FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • 37-38 tydzień auto powinno być w salonie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @mirek1985 - pozdrowienia dla krajana w takim razie ;)
    Jeśli jest to już tydzień zamknięty, to na 100% się wyprodukuje, nie wyleci już. W moim przypadku od wyprodukowania auta, do wyjechania nim z salonu minęło jeszcze 2 tyg (sprawy leasingowe trwały jakoś 3-4 dni). Odbierałem w Rex Auto. Po wyprodukowaniu, wszystkie autka przeznaczone do PL jadą pociągiem do głównego importera, który znajduje się pod Poznaniem. Potem są targane do poszczególnych salonów. Następnie sprawy paprierkowe (leasing, rejestracja, homologacja, itp). Myślę, że do 2-ch tyg. od wyprodukowania auta będziesz już nim śmigał.
    Szerokości zatem życzę :)
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Ktos z was teraz zamawiał może Style 1.0 TSI DSG z nowego cennika? cos wiadomo o terminach?
  • Dzięki wielkie za komentarze. Podzielę się z Wami moimi wrażeniami jak tylko dokonam pierwszej jazdy. 
    Mirek
  • Jako, że jesteś moim imiennikiem to życzę cierpliwości z oczekiwania i przyjemności z jazdy.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • @Miras, jakby nie był Twoim imiennikiem, to byś mu tego nie życzył? :D:D:D Taki żarcik na dobry dzień :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ależ w żadnym wypadku.:):):)  W końcu to ładne imię.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Auto moje miało być produkowane w 35 tygodniu ( czyli zeszły tydzień) i rzekomo w systemie pisało ze" tydzień zamknięty" Dziś mamy 36 tydzień i okazuje się że dopiero go malują i we wtorek maja środek robić. Chciałem się od Was dowiedzieć czy dealer coś kręci czy może mieć taka sytuacja miejsce?? Skoro on dopiero sie fizycznie produkuje to na kiedy mogę się go tak naprawdę spodziewać na podkarpaciu?
    Mirek
  • Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji, no ale też nie kupuję auta co tydzień, żeby mieć w tej kwestii jakieś doświadczenie. Ale dla mnie sytuacja jest co najmniej dziwna. Najlepiej może by było jakbyś pociągnął za język dealera i starał się wyczuć, czy kręci, czy mieli w fabryce np deratyzację i dlatego jest poślizg. Mój dealer mówił mi, że jak jest tydzień zamknięty to w tym tyg. będzie wyprodukowany i faktycznie tak było w moim przypadku. Ale ręki sobie uciąć nie dam, że jest to reguła ;)
    Tak czy inaczej cierpliwości życzę.
    A odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie, to skoro produkuje się jednak w 36 tyg, to prawdopodobnie auto będzie za mniej więcej 2tyg do odbioru w salonie.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Dostałem info ze auto rzekomo się wyprodukowało dziś, tj 4 września. Na podstawie własnych doświadczeń możecie mi powiedzieć czy mam szanse na odbiór auta do 20 września czy lepiej o tym zapomnieć?
    Mirek
  • jest taka szansa pytanie czy treraz w zwiazku z WLTP importer paierkowej roboty nie ma wiecej ni nie ebdzie tor trwalo dlug. cisnin dealera zeby tylko jak sie pojnawi u niego ogarniac papiery do rejesteracji.
  • U mnie rapidek był wyprodukowany w ostatnim tygodniu maja, jakoś tak w pierwszym tygodniu czerwca był w Polsce (bodajże w Poznaniu), do salonu przyjechał dopiero na początku lipca z uwagi na "papierologie" (duża liczba samochodów w tamtym okresie) między dealerem a Skodą... wiec bywa rożnie...
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • I dziś tj we wtorek 18 września auto dojechało do salonu a zostało wyprodukowane 4 września więc transport zajął równe 2 tygodnie. W czwartek go odbieram, po sobotnio- niedzielnym maratonie jeżdzenia opisze wrażenia
    Mirek
  • Potwierdzoną ma produkcje Rapidka rodziców na 42 Tydzień :) auto zamówienie tydz. 35 (28.08) Style 1.0 TSI DSG + dodatki.
    Odbiór  prawdopodobnie jeszcze w ostatnich dniach października.
    Czyli całośc wyjdzie 8tygodni, nice :)

    No i dodatkowe info od Dealera, że Produkcja Rapida Kończy sie w tygodniu 52! i juz nie będzie produkowany.
    Więc jak ktoś się zastanawia jeszcze to lepiej już teraz zamawiać.
  • Lepiej chyba poczekać na nowy model.
  • Czy ktoś zamawiał ostatnio Rapida Spaceback z DSG (wersja Style z dodatkami)?
    Złożyłem zamówienie w weekend w salonie, we wtorek ma być wiadomo kiedy będzie produkowany, ale podobno na 100% będzie do odebrania w ciągu 2 miesięcy (czyli przed końcem roku na pewno będzie wyprodukowany).
    Mam też pytanie odnośnie ksenonów - czy ktoś z nich korzysta w Rapidzie i czy dają radę pomimo fabrycznego braku spryskiwaczy?
    Zastanawiam się też cały czas nad pakietem Dynamic - siedziałem na obu fotelach i wydaje mi się że te z Dynamic są dla mnie wygodniejsze, ale pytanie jak duże znaczenie to będzie miało przy jeżdzeniu dom-praca-dom?

  • Zamówiłem taki model 4.10 i dziś poinformowano mnie , że na magazynie ma być ok 20.12 więc nie wiem czy Twój dojedzie do końca roku , ale może być wyprodukowany , nadzieja jest. Powodzenia
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • U mnie zamówienie z 1 października ale dopiero wczoraj poznałem datę produkcji- 51 tydzień. Style DSG. Szczerze to nie liczę że będzie w tym roku, jedyna zaleta że cena może być obniżona przez wyprzedaż rocznika. Największy minus to niby auto z 2018 ale dostanę w 2019
  • Jeżeli masz 5 tydzień to produkcja w przyszłym roku
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • zjadlo... 51 tydz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?