FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Z czekaniem na odbiór auta bywa bardzo różnie. Często im droższej marki samochód tym dłużej się czeka. Ja na Rapida w ogóle nie czekałem, bo szukałem auta na dość szybko i wszędzie pytałem co mają aktualnie na placu. A że szczęściarz ze mnie czekała na mnie na placu wersja praktycznie taka jaką chciałem. Kilka dni załatwiania papierów (kredyt, rejestracja, ubezpieczenie) i wyjeżdżałem z salonu. Moim zdaniem warto pytać co mają na stanie, bo zazwyczaj oni też chcą to szybko sprzedać i można ponegocjować.
    Aha, auto kupowałem w maju. Gdybym czekał na model z fabryki prognoza była na wrzesień.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | Ambition Komfort
  • Dzisiaj dostałem informację od swojego handlowca, że moje auto dotarło do salonu.
    Jutro jadę załatwiać formalności. 
    Auto zamówione 23.02.2015, pierwszy termin produkcji auta był wyznaczony na ostatni tydzień marca, następnie II termin na 21 tydzień.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Ja nie czekałem długo na auto bo gdy go zdecydowałem się kupić było już w salonie.
    Ale mam inne pytanie gdzie mogę znaleźć informacje  z którego tygodnia 2015 roku  mam wyprodukowane auto bo tego dokładnie nie wiem.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Chyba aplikacja Skoda Service (czy jakoś tak) na telefonie podawała taką informację po wpisaniu VIN
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Czekam właśnie na montaż blokady skrzyni biegów. Najpóźniej w sobotę odbiorę samochód po trzech miesiącach oczekiwania.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Dzięki grzesk za pomoc, auto mam z 27 stycznia 2015 czyli czekało na mnie 3 miesiące :)
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Witam,dziś odebrałem swój oczekiwany samochód począwszy od - zamówienia 10 kwiecień do - odebrania z salonu 31 maj.
    Wrzucam 2 fotki dla zoobrazowania samochodu.
    FOTO 2 A.jpg
    1920 x 1440 - 977K
    FOTO 3 A.jpg
    1920 x 1440 - 920K
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Mój kolor; -) gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnego użytkowania 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Po długich trzech miesiącach odebrałem dzisiaj swoje auto.
    Wrażenia z pierwszej jazdy na razie pozytywne. 
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Mnie zostały jeszcze ok 2 tygodnie oczekiwania, już nie mogę się doczekać na pierwszą jazdę :D
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • Fajne macie te terminy m_smrek długie 3 m-ce ? Ja czekałem równo 5 miesięcy... wiem co to znaczy każdy dzień to wieczność :-D pozdrawiam i wytrwałości w oczekiwaniach dla wszystkich.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • W czasie boomu kratkowego (gdy była luka w przepisach, 1.5 roku temu) terminy dochodziły do 7 miesięcy. To chyba były maxy...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Tylko jedna rzecz, cześć forumowiczów zamawiała  grubo po mnie i szybciej dostawali samochody. Mój zamówiony 23.02. Pierwszy termin miałem na koniec marca.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Nie ma jakiegoś schematu. Ja zamawiałem we wrześniu 2014 i po dwóch miesiącach i 10 dniach już nim jeździłem. W salonie był wcześniej ale czekaliśmy jak wszystkie dodatki dojdą.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @m_smrek - czasami są kłopoty z dostępnością komponentów. Ktoś pisał, że jak wrzucił Climatronic,zamiast pierwotnej manualnej to nagle termin skoczył 4 tygodnie do przodu. Pewnie ich magiczny system MRP stwierdził, że nie ma części, więc "się nie złoży", więc do dostawy montaż przesunięty, więc termin jest jaki jest :)
    Tak jak pisał @grzesk - nic na to nie poradzimy, a terminy to magia wyższych poziomów, nie na nasze słabe umysły...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Z tym Climatronic'iem to było u mnie. Zazwyczaj jest tak, że jak się zmienia konfigurację już zamowionego auta to się termin wydłuża. U mnie było na odwrót bo po zmianie climatic'a na automat termin produkcji skrócił się z 52 tygodnia produkcji na 45 tydzień i tak już zostało do końca i tu mała korekta bo to 7 tygodni a nie 4 :-).
    Sam sprzedawca był zaskoczony bo mówił, że miał zmiany terminów po modyfikacji ale nie aż tak duże.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mi handlowiec tłumaczył że opóźnienie wynikło z konieczności modernizacji linii produkcyjnej w fabryce z uwagi na wprowadzenie nowych silników.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Dobre tlumaczenie, dilerzy kazda okolicznosc wykorzystaja do argumentacji by nie swiecic oczami przed klientem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja kupiłem bez czekania bo Rapid stał w salonie. Chciałem kupic fabię kombi ale sprzedawca zaproponował Rapida. Silnik o podobnej mocy ,wersja wyposażenia akceptowalna Krótka decyzja, formalności dwie godziny rejestracja i odbiór następnego dnia
  • Mam pytanko....mam zamiar kupić 1 samochód (Skoda Rapid),więc jestem trochę nie zoriętowany czy w salonie kupując nowe auto załatwią mi wszystkie formalności z rejestracją i ubezpieczeniem samochodu czy jeszcze będę musiał sam coś załatwić? Za pomoc z góry dziękuję.
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?