FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Witam, 
    Zamówiliśmy rapida 27.01.2018 w momencie zamówienie nie wpisano Nam terminu wydania samochodu ( Pani w salonie tłumaczyła, że jest sobota i nie ma takich informacji oraz że poda informacje do końca tygodnia). Minęły 4 tygodnie i ciągle nie mamy terminu - upominaliśmy się już kilka razy- aktualnie Nasze obawy osiągnęły apogeum. Podobno skoda nie daje terminów. Wiecie coś o tym? Jesteśmy mocno zaniepokojoni... Miało być na przełomie marca i kwietnia ( tylko ustnie powiedziane) a tu żadnej informacji... 
  • Ja zamawiałem pojazd 10 listopada i chciałem aby był nowy rocznik. Dostałem termin do końca lutego. 18 lutego był już w salonie. Może warto zmienić salon jeżeli samochód nie był jeszcze zaliczkowany.
  • Samochód wyprodukowany w grudniu czy styczniu to już MR 18. Tak więc masz nowy rocznik. Nie bardzo rozumiem, dlaczego chcesz zmienić salon? To, że nie wpłaciłeś zaliczki, to wg mnie normalne zachowanie dealera. Sam też tak miałem. Jak masz fizycznie zamówiony samochód w salonie, to chcesz zmieniać ponownie zamówienie, i ponownie czekać?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam pytanie - czy jeśli dealer nie wywiąże się z terminu jaki napisał w zamówieniu, to czy mogę postawić sprawę na "ostrzu noża" i zażądać zwrotu zaliczki (2000 zł) i rezygnacji z zamówienia, ewentualnie żądać jakiegoś gratisu lub dodatkowej bonifikaty, czy ktoś z was ugrał coś na opóźnieniu w zamówieniu? Dodam, że w zamówieniu jest napisane "przybliżony termin odbioru",więc jak gdyby mój dealer już na wstępie daje sobie zabezpieczenie na wypadek obsuwy.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Zaliczke oczywiscie ci zwroca bez problemu ale co z tego jak naczekasz sie powiedzmy 3 miechy i auta brak. Mozesz sprobowac cos ugrac z powodu zwłoki np. darmowe serwisy czy cos z wyposażenia co moze dorzucic diler. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zaliczką zwrócą, zadatek nie.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Zawsze biora zaliczke bo wiedza ze najczesciej nie wywiaza sie z terminu a w takim przypadku, przy zadatku musieli by zwrocic jego podwojna wartosc. Ogolnie "straszenie" dilera skody rezygnacja z zamowienia nie robi na nim zadnego wrazenia, nie jest to dla klienta zadna karta przetargowa. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Szkoda, bo tak naprawdę nie stoję pod ścianą, moja F1 śmiga bez problemu, więc czekanie kolejnych 3 miesięcy a nawet rezygnacja mnie nie przeraża, a tak z ciekawości co stałoby się z tym modelem który skonfigurowałem pod siebie, trafia na salon do dilera.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Zamówiłem samochód w połowie grudnia, miał być wyprodukowany na początku lutego, a dziś dowiedziałem się od dealera że produkcja jest przesunięta na CZERWIEC! 
    Dodam że wymusiłem na umowie zapis że auto ma być gotowe 31.03.
    Co w takiej sytuacji z nimi zrobić (dealer Lemir Dąbrowa Górnicza)?
  • Jak wyzej,  czekac albo zażadac zwrotu zaliczki, negocjowac dodatki od dilera. Ja interweniowalem w centrali ale to tez nic nie dalo
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam. Zamówiłem samochód 29.12.017 Rapid wersja Style 1.4TSI DSG i do tej pory nie mam odpowiedzi kiedy będzie w produkcji. W salonie sprzedawca twierdzi, że fabryka ma problem z produkcja takiej konfiguracji skrzyni-silnika i trzeba nadal czekać na info. Miał ktoś może taki przypadek?
  • Luk nastraszyłeś mnie. Zamówiłam w lutym 1.4 DSG i miał być na kwiecień. Napisałam maila do mojego doradcy i czekam na info
  • Niestety u mnie podobnie. Auto zamówione 30 listopada 2017. Miało być do odbioru 01 marca 2018. Teraz przewidywany termin produkcji 26-28 tydzień 2018 roku (czerwiec). Również zamówiłem 1.4 DSG.
    Sprzedawca jest ze mną w regularnym kontakcie i wydaje się że stara się mocno pchać moją sprawę - niestety jak na razie efektów brak.
    Natomiast dostałem od niego informacje że 1.4 DSG ma być wycofane z produkcji w połowie następnego roku (Rapid i pewnie inne Skody mają mieć tylko 1.0 DSG). Czyżby Skoda zamierzała zebrać wszystkie zamówienia na ten silnik i wyprodukować to hurtowo w czerwcu?
  • W okresie wakacji tego roku silnik 1.4 TSI zostanie definitywnie wycofany z montażu do Skody Rapid. Pozostanie tylko silnik benzynowy 1.0 TSI.
    Na czeskiej stronie Skody nie ma już w ofercie silnika 1.2 ani 1.4 TSI.
    Zaczyna to przypominać sytuację z zakończenia montażu silnika 1.2 TSI do R i zastąpienie go mniejszym, 1.0 TSI.
    SIlniki 1.4 TSI będą jeszcze jakiś czas dostępne u dealerów oraz w salonach (jako nieodebrane czy końcówki serii). Możliwe, że w części zamówień dealerzy będą chcieli zamienić na silniki 1.0 TSI (tak jak było z 1.2 TSI).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dostałam informację od mojego dealera że moje 1,4 dsg jest przewidziane do produkcji na 22 tydzień roku
  • W piątek miałem kolejna rozmowę ze sprzedawca. Zaproponował mi zmianę silnika aby przyśpieszyć termin realizacji zamówienia. Nadal twierdzi, ze jest problem z produkcja. Chcąc się dowiedzieć o co chodzi, pojechałem do innego salonu w Krakowie dopytać o co chodzi z tą produkcją. Okazało się, że fabryka nie wyrabia się z zamówieniami na skrzynie DSG i co się z tym wiąże czas oczekiwania jest od 3 do 5 miesięcy na samochód z silnikiem 1.4 TSI DSG.
    Teraz sądzę, że mój sprzedawca zapomniał o moim zamówieniu i się przeleżało w szufladzie, bo informacja w systemie o produkcji jest już po 3 tygodniach, a ja od końca grudnia do tej pory nic nie wiem.
  • To mi się chyba udało zamawiałem pod koniec listopada 1.4 dsg miało być wg umowy do 31.03 a już w połowie lutego było w salonie i jestem szczęśliwym posiadaczem auta.
  • Silnik 1,4 będzie zastąpiony przez 1,5 TSI ciekawe jak to będzie wyglądać cenowo, jeżeli w ogóle trafi ten silnik do R
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Tak jak pisał jercen z czeskiej strony Skody (konfigurator Rapida) wynika że w R będą tylko 2 silniki do wyboru oba 1.0 TSI o mocach 70kW i 81kW. Automat będzie dostępny tylko dla 70kW.
    Zaskoczenia są dwa:
    - automat tylko w słabszym silniku
    - brak diesla (może to nie zaskoczenie?)
    Nie wiem czy opóźnienia dla zamówień Rapida DSG nie wynikają właśnie z tego że kto myślał o tym samochodzie z automatem to ma/miał ostatnią szansę aby zamówić go z silnikiem >1.0 oraz mocą > 100 KM
  • Czy ktoś dobierał sobie do złożonego już zamówienia akcesoria typu chlapacze przód/tył, nakładki na progi lub listwy boczne na drzwi i w związku z tym, czy jego czas oczekiwania na auto został wydłużony? 
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?