FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Panowie zadbajcie o zgodność ze specyfikacją pozostałego wyposażenia samochodu. W konfiguratorze w nowej wersji nie ma np. w ambition standardowego dekoru deski rozdzielczej graphite tylko goły plastik. W opcji jak dotychczas jest dekor silver za 150PLN. Polecam w razie czego dopłacić, bo robi się zupełnie inne wnętrze.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • dokładnie, dekor polecam robi wizualnie sporą roznice w rapidzie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki za odpowiedź na moje pytanie.
    Obecnie oczekuję na propozycję od sprzedawcy.


    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • marecki71: a ty gdzie zamawiałeś?
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • W Łodzi.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Witam na forum i potwierdzam,że nadal trwa produkcja SKODY z silnikami 1,2 TSI 85 KM i 105 KM i jest to produkcja głównie realizowana już tylko pod zamówienia jakie zostały potwierdzone przez salony SKODA z zakończeniem produkcji do 22 maja 2015 roku. - są to oficjalne słowa potwierdzone przez mojego przedstawiciela SKODY,którego dziś odwiedziłem z potwierdzeniem,że na pewno otrzymam samochód,zgodnie z wcześniejszym zamówieniem,czyli SKODA RAPID LIFTBACK wersja AMBITION z silnikiem 1,2 TSI 85 KM,z drugiej strony potwierdził również,że zaprzestano już wcześniej produkcji z silnikiem 1,2 MPI 75 KM,co skutkuje,że zamówienia na ten model SKODY z tym silnikiem będą realizowane już w nowej wersji np.1,2 TSI 90 KM czy 1,2 TSI 110 KM,ewentualnie proponują samochody takie jakie są jeszcze w salonach od ręki w różnej wersji,przeważnie ACTIVE z ubogim wyposażeniem czy kolorem nadwozia.
    To tyle,wiadomości dziś jakie uzyskałem w salonie SKODA.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Witam. mam bardzo nietypowe pytanie.
    czekam na nową skodę i zastanawia mnie jedna kwestia - czy samochód wyposazony jest w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę, czyli przedmioty niezbędne do tego, aby zgodnie z prawem o ruchu drogowym wyjechać z salonu. Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi doświadczeniami;)

  • @pumba160 z tego co się orientuję to prawodawca ma obowiązek wyposażyć samochód zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju, w którym sprzedawany jest samochód. Rapidy wyjeżdżają z salonu z gaśnicą i trójkątem. Nie ma w wyposażaniu apteczki, żarówek i innych rzeczy, które są wymagane w niektórych krajach, ale nie w Polsce.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @pumba160 w pytaniu zawarłeś odpowiedź... tak, jest trójkąt oraz gaśnica, wręcz musi być ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • dzięki_ prozaiczna spraw, jednakże dla mnie istotna; na infolinii skody nikt nie potrafił odpowiedzieć... więc pytam - żeby być w zgodzie z prawem muszę przyjść z gaśnicą i trójkątem pod ręką... na co miły Pan- yy raczej tak...


  • Zamówiliśmy naszą Skodę Rapid 11 marca, 2015. Jest to liftback z silnikiem 1.6 TDI CR DPF 66 kW (90 KM) z 5-biegową manualną skrzynią biegów, kolor Blue Race metalizowany. Dodatkowo pakiet Dynamic (czerwony), podgrzewane fotele przednie i boczne listwy ochronne w kolorze nadwozia. Podobno została już wyprodukowana i będzie gotowa do odbioru w pierwszym tygodniu maja (na zamówieniu jest napisane "do 07 maja", czyli chyba terminu dotrzymają).
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • @pumba160 - diler dba aby samochód wyjeżdżający z ich salonu spełniał wymogi kodeksu o Prawie Drogowym. Musi być wyposażony w trójkąt i zalegalizowaną gaśnicę. Zresztą trójkąt jest w standardzie wyposażenia i jest na niego specjalne miejsce, więc Twój "Pan- yy raczej tak..." jest niedouczony, albo oszukuje na wyposażeniu.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Witam. Jak długo czekaliście na samochód kiedy diler poinformował was, ze samochód został wyprodukowany? Pytam się bo już nie moge sie doczekac ponieważ samochód został wyprodukowany w czwartek 23.04 i jak na razie cisza. Diler mówił, ze niby w tym tygodniu mam miec rapida, ale jakos nie jestem optymista w tej sytuacji. 
  • Mój wyprodukowano 26 kwietnia 2014 z salonu wyjechałem 13 maja.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel.Trochę za długo czekałeś na swój samochód,nie wiem gdzie tkwiła przyczyna,czy z winy dielera SKODY,bo praktycznie samochód po wyprodukowaniu do tygodnia dociera do salonu zamówienia SKODY,no a potem to już kwestia rzetelności powiadomienia klienta jak najszybciej,nawet tego samego dnia,że samochód już jest na placu i prośba o jak najszybsze stawienie się w salonie i załatwienie wszelkich niezbędnych formalności,głównie w Wydziale Komunikacji zarejestrować samochód i wrócić z tablicami.Jeżeli samochód będzie już po przeglądzie kontrolnym przez pracowników serwisu to może i uda się jeszcze wyjechać tego samego dnia.
    Wszystko zależy od dielara SKODY,pracownika z którym się rozmawiało i podpisało umowę/zlecenie na samochód,który powinien zadbać do końca o swojego klienta powierzając mu do rąk kluczyki od samochodu.
    Takie jest moje zdanie i takie mam zapewnienia mojego dielara/sprzedawcy SKODY,który zapewnił mi odbiór samochodu do max 10 dni po jego wyprodukowaniu,a jak będzie to rzeczywistość w maju POKAŻE,jak będę odbierał swojego RAPIDA.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Mój handlowiec mówił, że po wyprodukowaniu samochód powinien trafić do salonu w ciągu tygodnia.
    Ja zamawiałem auto 23.02 a produkcja ma być na koniec maja.
    Zastanawia mnie jedna rzecz, wielu kolegów zamawiało auto w podobnym terminie lub nawet później i już cieszą się nowym Rapidem a ja będę czekać do czerwca czyli
    ok. 3 m-ce. 

    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • @andrew61k samochód do salonu dotarł 12 maja, widziałem jak jechał na lawecie, zupełnie przypadkiem;) ja odebrałem 13 maja czyli dzień później, więc wydaje mi się, że bardzo sprawnie to poszło. długi termin od daty produkcji wynikł z długiego weekendu oraz awarii lawety, która wiozła samochody z Poznania, przynajmniej taka była wersja sprzedawcy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Witam mój samochód trafił do produkcji w 16 tygodniu a więc pomiędzy 6-12 kwietnia do salonu trafił 21 kwietnia papiery tego samego dnia popołudniu już były w salonie w piątek 24 samochód był już zarejestrowany przez firmę leasingową a odbiór mam dzisiaj przedpołudniem
    Rapid LB/12MPI/MY 2015/AMBITION MAX/ CANDY WHITE/SOSNOWIEC
  • Samochód po zejściu z taśmy w Mlada Boleslav, udaje się do Swarzędza po Poznaniem, gdzie ma wyrabiane wszelakie papiery do sprzedaży w Polsce, a następnie jest transportowany do dilera. Taka operacja może trwać do dwóch tygodni.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Od czego zależy realizacja zamówień aut przez fabrykę. Czy są jakieś kryteria kolejności realizacji zamówień: data zamówienia, konfiguracja auta, dealer?
     Ja zamówiłem auto pod koniec lutego, niektórzy zamawiali  w późniejszym terminie i już mają auta ja dalej czekam nawet do czerwca.
    Nadmieniam że zamawiałem standartową konfigurację: Klimatronic, Radio Swing, listwy boczne, lakier szary metal, 1,2 TSI 105KM LB.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?