FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • U mnie pierwszy termin produkcji planowany był na 13 tydzień (koniec marca).
    Widzę że twój salon się postarał, mój niestety porażka.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Ja zamówiłem 30 marca i do dziś  nie mam potwierdzenia  na kiedy autko będzie. W zamówieniu wpisane max 12 tygodni:(
    a obecny opel już  zaczyna ledwo "zipieć"
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • Witam,ja zamówiłem samochód w dniu 10 kwietnia,
    produkcja mojego samochodu to ostatni 21 tydzień,czyli od 18 maja do 22 maja,
    planowany odbiór samochodu w salonie od 25 maja do 03 czerwca.
    Teraz tylko czekać na zbliżający się termin odbioru i śledzić ciekawe wypowiedzi i opinie na naszym forum.
    Pozdrawiam !!!

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Jest i moja skoda zamówiona 2.03 odebrana dziś radość nie zna końca!  Zdjęcia dodam z czasem 
  • Gratulacje!!! Czekamy na fotki :-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • No i w końcu stało się. Mój Rapid dzisiaj zaparkował na placu dealera. W przyszły wtorek 28.04 mam odbiór samochodu to będzie najdłuższy tydzień od momentu zamówienia a było to 25.02.2015, a więc wyrobili się w równe 8 tygodni
    Rapid LB/12MPI/MY 2015/AMBITION MAX/ CANDY WHITE/SOSNOWIEC
  • @andrew61k: Mam wrażenie, że możesz nie otrzymać silnika 1,2 TSI 85 KM. Ja zamawiałem 20 marca i dziś się dowiedziałem że nie otrzymam zamówionego 1,2 MPI bo wycofali produkcję (obecnie mogę otrzymać 1,0 MPI lub silniejszy 1,2 TSI 90 KM bez zmiany ceny). Nowe silniki będą droższe o 1200zł.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • @Ceicjo:Witam,myślę,że jednak dostanę moją wcześniej zamówioną wersję z silnikiem 1,2 TSI 85 KM,gdyż wczoraj byłem w kontakcie z moim dielerem SKODY który potwierdził,że produkcja samochodów z tymi silnikami 85 KM zakończy się w 21 tygodniu i wszystkie zamówienia dielerów SKODY zostaną zrealizowane zgodnie z wcześniejszymi zamówieniami.
    Nie wiem jak wygląda sprawa z silnikami 1,2 MPI,być może produkcja z tymi silnikami zostanie zakończona wcześniej.
    Gdyby jednak rzeczywiście zaprzestali wcześniej produkcji silnika 1,2 TSI 85 KM I 1,2 MPI 75 KM,to będziemy zmuszeni wziąć nowy silnik 90 KM z zachowaniem gwarantowanej wcześniejszej  ceny zgodnie z zamówieniem.
    W najbliższy Piątek będę w salonie to popytam znowu jak sprawa wygląda.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @Ceicjo: ja zamawiałem 30 marca też 1.2 mpi i czekam na info od dealera, i na co się zdecydowałeś 1.0 mpi czy 1.2 tsi?
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • Silnika 1,0 MPI nie będzie w Rapidzie, podstawowa jednostka od maja to 1,2TSI 90KM.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Ja na razie czekam na ostateczne potwierdzenie, że moja zamówiona skoda nie zostanie wyprodukowana (1,2MPI). Ale czy wg was możliwe jest zaproponowanie przez sprzedawcę w wynegocjowanej cenie silnika 1,2 TSI, czy ewentualnie trzeba by było dopłacić różnicę między tymi silnikami? Nie wiem, jaka jest praktyka w takich przypadkach w Skodzie? A swoją drogą ciekawe jak to jest, że przyjmuję się zamówienia na samochód, a potem się "spuszcza" klienta.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Już to było poruszane. Chociażby parę wiadomości wcześniej pisał o swoim przypadku @Ceicjo.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Czyli powinni utrzymać cenę zgodnie z wcześniejszym zamówieniem. A jeśli nie będą chcieli to co robić?
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • Obowiązuje cię cena i wyposażenia z zamówienia. Przy silnikach jak się nie wyrobią powinni Ci dać wybór z gamy nowych z utrzymaniem ceny, przecież nie twoja wina. Jak się zgadzasz, bierzesz. Jak nie, to rezygnujesz z zamówienia. A jak będą chcieli większą kwotę do to importera z pytaniem o co kaman.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dzięki za informacje.  Dzwoniłem do dealera i zmienili zamówienie z 1.2 mi na 1.2 tsi 90km bez dopłaty. także dodatkowy rabat ok 6tys od nowego cennika w porównaniu z tym co zamawiałem 
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • No to fajny moment na zamawianie mpi jak się chce tsi. Na pewno @sebkor nie będziesz zawiedziony tym silnikiem :)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @sebkor: ostatecznie biorę 1.2 TSI 90KM - jak mi dealer dokładnie podał koszta eksploatacji gazu (np coroczne przeglądy instalacji za 180zł) to przy moim rocznym przebiegu jest to mniej opłacalna inwestycja a zyskuję mocniejszy silnik.

    @mito: ja usłyszałem że silniki mają być jak w Fabii 3 i dostałem propozycję zmiany na 1.0 MPI ze względu na zamówioną instalację gazową.

    @marecki71: informacja którą uzyskałem od dealera:
    "Wracając do naszej wczorajszej rozmowy – producent pomimo wcześniejszych zapewnień nie wyprodukuje już dla Pana samochodu z silnikiem 1.2 (3-cylindrowy) MPI 75 KM… W ramach zadośćuczynienia proponuje Panu silnik 1.2 (4-cylindrowy) TSI 90 KM w tej samej cenie (dopłata wg cennika 5 950 zł), jednak bez możliwości montażu instalacji LPG" (Już nie wspomina o 1.0 MPI bo podczas wczorajszej rozmowy mówiłem że prawdopodobnie jednak zmienię na TSI)

    @atsuki: Prawdopodobnie już nie będą przyjmować zamówień z 1.2 MPI bo wiedzą, że nie będzie tych silników.

    Dodatkowo radio Swing zostaje zamienione i będzie to samo co w F3 (również bez żadnej dopłaty)
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz




    • sebkor napisałeś, że zamieniłeś silnik na TSI 90 KM bez dopłaty. Mnie zaproponowano silnik ten sam co Tobie, ale za dopłatą różnicy między MPI a TSI(85KM) czyli 4,5tys. (nadmieniam, że wynegocjowana przeze mnie cena naprawdę była wyśrubowana). Ponieważ miałem zamówioną też instalację gazową, to kwota dopłaty byłaby pomniejszona o koszt instalacji, czyli o 2,6tys. czy możesz podać który to dealer?To samo pytanie do
      Ceicjo
    • chodzi oczywiście o miasto, chyba,że możecie podać dealera.


    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Astuki dzięki. Trochę się obawiałem tego mi ale do pracy mam blisko a główne trasy to tam no ale jak to mówią więcej szczęścia niż rozumu heh a dealer to skoda porsche 

    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • @marecki71: Autoryzowany Salon i Serwis Skoda Auto nr 70
    Włodzimierz Bieranowski, ul. Jana Pawła II 127, 85-140 Bydgoszcz
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?