w lusterkach, czujniki parkowania z przodu i inne) widzieliśmy na filmiku z Genewy. Link tu na forum
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tommy - sam nie próbowałeś kontaktować się z dealerem? 
    Ja za każdym razem sam dzwoniłem do handlowca. Przy ostatniej rozmowie handlowiec mówił że może uda się przyśpieszyć produkcję auta o 2 tyg. ale jakoś w to nie wierzę.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Ja właśnie otrzymałem miły telefon,  że mój Rapid w tym tygodniu trafia do produkcji.  Zamówiony 27 luty wersja LB Ambition Max plus kilka dodatków kolor candy white.. 
    Rapid LB/12MPI/MY 2015/AMBITION MAX/ CANDY WHITE/SOSNOWIEC
  • Ja zamówiłem Fabkę 28 lutego i ciekawe kiedy wejdzie do produkcji ....
  • To jest forum Rapida

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?